kowal3005

Jaki wybrać? Pomóżcie: Case MX 135 vs Renault Ares 656RZ vs Massey Ferguson 8220

Polecane posty

kowal3005    7

Witam

 

Jestem nowy na forum, chciałbym się Wam poradzić co do wyboru ciągnika. Są to ciągniki używane, sprowadzone, stoją koło siebie w sąsiednich komisach.

A mianowicie jeden z nich to CASE MX 135km 1999/2000 rok 6500h ma dość dużo przejechane ale na tą markę to myślę że jeszcze trochę by pochodził przynajmniej silnik słychać go dość dobrze. Nie wiem jak z ich awaryjnością /?

Drugi to Renault Ares 656RZ 140km 2004 rok 3000h mam wątpliwości co do marki. Silnik John Deera pracuje w miarę ładnie. I problem nie wiem jak z ich awaryjnością/

Trzeci to Massey Ferguson 8220 150km 2001 rok 4500h, wcześniej posiadałem już MF sprawował się dobrze, bez poważniejszych awarii był to (MF 3080E) w tym jest dużo elektroniki. Skrzynia jest automatyczna nie ma żadnej wajchy biegów, silnik chodzi równie ładnie jak u poprzedników.

Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi wszystkich posiadaczy owych ciągników lub tych co mieli z nimi styczność ;)

 

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Każdy ciągnik z tych ma swoje mocne strony według mnie i słabe np. MF mało pali , Case ma bardzo dobry według mnie silnik , Renault cena i silnik JD. Co do wad słyszałem że w Renault skrzynie mają tendencje do siadania ale to mogą być plotki i sie pod to nie podpisuje, jednakże widziałem 2 tanie Renaulty na allegro z skrzynią do naprawy.Case elektronika czasem fiksuje. MF wziąłbym pod względem komfortu , ogólnie wszystko ok niewiem jak z skrzynią skoro to automat niech sie wypowiedzą ci co mają taką .. Case komfort sądze ze gorszy jak Mf czy nawet Renault ale są nie do zajechania silniki. Opinia ostateczna należy do ciebie polecam ci przetestowanie tych ciągników w pracy !!! Czasem tak jest że w praniu wychodzą jakieś usterki , najlepiej byłoby sprawdzić je u siebie w domu podczepiając pług i w pole tak żeby wszystko było wiadome że chodzi wszystko i jest sprawne. Ja sprowadzając ciągnik nie przetestowałem go u niemca i wyszło że po nagrzani przestawał jeździć ;) Weź też pod uwagę serwisy , ceny części i stan podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal3005    7

Dzięki za odpowiedzi:)

Jednakże problem jeszcze nie rozstrzygnięty;D

W każdym plusy i minusy;/

Jak dla mnie większą szanse jak na razie ma CASE i RENAULT chociaż CASE jeszcze większą bo posiada TUZa. Co do MF boje się tej skrzyni żeby nie było problemów...

Prosze wypowiadajcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Wnioskując po twoim opisie ciągników dla mnie największe szanse miała by Renówka ponieważ: jest najmłodsza, ma najmniejszy przebieg i bardzo mi się podoba ;) Ale wybór należy do ciebie.

 

Poczytaj tutaj co mniej więcej trzeba sprawdzić przy zakupie Case MX 135: Zakup Case MX 135 - Agrofoto.pl Forum


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Powiedz mi czy to nie są może ciagniki z Turzy (Damasławk) ? Jeżeli tak to coś napisze ci na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jak dla mnie ten MF może być skomplikowany w naprawie,wybierałbym pomiędzy mx a reno,chodź jak dla mnie to MX 135 sam mam takiego i spisuje się świetnie ,bardzo zwrotny ,mocny przedni tuz zaleta a amortyzację osi ma?? dla takiego MX -a 6500 to nie duzo, mój drugi MX 170 ma 8500 i nie widać po nim ,żeby był zmęczony taki ciągnik to 12-15 tys zrobi ,a co elektroniki to w każdym,może się to dziać... ostanio mój MX w pół roku ok.800do900 mtg zrobił:)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj