Polecane posty

Tomuss    0

Wiatm.mam zamiar zakupic taka prase z pelnym wyposazeniem tz glownie mi chodzi o centralne smarowanie i siatke.jak ktos ma taka prase to poprosze o opinie na jej temat.z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Jam mam Warfamę, ale akurat bez centralnego i siatki, jeśli chodzi o opinię, to najlepiej zobacz komentarze pod zdjęciami w mojej galerii, a jak będziesz miał wtedy jeszcze jakieś pytania to wal...

 

PS. Ten temat powinien chyba być w 'Sieczkarnie i prasy'...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Może i warfama nieźle wypada przy sipmie, ale jakby tak porównać do nowej prasy z pronaru z 500 czy łańcuchowej z famarolu, to czy te nowe polskie prasy nie są lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Może tak, może nie...

Musieliby się wypowiedzieć użytkownicy, ciekawe czy ktoś z AF już ma np. Pronara?


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mo ktoś tam ma o okrutnie chwali, a bardzo ciekaw jestem bo wypsasiona nawet ta prasa i komputer i szerokie opony a w promocji za jedyne 42 tyś brutto :D , podobna cena jest za łańcuchową famarolę tej akurat prasy chyba nie ma nikt, a tak wogóle to co nowa warfama ma w standardzie w sensie "nowa" to jakaś modernizacja była czy coś teges?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Mi nic nie wiadomo, aby się coś zmieniło w Warfamach od zeszłego roku. Ostatnia poważna modernizacja to był chyba ten 'face lifting' gdy m.in. zmieniono osłony z metalowych na wykonane z laminatu.

 

No chyba że 'na dniach' coś nowego wprowadzili...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no a powójne obwiązywanie sznurkiem bzęczycz wypełnienia komory i inne takie?

W sumie to cena wysoka za tą warfamę, może ktoś się pochwali za ile wyrwał nową warfamę i z jakim wyposażeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

może ktoś się pochwali za ile wyrwał nową warfamę i z jakim wyposażeniem?

 

Jak już pisałem w maju 2008 daliśmy za nową 41600 PLN, kupiona w Jan-Pol Trade pod Opocznem (daleko, daleko, ale oni mieli wtedy jeszcze na placu trzy sztuki w 'starej' cenie a za transport chcieli 'stówę' więc się opłacało pojechać aż tam).

Ma szeroki podbieracz 1.8m (bez dopłaty, tam jest tylko taki, wąskiego nie robią), szerokie koła, wiązanie na dwa sznurki też w standardzie (trzeba tylko zmienić prowadnicę), podobnie jak hydrauliczny napęd owijania i sterowanie z kabiny.

 

Trochę żałuję, że nie wziąłem centralnego smarowania, mogłaby mieć też licznik bel, przynajmniej 'dzienny'...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Witam

Oglądałem ostatnio tą prasę w tej samej firmie (nie jest aż tak daleko od dolnego śląska), całkiem ciekawa maszyna moim zdaniem dobry stosunek ceny do wyposażenia i jakości. tylko jedna była na placu z pełnym wypasem więc nie mogłem porównać z wersjami słabiej wyposażonymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

warfama ma niby obwiązywanie na 2 sznurki w standardzie to jak to leci, 2 kłębki się zakłada, czy nie idzie więcej sznurka? Nie jest to bardziej problematyczny mechanizm?

No i w końcu te warfamy to tylko siłownikami trzymają klape?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

Witam

Jestem posiadaczem prasy Warfama Z-543 i powiedzcie mi koledzy czy owijanie na dwa sznurki jest szybsze i czy wychodzi mniej sznurka.

piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

W modelu z 2007r obwiązywanie na dwa sznurki działa na jednej prowadnicy, sznurka wychodzi bardzo dużo, a wcale tak szybko to nie trwa. Ja mam Krone kr125 na dwa sznurki i tu są już 2-e prowadnice, a prasa już ma swoje lata, no i pobiera mniej sznura od Z-543.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

no ja mam na jednej prowadnicy i z tego co rozumiem to na jeden czy na dwa sznurki owijanie trwa tyle samo czasu ale wychodzi wiecej sznurka tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Na 2 sznurki owijanie trwa szybciej niż na jeden, ale na pewno wolniej, niż jakby to było na 2 prowadnicach, mam porównanie z kuzynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam warfame i 2 sznurki to tylko 2 razy wiecej sznurka a nie jest nic szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

Mam problem z warfamą :D Gdy owijam baloty w siatkę to co kilka belek zdarza się, że nóż po zamknięciu klapy nie blokuje się tylko opada. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Z boku po lewej stronie masz regulacje - jest zapadka i śruba do regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ja mam warfame i 2 sznurki to tylko 2 razy wiecej sznurka a nie jest nic szybciej

 

Jak nie zmienisz przełożenia, to jasne, ze nie będzie szybciej. Jak ja daję dwa sznurki to ustawiam przekładnię tak, żeby prowadnica 2ap1erdalała jak najszybciej się da i wtedy jest szybciej. Zrobili tam jednak taki błąd, że nawet jak się połówki zejdą do końca, to i tak pas nie wychodzi całkiem na zewnątrz, więc mogłoby być jeszcze szybciej.

Trochę już szlifowałem te tarczki, ale lepiej jednak dać to na tokarnię, bo tak to można tylko skrzywić, ewentualnie można spróbować dopasować inne kółko na dolną ośkę, żeby zmienić przełożenie, albo poszukać grubszego paska...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj