wildpig

NH TC56 hydro czy ze zwykłą skrzynią

Polecane posty

wildpig    0

Chodzi mi o używany sprzęt znalazłem dwa takie modele jeden jest na hydro i ma 1755mth, a drugi ma zwykła skrzynię i 945mth. Co byście mi polecili?

witam ten na hydrostacie jest na pewno lepszy i bez zastanowienia bym go wziął mimo i z ma więcej godzin

Edytowano przez krolikNH

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    239

drugie pytanie jakie masz pola? czyli jak mocno bedzie dla ciebie upierdliwe zmienianie biegow przy uzyciu sprzegla i czy dasz rade wytrzymac?

bo gdybym mial duze (dlugie) kawalki to zdecydowanie wolalbym mniej zuzyty kombajn, chyba ze masz duzo zawracania to wtedy sie mozna zastanowic.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

wildpig    0

a ile masz hektarów po kosę :D

50ha decyzja padła na ten ze zwykłą skrzynią, jest 20tysi tańszy i mniej zużyty.

krycha094    7

na 50 ha to mechanik starczy bez problemu i co do zużycia to 800mtg to jest troche w twoich warunkach jak zrobisz te 60 mtg to będzie dobrze :( chyba że usługi walniesz :)

wildpig    0

Do moderatora! Można zamknąć już ten mój wątek.

Po objeżdzie zdecydowałem się na kupno claasa nh mi nie odpowiadały.

brzozak2    239

to napisz jeszcze jaki claas ci sie spodobal :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

wildpig    0

Jeździłem za nh tc56 z 2001 945mth, ale nie dogadałem sie z gościem odnośnie ceny trzeba było by do niego jeszcze troche dołozyć. A przez przypadek niedaleko mojej miejscowości znalazłem w germanii claasa dominatora 88SL Maxi z 97r (1600mth)kombajn cukiereczek 100razy lepiej wyglądał i owiele ciszej chodził niż ten nh. Więc dogadałem sie z gościem i tak stałem się posiadaczem claasa.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

walkol    34

Class ??? może i lepszy ale porównaj wydajność tego dom.88 do TC56 W tym przypadku lepszy jest NH

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

wildpig    0

i tu się z Tobą nie zgodzę claas ma 5 wytrząsaczy a nh 4 i ten nh to zmodernizowany bizon, a ta nazwa mi się nie kojarzy dobrze :lol:

jaco512    184

Mylisz się.Sprawdź sobie na konedacie lub stronie New Hollanda.NH TC 56 ma 5 wytrząsaczy, 4 są w TC 54.Ta seria nie ma nic wspólnego z Bizonem, oprócz tego że była montowana w Płocku.

Mejuch    0

A dlaczego Bizon Ci sie źle kojarzy??? ja mam 2 i chodzą bez zarzutu a ten claas to jakaś przestarzała technologia wydaje mi sie że nh był by lepszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ares
      Witam.
      Szukałem w internecie ( może i słabo), ale nie mogę znaleźć. Otóż poszukuję dwóch części jak na zdjęciu. Pierwsza część to najprawdopodobniej tarcza sprzęgłowa składająca się z sześciu okładzin, połączonych sprężyną po obwodzie. Drugą częścią są tak jakby przekładki (czarne na zdjęciu). Powinno być ich 9 sztuk, a mam 8 (zaginęła). Czy ktoś z Was zna sklep internetowy, w którym kupiłbym powyższe części?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• Przez 5544332211
      Witam stoję przed wyborem kolejnego kombajnu a mianowicie pracował by on na areale 140 ha wraz z usługami . Tyle że 100 ha to zboża (usługi ) a 40 ha kukurydza (moja ) który z podanych wyżej maszyn byście polecili ? biorę pod uwagę bardziej nh ale  także dominatora 88 . No i tu również kolejne pytanie jak już tx to 32 czy 34 ? z tego co się orientowałem to różnią się tylko mocą , ten mniejszy ma 155 km a większy około 180 tyle że w tym większym przestraszyła mnie trochę pojemność bo ma aż 7800 a mniejszy 6600 co pewnie przekładało by się na spalanie . Głównie chodzi mi abyście podpowiedzieli mi jak z awaryjnością , dostępnością części i kosztem utrzymania ? Z góry serdecznie dziękuje 
    • Przez Maniaks
      Cześć,

Poszukuję namiar na konkretnego specjalistę od silników IVECO. W NH CX6080 wyskoczył podczas pracy błąd A2111 "Niskie ciśnienie oleju w silniku". Maszyna została wyłączona. Po wejściu na tył kombajnu zlokalizowano wyciek, ponieważ okolice silnika i chłodnice były obryzgane olejem hydraulicznym. Okazało się, że jest pęknięta dolna rurka od chłodnicy oleju hydraulicznego. Uszkodzony element został wymieniony, jednak problem z za niskimi ciśnieniem oleju pozostał, chociaż nie do końca wiem, jaki związek ma jedno z drugim, może to po prostu taki zbieg okoliczności, że dwie awarie na raz.
      W każdym bądź razie, szukając rozwiązania, zaczęliśmy od wymiany filtra oleju. Niestety, znalezione zostały tam opiłki metalu. Kombajn był uruchamiany kilka razy po wyskoczeniu błędu i natychmiast gaszony po jego ponownym wyświetleniu, czyli jakieś ~30 sekund od startu. Przy próbach kontaktu z różnymi mechanikami była między innymi sugestia, że mogła obrócić się panewka. Brzmi dość nieciekawie i kosztownie, a przede wszystkim szykuje się gruba akcja z demontażem silnika. 
      I tutaj właśnie przydałaby się nam jakaś porządna firma, co się takimi tematami zajmuje. Przyjedzie, wymontuje silnik, zabierze, zdiagnozuje i oczywiście problem usunie

Czy jest na sali ktoś, kto miał doświadczenia z kimś takim i podzieliłby się kontaktem?

Z góry dziękuję.
    • Przez szczewko
      chciałbym aby wypowiedziały sie osoby które użytkują kombajny tej serii lub cos słyszeli na ich temat.chodzi mi o wydajność,awaryjnosc itp.
    • Przez nojsze
      Witam wszystkich, 
      mam problem z NH TX 64 po załączeniu młocarni przestaje działać podnoszenie opuszczanie hedera, bez włączonego zespołu omłotowego wszystko działa .
      - oddałem alternator do naprawy - ładuje 13,8-14,5
      Proszę o pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj