Zaloguj się, aby obserwować  
sameSILVER130

Przebudowa drugiej strony obory

Polecane posty

A więc tak: narazie przymierzam sie do przebudowy jednej strony w oborze. Narazie wygląda u mnie sprawa tak, że po lewej stronie mam 26 stanowisk, natomiast z prawej strony- kojce dla cielaków oraz pomieszczenie ze zbiornikiem na mleko miniej więcej na wysokości 17-nastego stanowiska licząc od góry.

I tak myślę nad przerobiem tej strony- realnie by sie zmieściło tam 16 stanowisk. Natomiast jest problem innej sprawy, że z tej strony odpada ewentualna budowa wyciągu-jest za blisko dom. I tutaj zwracam się z prośbą do Agrofotowiczów o ew. porady? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no teraz to ciężko-nie mam jak (ew. za tydzien)

dodam że obora jest przejazdowa,

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Myślałeś nad rusztami ??

 

Ja w tym roku przedłużałem swoją oborę miałem 26 stanowisk, z jednej strony był wyciąg linowy do obornika a z drugiej była taczka. Dostawiliśmy jeszcze 16 stanowisk, założyliśmy na cało oborę zgarniacz hydrauliczny z Rolstaru z kanałem poprzecznym i nowa płytą obornikową z boku obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zgarniacz hydrauliczny to już go miałem-pojechał na złom-poprostu łyżka tłocząca sie połamała i siłownik poszedł bokiem... Teraz mam linowy wyciąg. Jeżeli chodzi o ruszta to by było najprościej,tylko że właśnie przeraża mnie odór jaki idzie od sąsiada obory-na rusztach. U mnie nie ma problemu ze słomą, także bym raczej zostawał przy oborniku. A jak wygląda sprawa turem? Bo jeśli miałby być właśnie tur, to raczej by odpadałlo zrobienie kanału- szerokość pewnie około3m-zetor z turem w każdym bądź razie przejedzie. A jak by wyglądała sprawa stanowisk w przypadku wypychania turem?? Bo chyba są takie typy stanowisk, w których elementy konstrukcji nie wystają w stronę kanału. Widziałem u sąsiada zatrzaskowe, ale to chyba inna bajka, bo u niego jałówki chodziły głównie luzem- tylko do zadawania paszy je zamykał. Chociaż chyba w tych stanowiskach jest możliwość otworzenia ew. zamknięcia zatrzasku dla pojedyńczej sztuki, poprawcie mnie jeśli się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj