bruno

Overum czy kverneland??

Polecane posty

Henius91    1542

odkladnia taka jaka teraz masz w Kvernelandzie stawia mniejsze opory bo jest ona skierowana bardzie ku tylowi a takie jakie byly w nowych IBISach z Unii (teraz juz robia identyczne jak w Kverkach) byly proste wiec byl bardzo duzy opor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To nie chodzi do końca o odkladnie, bo w tym Overumie byla też mocno skierowana ku tylowi ale byla za to jakos inaczej wyprofilowana i dluższa od tej co mam w Kverdziu, skiba sie nie wywracala jak w KV tylko sie przesuwala co zapewne powodowalo takie straty, a po drugie Overum byl bez ścinaczy i stala pożnia miedzy skibami, a przecież taki plug nie powienien potrzebowac ścinacza. Pole pod tym wzgledem wygladalo gorzej jak po moim ruskim zlomie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no skoro byla dluzsza i miala inny profil to chyba jednak chodzi o odkoladnie, powiem wiecej jesli plugi byly dobrze ustawione to chodzi tylko o odkladnie :lol:

kazda ma swoje przeznaczenie i powinienes porownywac takie jak ci potrzebne sa. moze ten overum byl zoptymalizowany do orania łąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Mam overuma, jest ich duża ilość typów wiec pewnie miałeś te odkładnie do łąki jak kolega wspomniał. Mój ma odkładnie śrubowe, jest rozstawiony 4*40 i przy ciągniku 90km jeżdżę troszkę ponad 7km/h i nie redukuje biegów mimo że zienie mam mozaikowate z glinami a górki nie małe. Kryje super bez dodatkowych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Duża zaletą dla Kvernelanda będą też obracane pięty, czego w Overumie nie ma. Nie wiecie czy do zagona można dpołożyć Packomat ? ...bo na każdej broszurce ianczej jest napisane :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja juz jestem po mierzeniu pluga i wagi przyszlego agregatu. I doszedlem do wniosku że na wiosne bedzie zrobiony packomat (jeden duży wal strunowy).


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dzis rozkminilem co i jak i nie ma sensu robic jakichś packomatów lepiej ciaganego coś będzie walnac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Ja bym ci polecił Overum, szwedzka jakość ale również moich dwóch znajomych ma czwórki obracalne i bardzo je sobie chwalą, przede wszystkim niskie zapotrzebowanie na moc, trwałość, jeżeli bierzesz z odkładniami śrubowymi to najlepsza ich cecha że nie postawią skiby, pole jest równe jak stół, ale wybór należy do ciebie. Życzę dobrego udanego zakupu.

 

Nie wiesz jaka cena jest pługów overóm na zabiespieczenia kołkowe? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć, ja polecił bym tobie firmę overum. Od 5 lat mam pługi overum 4x50 i jestem z nich bardzo zadowolony. Nic się z nimi nie dzieje i jedyne co zmieniam to śruby przy korpusach. Solidna firma i bardzo ładnie się nimi robi :) jednakże nie polecam ci śrubowych a hydrauliczne. Gdy masz dużo większych kamieni to śruby będą się po prostu ścinać :) 1 dnia ściełem ok 4 śrub i następnego założyłem 10.8 i jak ręką odjął :). Nie patrz że overum droższy ponieważ będzie niezawodny a do kneverland nie mam zdania :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Tylko te 2 bierzesz pod uwagę? Może Lemkena? Albo GB,bądź KUHN robi również świetne pługi,aczkolwiek te które wymieniłeś również są liderami w tej dziedzinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriank66    4

ja sie zastanawiam między overum a kvernelandem a voge&noot. obracany za zabezpieczeniu non stop 3 skibowy do 15 tys.

kvernelandy bez możliwości regulacji tylko 14" 35 cm natomiast vogel&noot też bez regulacji ale 16" 40cm natomiast overum 45 cm.

tyle że overum na zabezpieczeniu hydraulicznym i do tego mam obawy.

jestem z kaszub, mam góry i kamienie. ciągnik V6 105 KM wiec chce 3 skiby obrotowe bo wole zapas mocy,

wypowie sie ktoś co by polecił w tym wyborze ??

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriank66    4

ale teren strasznie górzysty, 4 skiby obrotowy jest ciężki, nie chce się pocić wolę 3x45 niż 4x35

tylko pytanie o opini o zabezpieczeniach hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bery    2

post-187236-0-26500200-1475859649_thumb.jpgPosiadam  pięcioskibowego  overum dx zawieszany ,zaorał około 1000ha   wymieniłem w nim obrotnice 4500 zł  suport 7700 zł dorobiłem siłownik szerokości ,i znów padł suport BRAVO OVERUM  w mojej okolicy są jeszcze dwa takie same imój jest jeszcze w najlepszym stanie

post-187236-0-70636500-1475859727_thumb.jpg

post-187236-0-28738500-1475859755_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdjęciom kolegi wyżej mój problem z wyborem pługa staje się łatwiejszy :) pług który zakupimy będzie to Kverneland lub Rabe , oba mają bardzo solidne konstrukcje i pięknie kryją resztki pożniwne.. Jeśli nie poznam konkretnej dobrej opinii od użytkownika Rabe wybór padnie na Kvernelanda ponieważ jest to znana mi i moim znajomym konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

U mojego kolegi też ciągle to pęka.
Dorabiał, spawał, i kupował nowe oryginalne. Bez rezultatu
Przy 4 skibowym pewnie by chodziło.
Poza tym pług super i 11km h można orać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dzięki zdjęciom kolegi wyżej mój problem z wyborem pługa staje się łatwiejszy :) pług który zakupimy będzie to Kverneland lub Rabe , oba mają bardzo solidne konstrukcje i pięknie kryją resztki pożniwne.. Jeśli nie poznam konkretnej dobrej opinii od użytkownika Rabe wybór padnie na Kvernelanda ponieważ jest to znana mi i moim znajomym konstrukcja

 

 

Oczywiście że rabe, chyba że opierasz swoją opinie o starych kvernelandach. Miałem w wniosku Kverneland i zmieniłem. 

Ani Overum, ani Kverneland za taką kasę proste. Wybrałbym, Pottingera czy nawet dołożył do G&B. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek91    7

Wykonuje uslugi plug overum variflex 4 skiby zakupilem w sierpniu 2015 i akurat pod koniec gwarancji i po przebiegu ok 450ha obrotnica nie wytrzymala na wszystkich spawach puscila plug poszedl w dol.Plug dostal nowa obrotnice orze ladnie ale gdy w naszym powiecie byl najwiekszy brak opadow to overumem tez sie nie dalo orac mimo nowych lemieszy dlut na waskim rozstawie wmiare szlo na lepszej ziemi bo na slabszych ziemiach ok i po rzepakach gdzie bylo malo samosiewow na wiosennej orce po przesiewach ani rusz. Plug bede wymienial ale zastanawiam sie nad lemkenem juvel kuhn varimaster lub kverneland vario. Jesli chodi o overuma lemieszy po 500 ha juz nie licze i odkladnice jeszcze 100ha i wymiana mam szerokie kolo ale obrywa bruzde i tak moglo by byc szersze. Duzy plus to vario bardzo pomaga. I duzy plus dla agromarket jaryszki ktorzy szybko usuneli awarie.

Edytowano przez Lisek91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj