Slomek

Eksmisja lokatorów z mojej posiadłości!!! Proszę o pomoc i rady?

Polecane posty

Slomek    186

Witam!!! Jest taka sprawa do której nie bardzo wiem jak się zabrać. Sprawa wygląda następująco. Chcę sprzedać budynki po pgr moja własność. Mam klienta ale problem jest taki, że w sprzedawanym domu mieszkają od kilku lat jacyś ludzie którzy nic mi nie płacą ani nic. Po prostu jak dostałem to w spadku to już tam mieszkali teraz gdy chcę sprzedać posiadłość chcę ich jak najszybciej wyeksmitować. Doradźcie jak się do tego zabrać, gdzie się udać co i jak się do tego zabrać czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy oni są tam legalnie??

Od 1 listopada do końca marca(?) nie mozna "wyrzucić na bruk". Trzeba zapewnić im mieszkanie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

no to chłopie będziesz miał ciężką sprawe..


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@Slomek

Idź do adwokata/prawnika itp i tam dowiesz się najwięcej bo chyba mało kto z tutaj piszących wie coś na ten temat.

Z eksmisją na bruk w okresie zimowym były jakieś zmiany ostatnio chyba.

Gmina pewnie nie ma mieszkań socjalnych na zastępstwo.

 

Czy te ludki są tam zameldowane jakoś? Sprawdzałeś w UG? Przejdź się tam z aktem notarialnym a najlepiej aktualnym wypisem z KW i zapytaj kto jest tam zameldowany i jeśli jest ktoś to jako jedyny właściciel go wymelduj (zakładam że w KW widniejesz jako jedyny właściciel).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Miałem do czynienia z taką sytuacją, i niestety będziesz miał duży problem.

Najprostsze co mógłbyś zrobić, to spróbować się z tymi ludźmi dogadać (ale z doświadczenia wiem ze jest to bardzo trudne)

 

Ile oni tam mieszkają i czy są w stanie udowodnić ten czas? (do tego wystarczą jakieś rachunki)Uwaga na możliwość zasiedzenia!

 

Jakie masz przełożenie na lokalny urząd miasta i gminy, bo niezbędne będzie załatwienie lokalu zastępczego? jeżeli go nie będzie komornik musi wstrzymać się z eksmisją

 

W sprawie z którą miałem styczność, pomogły dwa fakty -lokatorzy byli uciążliwi- faktycznie stwierdzono przypadki dewastacji a że mienie nie było ich to mieli problem, no i że gmina akurat miała dostępne lokale socjalne (niebywały fuks).

Po za tym to było małżeństwo bez dzieci, także to też ułatwiło zadanie.

Jeżeli rzeczywiście nie mają umowy i nic nie płacą to masz o tyle szczęście że nie podlegają przepisom o ochronie lokatorów.

 

Z tego co pamiętam to teraz jakoś w tym roku, miały pojawić się przepisy o najmie okazjonalnym, co może ewentualnie ułatwiać sprawę eksmisji bez zapewnienia lokalu zastępczego - ale tu rzeczywiście skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w takich sprawach, jeśli jesteś z wlkp to mogę podrzucić ci jakieś nazwiska jeśli chcesz

 

poczytaj sobie też takie rzeczy

Najem okazjonalny szansą na szybszą eksmisję niechcianych lokatorów? - twoja-firma.pl

 

Wymeldowanie niechcianego lokatora (Bezpieczeństwo) - onEl.pl, Elbląg  


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Mieszkają tam od ok 10lat. Są to 2 rodziny nie wiem czy spokrewnione. Są jakieś dzieci albo młodzież. Właśnie jakieś 10 lat temu zanim to jeszcze dostałem w spadku to wujek pozwolił zamieszkać tam ludziom na jakiś czas do puki nic sobie nie znajdą. I tak tam mieszkają. Ta rodzina to jak by patologiczna nie wiem czy gdzieś ktoś z nich pracuje. Mieszkali jakiś czas i gmina ich zameldowała nie pytając nikogo o zgodę mieszkają tam bez mojej zgody. Jakieś pół roku temu złożyli do sądu sprawę o przejęcie tego budynku bo twierdzili że zamieszkują tam już ileś lat i ten dom przeszedł na ich własność ale oczywiście sąd przyznał mi rację i potwierdził, że ja jestem właścicielem. Ile trwa taka sprawa??? Z tego co słyszałem może trwać ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Sprawa wydaje się banalnie prosta. Lecz to tylko pozory, po pierwsze licz się z tym że tak łatwo nie będą chcieli dać za wygraną. Czyli zacznij od rozmowy z prawnikiem( trochę kosztowne, ale na pewno opłaci ci się). Poszukaj czy przypadkiem nie ma żadnych dowodów, rachunków na to, że oni tam zamieszkują. Jak nie ma to sąd uzna ich za "dzikich lokatorów" i potwierdzi twoją rację. W zasadzie sprawa prawie na pewno skończy się w sądzie. Także musisz liczyć się i tak z kosztami prawnika, sprawa może trwać kilka lat(Jedna z optymistycznych wersji zakłada że w przyszłym roku zapadnie decyzja ale na cuda nie licz). Postaraj się znaleźć jak najlepszego prawnika. I najważniejsze miej nadzieję, że jak sąd przyzna ci rację ci lokatorzy odpuszczą sobie.

 

I jeszcze taki mały banał ode mnie. W oczach mieszkańców tej wsi będziesz egoistą, pochłonięty żądzą pieniędzy, który nie daje żyć uczciwym porządnym obywatelom tak to już jest ze spadkami :D I staraj się przewidywać 2 ruchy w przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jakieś pół roku temu złożyli do sądu sprawę o przejęcie tego budynku bo twierdzili że zamieszkują tam już ileś lat i ten dom przeszedł na ich własność ale oczywiście sąd przyznał mi rację i potwierdził, że ja jestem właścicielem.

Wiec czemu jeszcze nie pobierasz od nich czynszu za wynajem lokum?? Nalicz czynsz za cały czas zamieszkiwania oraz odsetki. Termin do zapłaty do wiosny lub eksmisja.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

To nie jest tak już tam o ten czynsz niech sobie mieszkają ale mam klienta na całą posiadłość głównie chodzi mu o chlewnie ale dom też a mówi że z ludźmi to nie będzie kupował bo zbyt wiele czasu i nerwów zanim ich wyeksmituje. Nie mieszkam w tej wsi gdzie ta posiadłość 20km dalej. Myślę, że jedyną opcją chyba będzie sprzedaż budynków bez domu mieszkalnego w niższej cenie. Jest też jeszcze jedna opcja koleś kupi ode mnie te budynki z ludźmi ja już się z tym nie będę użerał aby ich wyeksmitować ale cena spadnie jakieś 15% :/ Myślę, że ta 2 opcja korzystniejsza bo jak kupi chlewnie to potem dom będzie praktycznie nie do sprzedania już bo kto kupi dom, koło chlewni chyba nikt nie jest głupi i będzie widział, że będzie śmierdziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chcesz się ich pozbyć?? Skoro mieszkają niech płacą za mieszkanie albo nich kupują od ciebie ten dom. Od kąnd jesteś właścicielem budynku masz prawo pobierać czynsz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

no niby tak ale teraz zależny mi na tym aby się ich pozbyć a nie jakiś czynsz!!! Ale chyba zrobię jak pisałem powyżej ta 2 opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chyba mnie nie rozumiesz. Stać ich na płacenie ci czynszu?? Pewno nie skoro nikt nie pracuje. Po prosu komornik ich wyrzuci za długi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

to nie jest tak bo gmina ich tam zameldowała a nie ma mieszkań socjalnych gdzieś mieszkać muszą;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Do końca marca na bruk nie można wyrzucić ale w kwietniu już tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pogadaj z nim. Powiedz ze próbujesz się ich pozbyć żeby mógł kupić całość.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

chyba sprzedam mu taniej o te 15% ale przynajmniej będzie problem z głowy i kasa na spłatę kombajnu;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

hmm

ja nie do końca rozumiem, bo w zasadzie jeżeli sąd uznał twoją rację przy tamtej próbie zasiedzenia to wydanie postanowienia o eksmisji to już jest prosta sprawa (ale wiadomo że znając polskie terminy to od 6 do 12 miesięcy to i tak może zająć)

trochę dziwne że nie załatwiłeś tego od razu ale rozumiem też że miałeś dobre serce po prostu :D

ale tak czy siak Ty będąc właścicielem możesz ich wymeldować, druga rzecz że gmina sama ich nie zameldowała raczej, ktoś musiał wniosek złożyć

 

Tak jak mówi kolega @andrzej2110 najlepiej by było jakbyś miał umowę najmu i pobierał czynsz, nawet symboliczny bo jak jest umowa to można ją wypowiedzieć, to byłaby ta szybsza wersja

 

 

bo tak, jeżeli są dzieci to nawet w kwietniu tak łatwo ich na bruk nie wyrzucisz, chyba że będziesz w stanie wskazać lokal tymczasowy- bo można też zrobić tak że jest zasądzona eksmisja, ale np mają 3 miesiące na znalezienie sobie lokum a ty zgadzasz się na tymczasowe zamieszkanie z tym że to na pewno spraw nie przyspieszy

 

także twoja opcja z obniżeniem ceny to jest też jakieś szybsze rozwiązanie

 

inny pomysł to dogadaj się z nimi że dostaną jakieś odstępne i tyle (nie wiem o jakich kwotach my tu mówimy ale myślę że to może być mniej niż te 15% straty jeżeli sprzedasz budynek z nimi)

najważniejsze jest żeby umiejętnie pogadać, bo oczywiste jest to że każdy by się bronił przed wyprowadzeniem, jak sobie wygodnie mieszka, ale tu nie ma zmiłuj trzeba stanowczo sprawy postawić i wyjazd

 

Ja nie jestem za tym żeby kogoś ot tak wyrzucać, jakąś odpowiedzialność za drugiego człowieka trzeba brać (kto wie co nam samym się przytrafi jeszcze), ale też nie ma sensu żebyś ty ich utrzymywał za darmo czy jeszcze ze stratą dla siebie, i dobrze że mieszkasz 20km dalej bo tak jak ktoś mówił wyżej popularności to sobie nie zdobędziesz całą sprawą


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No ja nie miałem na myśli symbolicznego tylko dość wysoki ale w granicach prawa. Chodzi o to żeby oni nie byli wstanie go zapłacić i musieli się wynieść.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
ale tak czy siak Ty będąc właścicielem możesz ich wymeldować, druga rzecz że gmina sama ich nie zameldowała raczej, ktoś musiał wniosek złożyć...

I do tego zmierzałem, ktoś za to beknie. Zrobić dym w UG niech dadzą Ci na jakiej podstawie ich zameldowano i kto sie pod tym podpisał bo nie ty a ty jesteś jedyną osobą która mogła to zrobić (właściciel). Tylko sprawdź tutaj czy były wszelkie podatki opłacone przez Ciebie i czy masz na to potwierdzenie-to tak "just in case" jakby w UG zaczeli skakać z mordą.

Poza tym składasz wniosek o ich wymeldowanie - takie prawo właściciela. Nie wyrzucasz ich tylko wymeldowujesz. Potem idziesz do gości i mówisz że chcesz uprawomocnić ich użytkowanie tego lokalu czyli spisać umowę najmu lokalu, podajesz czynsz itp.

Po miesiącu podnosisz czynsz o 300-400% - twoje prawo (tylko dobrze zrób umowę żebyś mógł tak zrobić).

Czekasz miesiąc - jak nie zapłacą czynszu wyższego - wyprowadzasz ich na bruk - za fraki zanim zadzwonią po Policję wypieprzasz i zmieniasz zamki w drzwiach itp.

Przyjeżdża policja, dajesz im ksero aktu własności (warto mieć aktualny wypis z księgi).

Brutalne - może i tak. Ale skuteczne. Trochę problemów z policją może być.

Gdyby to była rodzina która zostawia dom pusty choćby na jeden dzień to jeszcze prościej - bierzesz firmę przeprowadzkową, wymieniasz zamki, każesz firmie wywieźć wszystko pod jakiś adres. Zamykasz budynek i tyle.

Możesz zachować sie też kulturalnie i po podwyższeniu czynszu bawić sie z komornikiem ale to potrwa conajmiej z rok (znajomi mają problem ze sciągnięciem sporej kwoty od prawie 2 lat i właśnie kończy się na komorniku).

Nieważne co zrobisz skonsultuj wszystko najpierw z prawnikiem (no moza poza wywaleniem ludzi i zmianą zamków).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0
No ja nie miałem na myśli symbolicznego tylko dość wysoki ale w granicach prawa. Chodzi o to żeby oni nie byli wstanie go zapłacić i musieli się wynieść.

 

tak, tak to było dla mnie jasne, ale ja pisze nawet symboliczny bo wystarczy mieć umowę i już jest łatwiej do sprawy podejść tzn. w przypadku kiedy są to ludzie nie wykazujący żadnej woli współpracy, to by było jakieś ułatwienie

no i umowę najlepiej wstecz, potem pozew o eksmisje równocześnie np z pozwem o zapłatę za lata poprzednie i już można coś zrobić

kolega @ Nikita_Bennet z resztą już też rozpisał podobną opcję dokładniej :D

 

tu z resztą ten najem "okazjonalny" świetnie by się sprawdził, ale niestety z tego co widzę, chyba nie weszły te przepisy jednak jeszcze


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

tylko wiesz - za taką eksmisję to ma się przejechane do końca życia że jest się dziadem, chamem, kwiopijcą i całym złem tego świata.

No i problemem może być że w odwecie mogą np coś podpalić właścicielowi - kij ma dwa końce ale jeśli działa się szybko to często ten drugi koniec kija nas nie dosięga :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Ale nawet jak bym tak zrobił to prędko ich nie wypędzę bo w gminie nie ma wolnych mieszkań socjalnych i nie wiadomo kiedy będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Wynajmujesz jakieś mieszkanie na 1- 2 miesiące i tam ich eksmitujesz po tym okresie to już nie twoje zmartwienie tylko ich i gminy a ty masz problem z głowy i taką eksmisję możesz przeprowadzić nawet zimą. Na eksmisję musisz mieć wyrok sądowy więc trochę to potrwa i koszty też poniesiesz sądowe, adwokata, komornicze, musisz policzyć czy lepiej spuścić z ceny i mieć problem z głowy czy się pomęczyć i wziąć większą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Byłem w gminie i burmistrz doradził mi dokładnie to samo co powiedział któryś z was, że mam zrobić aby płacili czynsz w umowie możliwość zmiany i miesiąc więcej potem komornik i mieszkanie czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj