sinus

Claas, John Deere czy Krone? Jaką prase proszę o radę.

Polecane posty

katator    473

1 nóż = 1 km dodatkowej mocy. Przynajmniej w instrukcji do mojej prasy tak jest napisane. Oczywiście przy ostrych nożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marinos    0

1 nóż = 1 km dodatkowej mocy. Przynajmniej w instrukcji do mojej prasy tak jest napisane. Oczywiście przy ostrych nożach.

 

O dzieki, nie wiedziałem o tym. Więc schowane noże znacznie obniżają zapotrzebowanie na moc. Czyli mój zetor powinien radzić se z rollantem 46 roto (nie)cut :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja mam KRONE 10-16 S, ciągam ją ZETOREM 7745 i w tej prasie możesz wysuwać noże w grupach np. 5-9 lub 11 szt, co jest dobrym udogodnieniem.Jak masz wysunięte wszystkie to skrajne są ok 12 cm od czoła beli i jest ryzyko że może się rozsypać, dlatego jak wybierasz 9 to skrajne się chowają a jak 5 to jest wysunięty co drugi.

W sumie to najwięcej korzystam z 9 szt., ale jak baloty nie są np. przewożone tylko owijane na miejscu to robię na 11.

I tak jak pisze @katator muszą być ostre bo ciągnik to czuje.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam problem z wyborem prasy zwijającej. Na celu mam Claas Variant 180 RC lub John Deere 590 MAxi Cut. Proszę o konkrety która jest lepsza i pod jakim względem. Jak z ceną części zamiennych?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Temat zamarł i nieco go odświeżę ;) Bo tez zastanawiam się co wybrać JD 590 czy claasa varianta?

Proszę o wypisanie wad i zalet tych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Pas do classa możesz złączyć w odpowiednim zakładzie wulkanizacyjnym, a następnie założyć do prasy. Można złączyć go również spinką. W JD pozostaje tylko założenie spinki. Wytrzymałość obu połączeń pozostawiam do indywidualnej oceny. Może użytkownicy tych pras napiszą coś więcej.

Edytowano przez Leo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Znajomy kupił varianta 180 trochę zniszczoną wciąż miał jakieś awarie nawet. Musisz zwrócić uwagę przy kupnie czy prasa nie jest zajechana ;) Mnie aktualnie kręci prasa NH :D

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Przepraszam ze się wtrącę ale jest okazja belarka Krone 130S wyposażenie owijanie siatką, szeroki podbieracz, szerokie ogumienie, rotor, noże docinające , sterownik z elektronicznym wyświetlaczem, odrzutnik bel stan bardzo dobry cena poniżej 30 tys. co o tym sadzicie oplaca sie? boje sieze jak kupie używana to będę musiał pod nią leżeć i naprawiać a nowa to 2 razy taki wydatek to tez nie ciekawie a Sipmy czy Metal-Fach to nie kupie wiec jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

mam krone 130 tylko ze bez komputera i nozy. kupywalem jako nowa. prasa ogolnie prosta w budowie i nieproblemowa. bele sa dobrze zbite i musisz sie liczyc z tym ze bele beda wieksze od walcowej sipmy badz metal-fachu niby 120 cm ale sa wieksze bo porownywalem je. jedyna jej wada to to ze glosno chodzi jak to lancuchowa ale przynajmniej wszystko zwinie, nawet bardzo sucha slome co metal-fachowi badz sipmie sprawia problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Dobrze ją oblukaj, niech ją podłączą i zobaczysz jak chodzi! Ogólnie cena przystępna a co posiada rotor, siatkę?Obejrz dobrze łańcuchy, zębatki,jak komora wygląda czy nie jest spuchła!Mniemam że ciągnik posiadasz odpowiedni! Jeśli piszesz że stan b dobry to nadczym się zastanawiasz?? Takie moje zdanie a Ty zrobisz jak uważasz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

owijanie siatką, szeroki podbieracz, szerokie ogumienie, rotor, noże docinające , sterownik z elektronicznym wyświetlaczem, odrzutnik bel stan bdb Ciagnik belarus 85 KM

 

http://www.ogloszeni...54565122_49.jpg

 

I co myślicie?

Edytowano przez ChudyxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Kolego ja mam varianta 260 bez roto cut i robię na 540 kiedyś robiłem mulczerem na 1000 i zapomniałem przełączyć i prasowałem na 1000 w instrukcji pisze ze można tez na 1000 ale to chyba w modelu z rotorem tnącym jak twoim jaki masz obroty jak prasujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
Napisano (edytowany)

Kolego model 550 jest to poprzednik 590 obie są podobnych rozmarów tylko w 590 były szersze podbieracze i modele z rotorem oraz owijanie elektryczne zamiast hydraulicznego, rozmiar beli w obu to 120/180 max. Sam posiadam 550 na cienkiej sprężynie z siatką i osprzętem do sianokiszonki, pracowała z case 82 km, w sezonie 2013 ze 110 km. Wydajność bardzo dobra. średnio 1ha to 0,5 h przy beli 120/170. i 14 bel na hektarze.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj