kat181

Plus Active S 700 P Famarol

Polecane posty

kat181    5

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu.

Mam zwięzłe ziemie głównie 3 klasa około 20 hektarów.

Sieje rzepak i pszenicę i troszkę kukurydzy na zielonkę.

Ciągnik Zetor Forterra 105 101KM, podnośnik 5,8t z EHR, obciążniki z przodu 700kg.

 

Jeśli ktoś posiada taki agregat to proszę o opinie na jego temat, głównie chodzi mi o jakość uprawy i siewu, jakie wyposażenie warto mieć(np ścieżki pneumatyczne), czy coś się psuje, ile co kosztuje itd.

 

Konstrukcyjnie przypomina mi on Amazone KE+AD, może nie jest tak dobry, ale cenowo przystępny (Famarol ok 47000 netto, Amazone ok 70000 netto), poza tym nie mam 100 hektarów tylko 20(przynajmniej na razie, a widoku na powiększenie nie ma :D ) więc powinien śmigać.

 

Na placu ładnie to wygląda i pewnie da się coś z ceny urwać, ale może ktoś wie więcej, ma doświadczenie, spostrzeżenia, filmiki z pracy itp.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

sory zamiast treści wstawiłem cytat. też nad takim sie zastanawiam . to nie khun , czy amazon , ale cena robi swoje. mam zamiar zaprządz do niego pronara 130 KM chyba sobie z nim poradzi.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Minęło trochę czasu od mojego pierwszego wpisu na ten temat, chciałem go wziąć przy pomocy środków z programu restrukturyzacji przemysłu cukrowego, niestety raczej się na ten program nie załapię bo mam daleki numerek w kolejce. No i do dzisiaj jeszcze nic nie kupiłem bo z kasą krucho. Ile teraz za niego wołają? A ty będziesz brał go we własnym zakresie? W międzyczasie był u mnie przedstawiciel Amazone i chyba można by najlżejszy model KE+AD nieco taniej niż te 70tyś wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

właśnie w tym problem . chciałem skorzystać z PROWu. na razie nie wiadomo kiedy ruszy. jak nie ma środków to gość proponuje mi khuna integre 300 z bajerami za 70 tysiaków . jak prow szedł pełną parą to życzył sobie za niego 96 na dzień dobry . active plus famarola jest do wzięcia za 50 tys po konkretnej rozmowie . trudna decyzja marka , czy cena . nie wiem nic na temat trwałości skrzyni bezstopniowej famarola , czy łożysk w talerzach redlic . używane zachodnie agregaty w dobrym stanie -cena nowego po odliczeniu ulgi i wat-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

posiadam taki agregat z 5 lat i skrzynia bezstopniowa jak i łożyska w talerzach redlic jeszcze nie odmówiły posłuszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Jest w końcu użytkownik. :D powiedz czym go targasz i ,czy nie trapią go usterki poza normalnym zużyciem eksploatacyjnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

no tak od początku

ten agregat chodzi z ursusem 1634 i zetorem 16245 zts, mamy ziemie od 1 do 5 klasy.

kupiony był w 2005r, głównie nie było z nim problemów podczas eksploatacji, ale błędy konstrukcyjne przyczyniły się do kilku przeróbek.

 

siłownik od przekładania znaczników był chyba nie szczelny i popuszczał zawsze z jednej strony, miał też małą pojemność i za mocno szarpał znacznikami, został założony inny, ten resor trzymający znacznik jest za elastyczny, znaczniki maja za małą wagę, jak jest trochę grudy i mokro to prawie nie było widać znaku że coś robił, teraz na ten talerz jest założony inny ten który w neptunie służył do wyorywania buraków za kombajnem, docisk koła napędzającego skrzynie bezstopniową był za slaby i koło na grudach się zatrzymywało i trzeba było dołożyć dwie takie same sprężyny

 

talerze redlic wysiewających nie maja skrobaków i drugi rząd redlic potrafił się po jednym przejeździe zalepić i redlica sobie po wierzchu siała, gwarancyjni dali nam takie pseudo skrobaki które miały wejść do produkcji z tym zestawem ale jak zobaczyli co się z nimi dzieje u mnie to zrezygnowali, zagarniacze dobrze zagarniają jak się na ta belkę założy 80 kg obciążenia bez tego tylko sobie po wierzchu latały. Siewnik jest wyposażony w niby komputer który liczy prędkość, czas, ilość wykonanych przejazdów,itp. Otwieranie i zamykanie ścieżek technologicznych odbywa się elektrycznie poprzez wspomniany komputer przyciskiem albo po kilkukrotnym przestawieniu znaczników, z jednej strony czasem zablokuje i trzeba się pofatygować i zobaczyć czy się przestawiło

brona wirnikową mam z wałem zębatym, wał ten potrafi się zalepić nawet jak mam skrobaki przyłożone do samego wału, do brony wirnikowej nie mam nic do zarzucenia.

 

Na ten czas chodzi dobrze, pole po siewie jest równe, sieje w miarę dokładnie, tylko gdyby nie te błędy fabryczne to było by dobrze.

Teraz może już poprawili te błędy i jest lepiej......

POzro..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

cena nowego po odliczeniu ulgi i wat-u.

 

Jakie ulgi masz na myśli?

Wypowiedz kolegi użytkownika mnie trochę przeraziła, w mojej okolicy chodzą siewniki famarola w różnych zestawach ale nie taki dokładnie i nikt nigdy na ścieżki czy skrzynie nie mówił złego słowa poza tym że ci którzy za linkę muszą ciągnąć mówią że to słabe rozwiązanie.

 

A ile kolega rocznie nim obsiewa i czy w karcie jest rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

u mnie i w okolicach maja głownie brony aktywne z hydropakiem i do tego siewnik Famarola z redlicami stopkowymi, przekładnią bezstopniową i nikt nie narzeka na nie. Mi się mógł trafić taki może felerny egzemplarz i z tad te niedoróbki, teraz może już to wszystko poprawili. rocznie ten agregat obsiewa około 50ha.

Głównie sieje pszenice i rzepak, trochę gorczycy i trawy na poplon, tabela wysiewu u mnie jest przyklejona na skrzyni nasiennej, jest tam dużo różnych rodzai roślin więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

ulgą umownie nazwałem możliwość odliczenia z PROWu .opis faktycznie rzeczowy .większość wad można wyeliminować. redlice w polonezie są zupełnie inne. do wysiewu rzepaku kółko wysiewające wystarczy zablokować bolczykiem jak w poznaniaku ? wysianie 2,6 -3 kg rzepaku na hektar nie stanowi problemu dla tego siewnika ? może na cieżkie gleby , gdzie sieje sie nie raz przy dużej wilgotności lepszy byłby wał elastyczny niż packer , nie oblepia sie i podobne stosuje amazone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

u mnie jest tak jak w poznaniaku, wysuwa się ten bolczyk i on blokuje te kółko wysiewające,

mniej więcej my też siejemy takie ilości rzepaku wysiewa w miarę dokładnie. U mnie wal elastyczny nie zdał by egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

pożyjemy zobaczymy za gotówke raczej nie startuje . pojade do minikowa w czercu moze bedzie na pokazach to sie wynegocjuje dobre warunki i cene . pare maszyn juz tak kupiłem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

my też za gotówkę byśmy nie brali, na PROW go wzieliśmy zawsze to polowe do zapłaty mniej. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj