pawlo25

w jakicha rejonach polskisa zaklady skupujoce ziemniaki np; na chipsy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

w jakich rejonach tego nie wiem - wiem natomiast że wszystkie tego typu zakłady nie prowadza skupu tylko odbierają ziemniaki od rolników z którymi mają podpisane umowy kontraktacyjne - a jakotakiego skupu nie ma


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Koło mnie znaczy okolice Wrocławia i Opola są 3 zakłady. Lorenz Bahlsen producent m.i.n. czipsów crunchips, 20 km od Wrocławia, McCain - frytki dla McDonalda, kfc, i mrożone na rynek - też 20 km od wrocka i w Nysie w woj Opolskim robią czipsy.

W Tarnowie jest Fritar to będzie najbliżej Ciebie, to gdzieś w tamtych stronach, ale jak masz daleko to koszty transportu dochodzą. Do Lorenza sami wozimy i nas to kosztuje ale tylko 10 czy 20 km ( zależy z którego pola)a niektórzy jadą z daleka po 100 i więcej km ale to już autami wożą. a McCain (25-30 km) płaci nam za transport daną stawkę od tony. Do Mccaina też wożą nawet 100 km. No a sąsiad ma kontrakt do fritolaya do warszawy co robią laysy i auta przyjeżdzają po towar ale musi mieć ziemniaki umyte. Oni nie prowadza skupu, trzeba mieć u nich kontrakt w tych wszystkich firmach. Czasami prowadzą skup jak jakaś susza czy coś i im towaru brakuje ale ostatnio Lorenz dużo ziemniaka nawiózł z niemiec. Są pieniądze na tym jak się przypilnuje i nie będzie suszy czy nadmiaru wody. Ale na początek trzeba zainwestować w sprzęt - sadzarka lepsza jakaś, formiarka( redliniarka, obsypnik , formownica), kombajn jakiś lepszy aby obić nie robił, przydałby się sprzęt do nawadniania, porządny agregat uprawowy który głęboko uprawi, tur do ładowania big bagów z sadzeniakmi do sadzarki. Ziemniaki sadzić w rozstawie 75 cm minimum albo 90 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyn    0

a jaka minimalą ilośc trzeba mieć by zakontraktowac ,np.u McCain-a

no i jaka cena i jakie warunki trzeba spełanic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartglowa    0

Mc cain nie szuka nowych dostawców. Oni mają w sumie około 85 dostawców którzy w  pełni im wystarczają . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj