piotrekkkk

Wskaźniki i czujniki

Polecane posty

m11031993    3

jak maz ronczke od gazu na dole powinny być dwie kontrolki jedna awaryjne o druga od swiecy jak bierzesz z starter to on świeci jest to tak zwane ''podgrzewanie świec'' po prawej obok obrotomierza jedna czerwona i druga pomarańczowa przy najmniej tak u mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Kolor kontrolki jest nieważny na mam niebieską. Oryginalnie ma byś w prawym górny rogu tablicy rozdzielczej ;) Ja tak mam.

 

C-330 Nie miał awaryjnych także nie myl. Nawet ja ty masz to se dorobiłeś. :/


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

dokładnie tak jak mówi "C330URSUS" orginalnie jest pomarańczowa-czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam akurat czerwoną. Ciapek jest z 76 roku.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ja mam nie ruszaną - orginalna i jest czerwona

( rocznik 87' )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Ja mam C-330M z 90r. Wgórnym prawym rogu kontrolka od świec żarowych jest pomarańczowa,natomiast niżej kontrolka czerwona jest od spadku ciśnienia powietrza w instalacji pneumatycznej przyczepoy.Dodam że ciągnik jest wyposarzony w światła awaryjne które były w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Włącznik świateł awaryjnych jest pod tablicą [desko] po prawej stronie i jakwłączasz awaryjne to kontrolka się świeci jest ona czerwona z białym trójkątem ta kontrolka umiejscowiona jest w tym włączniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Możesz zrobić kilka fotek i dać do załącznika? ciekawy jestem jak to jest zrobione :D Na żadnej instalacji elektrycznej do zwykłej C-330 i do M-ki nie widziałem czegoś takiego. Ale może to były końcowe wersje z awaryjnymi i nie zrobiono tego w schemacie ale wątpię w to ;)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0
Gdzie jest kontrolka wskazująca świece żarowe w Ursus c-330??

witam a po co wam jest kontrolka od swiec zarowych??? jak wlaczasz swiece to jest duży pobór prądu i kontrolka od ładowania przygasa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

Czy taki Odwiedź moją stronę będzie w Ursusie c 330 wiem wiem tam pisze ale jakie ciśnienie powinno być dopuszczalne jakie robocze a jakie maksymalne ponieważ po kupnie takiego czujnika pomalował bym robocze na zielono a maksymalne na czerwono, aby zawsze wiedzieć czy jest dobre :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

A i jeszcze czy może doradzić mi ktoś od czego będzie pasował wskaźnik ciśnienia powietrza, oraz temperatury cieczy, i czy ktoś montował w swoim ciapku wskaźnik paliwa jeśli tak to proszę napisać więcej na ten temat dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, masz tu przykład zegarów w moim mf 255:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Dodatkowe-zeg...image95142.html

 

u siebie ciśnienie oleju mam przy obrotach już od ok 700 zawsze 0.4 MPa, jak jest zimny i przegazuje to mam nawet 0.5MPa, a jeśli długo popracuję np przy orce i silnik jest dobrze nagrzany i pracuje na najniższych obrotach to jest ok 0.25-0.3 MPa nie mniej(z instrukcji wynika że ciśnienie mam za duże), ja mam też kontrolkę smarowania

 

 

zegar ciśnienia powietrza radze zakupić od zetora, a dlatego że będzie wygodniejszy ponieważ zetor tak jak i ursusy mają pneumatykę bodajże ok 0.6-0.8 MPa, a przykładowo mf 255 ma ok 1.3MPa

 

czujnik ilości paliwa to obojętnie z jakiego pojazdu może być, np mf 255

 

możesz dać jeszcze taki diodowy wskaźnik napięcia ładowania, oraz amperomierz

 

zegary kosztują po ok 25-30 zł

 

montuj co się da bo to fajne bajery są

 

obejrzyj mój filmik pt "mf 255 i pług do oborywania" który jest w zakładce VIDEO, a szczególnie końcówkę bo tam nagrałem jak mi zegary pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

dzięki wielkie, wiem spodobało mi się tyle tych zegarów u znajomego mechanika w c 360 normalnie ma od wszystkiego chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrubyC330    0

Ja myślę zrobić od ciśnienia oleju, ciśnienia powietrza, temp. wody, no i ten oryginalny obrotów silnika i ilości paliwa, a jak coś mi wpadnie jeszcze do głowy to napiszę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

mam problem nie swieci mi kontrolka od smarowania tylko na wiatlach jak wlacze to wieci chodzi o zgaszony silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

możesz napisać jaśniej o co chodzi?? Świeci na światłach ta kontrolka a jak wyłączysz światła to wtedy nie świeci??

 

 

Może to wina czujnika?? Próbowałeś zmienić czujnik ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

mam pytanie kontrolka od cisnienia mi nie swieci w C-330 swieci tylko jak wlacze swiatla chodzi mi jak nie zapalony silnik i wylacza sie jak zapale silnik na swiatlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Już o tym założyłeś temat :angry: http://www.agrofoto.pl/forum/C-330-t15629.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Źle podpiety przewód od kontrolki w stacyjce bądz w skrzynce bezpiecznikowej.

 

Edit:

Widać że mu bardzo zależy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tam już ma tako odpowiedz już podano a tu tylko robi bałagan i może dostać %% czy warto??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

ale jak na swiatlach zapale ciagnik to zgasnie kontrolka to chyba nie czujnik. tylko jak nie zapalony to nie swieci a od ladowania swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj