Zaloguj się, aby obserwować  
ROLNIK7

Belarus w masce plastikowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ROLNIK7    17

Mam pytanie (dla posiadaczy ciągników Belarus w masce plastikowej i wszystkich innych którzy coś wiedzą na ten temat)

 

Chciałbym sie dowiedzieć jak jest z wytrzymałością tego tworzywa z którego wykonana jest ta maska i błotniki????


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim Belarusie są takie i narazie są całe nic sie nie łamie... Jest okej! Maska jest z tak twardego tworzywa wykonana ze jak pukniesz ją ręka to tak jak metal ;P

 

 

Jak cos to wal na gadu :blink:


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

o czlowieku o to tworzywo sie nie martw to jest takie mocne ze nie peknie;) no i duży plus tego ze nie rdzewieje;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Ale bardzo prawdopodobne, że może blaknąć, jak w pronarach. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mój wuja ma Pronara w "plastiku". Jeśli chodzi o wytrzymałość to jest ok, nawet rys tak nie widać jak na elementach metalowych (bo kiedyś wuja orał przy rowie i były gałęzie co trochę ocierały się po masce i kabinie). Jeśli chodzi o to blaknięcie co napisał ktm950 to też nie ma tego problemu (wuja ma tego pronara już prawie 4 lata i kolor jest bez zmian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie zauważyłem blakniecia ale dopiero pól roku mam go :blink: Widziałem juz Pronara i naprawde jest okej. Wole plastik blotniki niz metalowe "pale" ;P


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ktm cos ci sie nieźle ,,pokickalo" - moj pronarek ma ponad 3 lata i zero blakniecia, spotykam sie z pronarami z 2002-2003r i tez nie widze roznicy a co do obcierania i czesto sie jezdzi pod drzewami albo orze przy krzakach i rys nie ma :blink:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
ktm cos ci sie niezle ,,pokickalo" - moj pronarek ma ponad 3 lata i zero blakniecia, spotykam sie z pronarami z 2002-2003r i tez nie widze roznicy a co do obcierania i czesto sie jezdzi pod drzewami albo orze przy krzakach i rys nie ma :(

Nie "pokićkało " mi się bo dwóch kumpli ma 5 i 6 letniego pronara, to tylne błotniki, maska od góry i kabina jest jasno błękitna. Oba nie garażowane, i raczej nie oszczędzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Czyli tak czy siak lakier czy plastik to i tak wyblaknie..

 

@ROLNIK7

A nie lepiej kupić Farmera ? Wiem, że one napewno są nie to zajechania, a te nowe mtzty ponoć ciekną. Nie to, że jestem jakis antyfan Belarusów, ale taka prawda jest.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Onegdaj Farmer mi sie podopbał ale cena duzo wyzsza i slyszałem ze ktos probował nim wyciagnać zlamane drzewo i padła skrzynia, czy aby nie jest ona made in china .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

To warto brać ten plastik czy nie bo wyjątkowym estetą nie jestem a z kabiny za wiele tych plastików podziwiał nie będe, czy są jeszcze jakieś inne walory poza estetycznymi przemawiające za plastikami, bo podobno odkształcą się a nie pękną a blacha się zegnie i ślad zostanie, a czy mają lepsze mocowania te boczki w masce? i czy te plastiki dobrze się trzymają czy te blaszane ( a szczególnie o blaszany dach się niepokoje nie wpada w jakieś wibracje czy nie skrzypi?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wozi u nas las lambo r5 piękna maszyna i pytam pracownika (akurat obok sam drzewo robiłem) a wbił sie w takie krzaczory i chaszcze że sam człowiek miał by problem przejść tylko wyginały się te błotniki i maska, więc pytam co na to szef by powiedział, a on na to że zawsze tak jeździ i jeszcze nigdy nic nie pękło ani się zadrapało, a błotniki aż w drugą stronę wykręcało. Kumpel ma DF to z kolei narzeka ze trzęsą się te plastiki, no ale on przesiadł się z mtz, na pewno plastik nie zardzewieje, ale jak się będzie trzymał za 15 lat to nie wiem bo plastik też się starzeje, ale myślę ze warto, boicie się blakinięcia, ale metalowe maski i błotniki to może nie blakną? Oczywiście zależy ile jeszcse dokładu do tych plastików bo 7 tyś to na pewno nie warte, nie zna ktoś cen błotników i maski do pronara.>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Czy zna ktoś ceny błotników lub chociaż maski pronarowskiej? W jaki sposób należy ją montowac do starych mtz ? Czy sa duze problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Czy zna ktoś ceny błotników lub chociaż maski pronarowskiej? W jaki sposób należy ją montowac do starych mtz ? Czy sa duze problemy?

ja widziałem mtz'a w masce pronaroskiej to naprawdę wyglądu nabrał

co do ceny to koszt okolo tysiąca zł.

z tego co widze jak zamocowana jest w pronarze to nic skomplikowanego :rolleyes:

tutaj jest zdjecie mtz'a z tą maską :)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=16673


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

jest obecnie taki na allegro tylko ze czerwony za 20 tys. Nie wyglada tak zle. Tylko przednie opony psuja mu wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

ja tez nie jestem starsznym przeciwnikiem mtz ale tak jak kolega pare postów wyzej ze w tych nowych mtz cieknie. to prawda saisad ma zielonego belarusa 820 w palstiku to caluski zalany a przednim napedzie to nie wspomne ciagle problemy.


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jd, a jakiego ma belarusa sąsiad, z przodem na stożkach?

Ktoś tutaj pisał, że belarus jaki by nie był po 10 latach można następnego kupić, a ta maska plastikowa to chyba polskie rzemiosło prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1515    0
ja tez nie jestem starsznym przeciwnikiem mtz ale tak jak kolega pare postów wyzej ze w tych nowych mtz cieknie. to prawda saisad ma zielonego belarusa 820 w palstiku to caluski zalany a przednim napedzie to nie wspomne ciagle problemy.

nom nie udane maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja mam Pronara82SA i niestety widze kilka pekniec na masce z boku gdzie jest ta siatka moze to od drgan nie wiem pronarek jest z 2003 roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Wie ktoś może gdzie można kupić maske plastikową do MTZ-82 (Belarus 820) ????????


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj