Polecane posty

Tadeusz1212    2

Co sądzicie o kosiarkach rotacyjnych KRONE. Jak sie sprawuja, czy pasują noże tnące od POLSKICH itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Sama nazaw kRONE mówi wszystko to lider w produkcji maszyn do zielonek więc jak kupisz z tej firmy będziesz napewno zadowolony a z częściami nie ma problemu coraz więcej jest przedstawicieli Krone więc nie bedzie problemu


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

moja kosiarka przeżyła bliskie spotkanie z bronami z kawałem betonu tylko nuże urwało i śruby mocujące ja o nią dbam wymiany oleju itp pasków nie ma wiec jest git kosiarka idealna ugory nie ugory 2 metrowe skosi ja mam krone o szer 165 to c 330 kosił ugór co był 2m wysoki i dał rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6230    0

Ja mam kosiarkę dyskową Krone ma już 2 lata i jeszcze nie miała żadnej awarii więc polecam!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2 lata ale powiedz ile ona skosiła w tym czasie?? Bo ja tniesz 2ha rocznie to się nie ma co dziwić ze jest ok B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Gdyby miał 2 ha łak ciąc na rok to by chyba nie kupował nowej dyskówki ;D hehe


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja bym nie powiedzial. dalej robi super maszyny. ja sam mialem kiedys prase Krone KR 130 i byla naprawde super (w porownaniu do sipmy to tak Krone to cud techniki) a znajomy rodzicow nie dawno kupil zgrabiarke ale nie pamietam jaki model wiem ze szerokosc robocza cos ok. 4 m i na tandemie, cena nawet byla przystepna bo 19 tys zl netto oczywiscie nowa i jak narazie to bardzo ja chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka1czor    1

czesc

 

Zastanawiam sie nad kupnem. Moje pytanie: ktora sie bardziej oplaca KRONE AM 323 (2002r) czy KRONE 283 CV (99r). Stan techniczny obu porownywalny, cena takze ;). Czy warto kupowac ze spulchniaczem czy nie? (faktycznie jest oszczednosc czasu?). Z trawy robie tylko siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

według mnie kup sobie 323. ja mam am 283, w sumie dobra kosiarka problemem jest tylko to i talerz od strony ciagnika kreci sie w strone ciagnika i musi trawe przerzucać w strone ciagnika i tam lubiew sie zapychać szcxzególnie podczas pierwszego przejazdu . 323 ma o jeden talerz wiecej i tego problemu nie ma. ja bym drugi raz 283 nie kupił ale 323 tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze od tego jakie masz łąki.Jak masz suche to możesz wziąć z rotorem.Jak masz łąki mokre to będziesz musiał tak ustawić spulchniacz,aby nie rzucał po całej szerokości przejazdu traktora.Bo jak traktor będzie ci szedł po trawie to trochę jej się zmarnuje ;) Moim zdaniem bierz 323.Jest od tej drugiej nowsza,wydajniejsza,i pamiętaj o tym że żaden spulchniacz nie zastąpi przetrząsarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

witam Panowie ja też śledze ten temat związany z krone 323 .

ja mam takie pytanie zwiazane z krone 323 nie wiecie jakim olejem zalewa sie taką kosiarke chodzi mi o przekładnie względnie inne kosiarki dyskowe chodzi mi o typ gęstość i cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11
Napisano (edytowany)

Witam

Chciałbym wymienić olej w listwie tnącej kosiarki Krone APL 282Z znalazłem już korek spustowy patrz zdjęciepost-25402-0-66713800-1400670795_thumb.jpgzaznaczony na czerwono,

znalazłem chyba korek wlewowy post-25402-0-98206000-1400670837_thumb.jpg zaznaczony na czerwono,

to chyba jakiś odpowietrznik post-25402-0-72867300-1400670947_thumb.jpg

i tu pytanie czy dobrze to zinterpretowałem ? oraz ile wlać tego oleju, do pełna ? a tym odpowietrznikiem nadmiar wyjdzie, 3/4 wysokości listwy ? jakaś miareczka jest gdzieś ? w nowszych to się poziomuje listwę i wlewa przez korek wlewowy do poziomu korka (tak jak w przekładniach w tej kosiarce) ale ten korek jest w boku listwy a nie z góry jak u mnie, ile tego oleju? proszę o szybką fachową odpowiedź, a może ma ktoś instrukcję od tego modelu, znalazłem tylko katalog części lub instrukcję ale od nowszej kosiarki, od mojej nie ma. PZDRW

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dlaczego chcesz to zrobic? Listwa jest zalana specjalnzm olejem przekladniowym (nie znam specyfikacji) i nie wymaga wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

cytat z instrukcji Krone EasyCut:

5.3.1 Interwały czasowe kontroli i wymiany oleju w przekładniach

Wymiana oleju we wszystkich przekładniach pierwszy raz po 50 godzinach pracy, później co 200 godzin (jednak co najmniej 1x w roku).

Kontrola oleju przed każdym użyciem

W wypadku olei roślinnych należy z uwagi na ich starzenie się, koniecznie zachować podane interwały wymiany oleju.

Polecany olej SAE 90

kosiarkę kupiłem już jakiś czas temu i żeby mi jeszcze posłużyła to chce wymienić olej, odkręciłem ten odpowietrznik i "sykło" lekko powietrze także chyba nie działał odpowiednio, po optycznych oględzinach "dziurki" po odpowietrzniku oleju nie stwierdzono, chyba listwa pusta :( samo to już chyba kwalifikuje się do działania, nie odkręcałem jeszcze korka spustowego i korka wlewowego (jeśli je dobrze zidentyfikowałem patrz zdjęcia powyżej) korek wlewowy jest straszni zjechany i będzie problem go wykręcić. Pozostaje pytanie ile wlać oleju ?


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja do swojego vicona zalewalem mobil (nie pamietam nazwy dokladnej) 80w-90 chyba 25 zl za litr i tez co rok bede zmienial roboty nie duzo a kola zebate drogie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Wymiana oleju w przekladniach gornej i dolnej oczywiscie ma sens, ale w listwie? Zdejmij jeden dysk, wtedy bedziesz mogl zobaczyc co jest w listwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11
Napisano (edytowany)

podałem zły cytat :( wklejam screen z instrukcji nt. listwy tylko to do nowej Easy Cut

post-25402-0-76179400-1400924218_thumb.jpg

więc wolę co roku wydać te 100-200 zł na olej niż co jakiś czas wymieniać jakiś tryb za 1000-2000, więc tak spustowy korek jest na zdjęciu nr 1, kontrolny na zdjęciu nr 2 a odpowietrznikiem na zdjęciu nr 3 wlewamy olej, czy dobrze rozumuję ? ewentualnie ma ktoś instrukcje do tego lub podobnego modelu ?

Edytowano przez Vrykoulakas

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Mam kosiarkę Krone Easy Cut 320 CV i z 2004/2006 roku I jest tak jak na zdjeciu.

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cantstop
      Chciałbym kupić przyczepe: Krone HSD 5001.Jakie opinie on niej macie,na co zwracac uwage przy kupnie oraz przydałyby mi sie jakieś ogolne wskazowki bo jestem kompletnie zielony w tej kwestii.

    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez uator
      Panowie, przekopałem te działy i podobnego tematu nie znalazłem. Czy ktoś się z tym uporał? Nie mogę za Boga uszczelnić tej miski. Dorobiłem fest uszczelkę pod tą misę, jestem w trakcie rozbierania, zdjąłem tą uszczelkę, i nie widać nigdzie żeby pod nią była nieszczelność, a jednak jakimś cudem olej ucieka mi do skrzyni. Nie mam ochoty kolejny raz robić dochodzenia i za 2 tygodnie znowu rozbierać. Chciał bym aby mój ciapek brał olej ze skrzyni. Niby prosty temat, puścić od pompy rurkę w dół, ale dawać filtr na końcu? Gumową czy stalową? Tam nawet nie ma jej jak zamocować, boję się żeby z czasem nie przespacerowała się w stronę któregoś z trybów. Czy ktoś robił podobną modyfikacje?
    • Przez blake17
      Pany ile powinno byc oleju wspomagania w zbiorniku obok chlodnicy i filtra powietrza?
      https://i.imged.pl/zbiornik-zbiorniczek-oleju-wspomagania-ursus-zetor.jpg

    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj