kamil18fmr

Brona wirnikowa a wahadłowa

Polecane posty

kamil18fmr    97

Ja k się sprawują w polu i czym się charakteryzują te dwa modele uprawowo siewnych zestawów aktywnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

wahadłową poqinno sie stosować na słabszych ziemiach natomiast wirnkową na cięzke plola, poza tymjest ona duzo cięzejsza na ciągnika iz wahadłowa i w jakości tez duza róznica

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Witam kolegę.Mogę sie wypowiedzieć na temat brony wirnikowej ponieważ jestem uzytkownikiem takiej maszyny.Doskonała maszyna do siewu bezpośrednio na zaorane pole,oczywiście w zestawie z siewnikiem,doskonake wyrównuje i spulchnia glebę ogromna oszczędność paliwa i czasu.W tym roku na wiosnę robiłem zasiewy takim zestawem średni czas na obsianie 1 ha to 1 godzina,zużycie paliwa w granicach 7-8l /hektar.Koniem pociągowym był ursus 1224 ,szerokość zestawu 3m.Pozdrawiam i namawiam do zkupu takiej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

Jak sobie daje radę ten 1224? Jakie masz ziemie? Widziałem kiedyś 1634 z takim zestawe, to miał co robić.. A zkolei 1614 z rototilerem+siewnik 3m zdawał się być mniej "katowany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

No cóż to moje 1224 broną wirnikową nie ma lekko ,ale mimo to jestem zadowolony z tej maszyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolter    1

Brona wahadłowa ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i jeżeli masz słabszy ciągnik, a potrzebujesz aktywnego narzędzia to jest dobry pomysł. Jednak na dzień dzisiejszy chyba nikt już wahadłówek nie produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

Z tego co wiem to AMAZONE produkuje jeszcze brony wahadłowe - bo to jest patent tej firmy a tak przy okazji to polskie brony wahadłowe były robione na licencji właśnie firmy AMAZONE - a ich główną wadą było to że duze przeciążenia przenosiły sie na ciągnik co powodowało szybsze zużycie zwolnic w c-360 i podobnych sprzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolter    1

Wydaje mi się, że Amazonka nie ma ich już w ofercie, przynajmniej w Polsce. A z mojego doświadczenia ciągnik, który nie pójdzie w bronie rotacyjnej daje sobie radę w wahadłowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Może troszkę odświeżę temat a mianowicie mam pytanie. Czy mój zetor 5320 da radę z 3m broną wahadłową z wałem packera? Ma ktoś może fotki przed przejazdem i po taką broną wahadłową?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

mam pytanie, jest okazja kupici brone wahadłową marki amazone 3m,i pytanie do was czy będzie ona dobra na gliny bo ponoci słyszałem że one sie szybko rozlatują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

daj sobie spokój lepiej kup sobie wirnikową bo na zaschniętej glinie to tylko grudy po przesuwasz nią :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

witam!

odświeżam temat...

mam nadzieję że od od ostatniego postu ( a minęło ponad 3 lata) więcej niz 5 osób na forum użytkowało bronę wahadłową Amazone RE 30 , REV 30 albo REV 301...

proszę o jakieś opinie... Jak się sprawuje? czy jest godna polecenia?

nie mam żadnej gliny ani ziemi typu I klasa...

nie mam też piachów typu 6 klasa...

ziemia od 3 do 4 klasy bez górek i ogromnych głazów na polu...

myślę o czymś takim:

http://otomoto.pl/agregat-uprawowo-siewny-amazone-A343829.html

ciągnik jakim dysponuję to 105 KM 6 cylindrów także nie powinno być problemów...

proszę o opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdaro74    0

Witam

Zapewe dla panczo1922 temat może być mniej aktualny, nie mniej jednak mam taki sprzęt z wałem pakera. Użytkuję go glebach średnich klasa 2-4 zapinam do Renault 113-14 nie obciąża zbyt mocno ciągnika. Jeśli chodzi o jakość uprawy, stosowałem na zaorane pole.

W tym roku miałem wyjątkowo duże i twarde grudy ziemi po orce. Początkowo próbowałem zwykłymi bronami - brak jakiegokolwiek efektu. Więc przetestowałem nowy zakup - amazonkę. Po jednokrotnym przejeździe pozostawia glebę o strukturze gruzełkowatej dobrze uprawioną. Brona nie podatna na zapychanie resztkami słomy. Nieco gorzej radziła sobie z wyrównywaniem pola, co spowodowane było zużyciem zębów były długości ok 18 cm. Obecnie zostały wymienione na niemal nowe 28 cm. Wiosną sprawdzę jak sobie poradzi w uprawie tego co zaorałem jesienią być może w sprzęgu z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jakie są najmocniejsze brony wirnikowe? Jakiej marki? Który model wytrzyma najwiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Żadnej bym Ci nie polecał wirowa jest masę rzeczy które mogą się zepsuć a wachadlowa brona rozwala traktor .Ja bym Ci polecił taki agregat jaki ja,mam zobacz sobie w galerii mojej.Super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego używasz ciągnika a nie konia do roboty na polu? Tam jest też masa rzeczy która może się zepsuć. I dlaczego wahadłowa ma rozwalać traktor?

  • Haha 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj