dani221

Odorywanie od miedzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687

A tak trochę z innej beczki; Panowie i Pani jakie macie szerokie miedzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

zależy gdzie i od jakiego sąsiada;p 20-30cm nieraz 10 a czasmi 50 naprawde to wszystko jest zależne.

To bez urazy ale wydaje ni się,że miedza 50cm to już wielka przesada i marnotrawstwo ziemi u nas najszersza max15cm i jest praktycznie na poziomie pola i niema żadnych problemów z jej odoraniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

To są właśnie uroki gór...u mnie płasko jak na stole

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Odświeżę nieco temat, doradźcie mi co zrobić, otóż dwa lata temu na większości pól założyłem łąki, mam taki kłopot że sąsiad celowo tą łąkę mi wyoruje przez te dwa lata będzie to już prawie 0,5 metra, jestem teraz bezradny, czy zgłoszenie sprawy na policję coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Najlepiej jak by były na granicy słupki. Ich wyoranie jest wykroczeniem i grozi dość spory mandat.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Właśnie o to chodzi że ich nie ma. Żeby je tam ustanowić trzeba wezwać geodetę tak? A poza tym to przecież to pole jest dość długie i co wtedy gdy przy końcach będzie się miedzy trzymał a wyorze łukiem do środka tak jak to wygląda teraz.

Edytowano przez Lee001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

O przywrócenie znaków granicznych zwraca się do burmistrza. Ty i sąsiad płacicie solidarnie za to. U mnie są 3 słupki, na końcach i środku.

  • Like 1

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

A jeżeli sąsiad nie będzie chciał za to zapłacić? A na pewno nie będzie chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

to niema nawet co zaczynać bo nawet jezeli sam zapłacisz to sasiad może tego mie uznać , wtedy pozostaje droga sadowa

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Wiecie co, po prostu ręce opadają... żeby nie było żadnego bata na takich?! szkoda że to nie te czasy co kiedyś, spuścić takiemu wpier****al i by się nauczył. Można czasem zrozumieć jak komuś czasem pług zahaczy i wyrwie trochę tej miedzy nie ma przecież problemu, albo jak przy orce wjedzie w pole, niech sobie wjeżdża za każdym razem ja nie mam nic do tego doskonale to rozumiem, ale takie postępowanie po prostu krew mi gotuje... W dodatku to sąsiad mieszka może 20m ode mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

nie burmistrz ale geodeta uprawnioby

 

Do burmistrza składa się wniosek a on wyznacza geodetę.

 

A jeżeli sąsiad nie będzie chciał za to zapłacić? A na pewno nie będzie chciał...

 

Najprawdopodobniej to burmistrz wystawi wam rachunek po 50% kosztów, jesli sąsiad nie zapłaci to burmistrz nasje na niego komornika.

to niema nawet co zaczynać bo nawet jezeli sam zapłacisz to sasiad może tego mie uznać , wtedy pozostaje droga sadowa

 

Jeśli na własną rękę weźmiesz geodetę to tak, jeśli złożysz wniosek do burmistrza o odnowienie granic a sąsiad będzie miał obiekcje to on będzie musiał do sądu tą decyzję zaskarżyć.

 

Radzę porozmawiać z sąsiadem i spróbować po dobroci odtworzyć granicę. Jeśli to nie pomoże radzę mu powiedzieć że rozgraniczenie nie jest tanie i będzie musiał za to zapłaci.

 

Stary artykuł ale wart przeczytania.

 

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/jak_rozgraniczyc_nieruchomosci-a_604.htm


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Wiecie co, po prostu ręce opadają... żeby nie było żadnego bata na takich?! szkoda że to nie te czasy co kiedyś, spuścić takiemu wpier****al i by się nauczył...

A jak by sasiad miła szersze plecy to byś nigdy nie miał sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

witam. Mozesz poprosic znajomego,niech wyora gleboka miedze ostatnia skiba i po sprawie Ja tak sie dogadalem ze swoim.Przejechal ze swojej i mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja zrobiłem sam odorywacz z pługa 2 skibowego zdjęcia w galerii i taniej mnie wyszło nawet z zakupem pługa i materiałów, (2-3 dni roboty), jak masz jakieś pytanie to pisz na pw lub pod zdjęciami

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

@agro973 właśnie Szukałem w galerii tego Twojego pługa :D

Jak nie masz możliwości podjechać, w wielu miejscach, pługiem którym orzesz to warto coś takiego mieć. Tylko taniej wyjdzie zrobić niż kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj