samczyk1991

Problem z upierdliwym sąsiadem.

Polecane posty

qazi    61

a w jakiej odległości od granicy działki ma być ta wiata? jak w odległości 4m i większej to nie masz co patrzeć na sąsiadów tylko stawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie przykręcaj do kotew w ziemi tylko przykręć koła i niech te słupy stoją na kołach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widziałem kiedyś pożar drewnianej poniemieckiej stodoły ,pełnej słomy.Było to w lutym i wyobraż sobie że w promieniu ok.50m ziemia wyschła.

Proponuję dać upust fantazji i wyobrazić sobie płonąca stertę 300 bali słomy położoną w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych sąsiada.

Widok z pewnością będzie przedni,szczególnie gdy w domostwie sąsiada będą małe dzieci ,bądz niedołężni starcy.

I po to są takie przepisy,by zostawić to na etapie fantazji.

 

Może jeszcze inaczej we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek (a nie po głupiemu a po swojemu). Nie znaczy to że jest w przepisie np. 4 m to ma być 4 a może być też 6 metrów (jeżeli uważamy że tak będzie lepiej). To tak jak w przepisach ruchu drogowego należy dostosować prędkość do warunków istniejących na drodze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

To ja chyba mam farta bo do najblizszego sąsiada mam jakis 70 metrow. I blisko i daleko z jednej strony. Powiedz mu moze żeby zachował sie poludzku , jak sasiad i poczekał a skarmisz ta kiszonkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Tak ale jeśli już ktoś wybudował płytę i teraz ona jest pusta a gnój leży na polu.

u nas jeden też obok obory ma piękną płytę zakonserwowaną abizolem i stoją na niej maszyny a gnój wywala taczką pod płot tak jak wywalał wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Matka dziś była w ODR zapytać co i jak z tymi balikami sianokiszonki , wyszło na wasze, a mianowicie nie ma żadnego rozporządzenia co do miejsca składowania balotów , kolo powiedział że można trzymać gdzie Ci się podoba.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

a czy jest jakaś różnica jeżeli kiszonka jest w kopcu ile może być od granicy?,jeżeli działce obok jest budynek mieszkalny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Wie ktoś może w jakiej odległości mogę posadzić iglaki od budynków (garaże) sąsiada ? dodam ,że budynki nie posiadają okien ani drzwi od naszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie wiem dokładnie co do garażu ale do budynków mieszkalnych odległość nie może być mniejsza jak wysokość drzew jaką osiągną w czasie swojej pełnoletności... Prawnikiem nie jestem ale jak posadzisz bliżej to nie ręczę co będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Czy ktoś orientuje się w jakiej odległości od miedzy w polu sąsiad może nasadzić drzew? Przy moim polu w odleglosci okolo 1,5 metra nasadził pełno drzew głownie brzozy a rosną skubane że już gałęzie wychodzą na moje pole:/ Chce to jakoś rozwiązać bo tak to być nie może. Myślę że ta odległość jest stanowczo za mała co wy o tym myślicie? Nigdzie o tym nie mogę znaleść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

bo nie ma takich przepisow-sa jedynie dla ogrodkow dzialkowych-1,5 do4 m zaleznie od gatunku,sprawdz czy sasiad mial zezwolenie na zalesienie lub pila i co przejdzie na twoja strone to tnij-tylko napisz wczesniej do sasiada zadanie usuniecia galazi.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

jacus czyli rozumiem w moim przypadku wystarczy z metr od granicy i spokój, pilnować tylko aby nie wyrosło poza granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Moim zdaniem powinieneś wziąć wydruk ze strony AMiMR dotyczący wymogów przy zalesianiu, tam jest bodajże 3 metry od granicy pola. Postrasz sąsiada, że doniesiesz do ARiMR, że nie spełnia wymogów cross compliance i że mu zabiorą dopłaty jak bierze. To nie ma nic wspólnego ale postraszyć morzesz. Jak gościu nie bierze dopłat to powiedz mu ze przepis mówi 3 metry od granicy i daj mu wydruk z tymi wymogami i powiedz, że za tydzień jak nie zrobi porządku wysyłasz pismo do wójta a on dosyć że będzie musiał wyciąć drzewka to jeszcze zostanie ukarany mandatem, jak gość się przestraszy to sam zrobi porządek z drzewkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiacynta33j    0

cały czas wszyscy tylko spekulują i próbują wymyślać jakieś teorie, ale tych kuleczek nie ma pod co podciągnąć, bo w żadnym przypadku nie jest to silos, ani materiał łatwo palny, nie wymaga żadnego pozwolenia. NIE JEST TO W ŻADEN SPOSÓB uciążliwe dla otoczenia, bardziej to można porównać do składowanych materiałów budowlanych, drewna, czy innych rzeczy ruchomych

 

ja mam za scianą domu w odleglości 0,5 m ułozone baloty w prezencie od sąsiada i nie nazwałabym ich kulkami bo to nie czasy gdy sie słome w butach nosiło i do dekoracji domu nie należy a pachnie ino tym co gorzej pachna

''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kardaros    0

Witam co do odległości silosów - balotów, rękawów i jak zwał tak zwał  ;

§ 8a Lokalizacja silosów na kiszonki

Dz.U.2014.0.81 t.j. - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 7 października 1997 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie

1. Odległość silosów na kiszonki powinna wynosić co najmniej:
1) 25 m od pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, jednak nie mniej niż 30 m od otworów okiennych i drzwiowych w tych pomieszczeniach;
2) 50 m od budynków służących przetwórstwu artykułów rolno-spożywczych i magazynów środków spożywczych;
3) 8 m od budynków magazynowych pasz i ziarna;
4) 15 m od instalacji służących do otrzymywania biogazu rolniczego;
5) 15 m od składu węgla i koksu;
6) 5 m od granicy działki sąsiedniej.
2. Silosy na kiszonki powinny mieć dno i ściany nieprzepuszczalne.

oraz

http://iung.pl/dpr/Mat_szkoleniowe/2.pdf              - strona 56 do  chyba 64, pokazane wszystkie możliwe rodzaje zakiszania  a przepisy są tylko jedne i dotyczą wszystkich (konsultowałem prawnie ) - dalej 30 metrów od otworów okiennych w budynkach mieszkalnych, bele czy inne tego typu sprawy podlegają pod Zasady przechowywania pasz soczystych i kiszonek

Wiem bo sąsiad sam mi pod okna stawiał "baloty" które pękają i śmierdzą. Dopóki  domu nie było - baloty stawiał w innym miejscu. Pozdrawiam może się te dane komuś przydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj