bruno

Overum czy kverneland??

Polecane posty

bruno    0

Witam

Przymierzamy się do zakupu nowego pługa.

Mamy ziemie klasy 3. ciągnik pod pług deutz 160-180KM

Zastanawiamy się nad pługami dwóch firm

KVERNELAND EM 100 (4+1) 55tyś zł

OVERUM CX VARI FLEX (5) 58tyś zł

obydwa mają koło kopiująco-transportowe

OVERUM półzawieszany 5-skibowy (chyba DVL nie pamiętam oznaczenia) ok 73tys. zł

wszystkie zawieszenie NON-STOP

Mam do was pytanie który pług byście wybrali? który jest lepszy? ,trwalszy? tańsze części? bardziej dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby dwie te firmy są bardzo dobre, ludzie je sobie chwalą i co najważniejsze ich wyroby są bardzo trwałe. Mimo wszystko wybrał bym kverneland'a, ze względu na niższą cenę.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

na temat Overum'a ciężko jest mi się wypowiedzieć, ponieważ nie miałem okazji nim pracować (ale mają bardzo dobrą opinię), więcej mogę powiedzieć na temat pługów Kverneland'a. Pierwszym pługiem jakim pracowałem był AB 100, świetna maszyna zagonowa, nie potrzebuje dużej siły uciągu (u mnie pracowała z MTZ 82), jedyny mankament to długość pługa która mocno obciąża tylny TUZ ciągnika; teraz pracuję obrotowym ES 100 z podwójnym Packomatem (współpracuje ze 125 konną Valtrą N111e HiTech bez żadnych problemów) - pług również bardzo dobrze wykonany, tylko ta cena... 100 000 tys netto... ale cóż, jakość musi mieć swoją cenę ;)


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Ja bym ci polecił Overum, szwedzka jakość ale również moich dwóch znajomych ma czwórki obracalne i bardzo je sobie chwalą, przede wszystkim niskie zapotrzebowanie na moc, trwałość, jeżeli bierzesz z odkładniami śrubowymi to najlepsza ich cecha że nie postawią skiby, pole jest równe jak stół, ale wybór należy do ciebie. Życzę dobrego udanego zakupu.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

co do ceny czesci to o wiele tansze sa do Kvernelanda, ja za lemiesz place 120 zl a do Overuma moj wujek kupowal chyba za 250 zl. co do trwalosci to jest porownywalna bo oba narzedzia robione sa chyba z tej samej stali. ja osobiscie polecam Kvernelanda, nie dla tego ze mam plug tej firmy ale dlatego ze widzialem ktory potrzebuje mniej mocy. moj Kverneland spokojnie pociagnal ursus 912 (na ustawieniu 4x40 cm i z duzym dociazeniem na przodze bo jest to dlugi plug) a z mojego wujka Overumem pracuje ten sam ursus co pracowal z naszym (wujek porzyczyl od nas plug) i ma troszke ciezej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jeżeli piszesz że trwałość elementów roboczych jest taka sama to jesteś w błędzie. Zobacz jak wygląda dłuto obu pługów, w overumie jest 2x szersze i ugięte do dołu co ułatwia zagłębianie w ziemi. Ja mam akurat overuma DX 5skib i komplet dłut starcza na ponad 100ha a lemiesze wymieniłem po 300. Traktor pali od 12-16 l na ha w zależności od warunków. Sąsiad ma KVERNELANDa i ma tą przewage że ma pacomat ale przez to pług jest lżejszy i jak jest sucho to orze PHXem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Packomat wpływa na zmniejszenie wagi w pługu? Czy szerokość dłuta ma wpływ na je trwałość? Z tego co czytałem to nikt nie wspomniał o tym, że zabezpieczanie hydrauliczne jest znacznie trwalsze. Resory w standardzie są za miękkie, na ziemie klasy III będziesz musiał dokupić 3 bądź 4. Dochodzi jeszcze cykliczna regulacja długości resora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Jak Packomat wpływa na zmniejszenie wagi w pługu?

 

wydaje mi sie, ze chodzi o mase pluga bez pacomatu, po prostu gdyby byl tak ciezki jak konkurencyjny to razem z pacomate ciagnik by nie wydolil. wiec rolnik musial sie zdecydowac na lzejsza wersje, albo nie wiem co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@lambo u mnie w Kverneladzie dluta staram sie wymieniac co sezon, ale nie raz wytrzymaja dluzej wiec tez zaorze na nich 100 ha a lemiesze od nowosci (2006 rok) wymienialem tylko raz a do orania mam ok. 40-50 ha w zaleznosci czy sieje nowe laki czy nie. glebe mam od piachow do ciezkiej, zielonej, ilowatej gliny wiec lekko nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt wymagania odnośnie ciągnika są większe. Jak ktoś powiedział, Packomat jedna skiba mniej, ja dodam lub o rozmiar mniejsze skiby. Spotkałem się z opiniami, że z Packomatem lżej się orze. Ja tego nie potwierdzam, ani nie neguje, bo w moim przypadku nie mam doświadczenia z Paco przy orce na 25cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

osobiście też nie orałem nigdy z pakomatem ale to chyba jakieś cudowne urządzenie jest skoro zmniejsza opory podczas orki ;) przecież sam wał stawia opór no chyba że wał w jakiś sposób równoważy siłę działającą na pług a co za tym idzie na ciągnik i w ten sposób zmniejsza zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Packomat wedlug mnie daje to, iż plug opiera sie na nim(doslownie). Zreszta sami widzialiście nieraz filmiki jak to wygląda.

Odnośnie pluga to powiem Kverdzio jest sporo lżejszy, a jak bedizesz myślal o Overumie to juz bedizesz wybieral ciągniony, gwarantuje Ci. A najlepiej zajedź do firmy i weź na testy jeden i drugi pluzek i bedziesz wiedzial. Taka moja opinia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Głównym zamysłem Packomatu jest wykorzystanie sił, które powstają w czasie orki i są marnowane. Mam film o Packomacie, także przypomnę sobie co powiedzieli i napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

 

Mnie to strasznie interesuje packomat z Overuma bo widzialem że mają coś takiego tylko że zrobionego z samych zębów.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

więc miałem i oweruma i przez jakiś czas orałem kv. owerum bx wysokosc ramy 70 oległosc 100 zab kołek odkładnie skandynawskie (niskie) pług lekki w miarę lekko orze reg szer orki to + natomiast - szybko trzeba było orac pow 7 nawet niskie odkładnice nie nadją sie do orki pow 25cm (słabo zarzucają słomę). kilku znajomych ma cx pękają kozły po 600ha ok odkładnice żyletki. mi w BX pękały mocowania słupic i to w ciągniku 105kM. natomiast kv miałem stycznośc z es 95 + paco lekko orał, doskonałe krycie przy różnych prędkościach od 5 do 12,5 (przedłużki) zabezpieczenia ładnie działały (bodajże 9 piór) koło bez amortyzatora trochę stukało tanie lemiesze ale drogie inne części (konstrukcyjne) paco i generacji ładnie robi na lekkich ziemiach na ciężkich lipa gnie sie na bryłach, obkleja sie na glinie, srasznie drogie talerze 175euro 480mm 205 większe chyba 600mm (ceny netto). co do wyboru owerum taniej wychodzi tani em to golas (brak zmiennej szerokości). osobiście zainteresowałem sie pottingerem servo 35S Nowa w full wypasie koszt ok 57tys netto.

ps pacomat oweruma to szmelc ( to jest niwelator nie paco)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Overuma nikt w okolicy nie ma ale co do Kverneland'a to kilka jest używanych, i co było odrazu widoczne w tym roku zwłaszcza po bradzo suchym sierpniu i wrześniu pługi Kverneland'a nie wchodziły w ziemię, a lemiesze wytrzymywały u niektórych niecałem 80-90 ha i nadawały sie na żyleki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jak Packomat wpływa na zmniejszenie wagi w pługu?

Nie wpływa na zmniejszenie wagi, ale pług stosunkowo musi być lżejszy o wagą pacomatu. Do traktora o jakim pisze bruno pług o wadze overum DX 5 skib i szerokie koło transportowe z zabezpieczeniem hydraulicznym to jest tak akurat, a pług z pacomatem musi być stosunkowo lżejszy. Pacomat ma zalety ale i wady po prostu jest dodatkową masą która jest wykorzystana do wstępnego ugniatania ziemi a nie dociążania pługa.

Czy szerokość dłuta ma wpływ na je trwałość?

Mi się wydaje że szerokość i dobra jakość ma wpływ na trwałość dłuta. Wada dłut do overuma to cena: orginały ok 55zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie jednak szerokość nie, ale zdecydowanie materiał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Wada dłut do overuma to cena: orginały ok 55zł szt

do GB tez kosztuja ok. 50 zl za szt., ale orginal wytrzymuje 300-400 ha (licze dwustronne zuzycie), tyle ze nie widza one kamieni.

natomiast 5 zl tanszy zamiennik grene wytrzymal ok. 100 ha :)

 

lemiesze wytrzymaly gdzies 800 ha, dopiero w tym roku przed kampania buraczana byly wymienione, ale nie wolaly jeszcze pit stopu ;)

to tak odnosnie zuzycia i cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie kolezka ściąga graty z Norwegii, po niedzieli zapytam ile co u niego kosztuje (chodzi mi tutaj o Kverdziowe nowe cześci, bo wiem że takowe ma).

 

Odnośnie wytrzymalości elementów niech każdy mówi za siebie, jak u mnie gleby to mozaiki, które krzecinaja sie jeszcze krazyki (glina z maleńkimi kamyczkami) to widac po sezonie co to znaczy gleba. Elementy mam oryginalne i widac ostro co sie dzieje.

 

Natomiast z wbiciem pluga w ziemie nie mialem problemów, chodz byla niezla susza. Kladlo się plug i jedziesz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja mialem problemy z "wbiciem" pluga w ziemie jak mialem dluta do wymiany, jak wymienilem to leciutko wchodzil. @kobra89 jak jest u Ciebie z ustawianiem szerokosci orki, tez ciezko sie przestawia?? czy masz moze silownik zamiast sruby rzymskiej?? u mnie strasznie ciezko sie ustawia wiec caly czas mam ustawione na 4x45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No też ciężko kręcic tą śrubą, ale licze że po niedzieli będzie już silownik zalożony. Ja znowu nie ustawie caly czas na daną szerokośc, bo na pole nie dojade ;) druzka taka aby tylko przeleźc. Ale już trzebierz przeszla :)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

@Henius91 powiem Ci tak, z tego co pytalem w kilku firmach nowy zestaw 2 silownikow wacha sie od 3,5tys-4 tys. Ja zamowilem uzywke u kolegi i mowil zajechac po swietach wiec zobacze co tam bedize mial. Mysle ze 300-500 zl za silownik dam i bedzie OK.

Odnosnie porwonania pluga Overuma z Kvernelandem to moge pwoiedizec sporo bo przed zakupem owego pluzka który posiadam teraz. Na 2 sezony pożyczalem Overuma do MTZ 3 skibowego zagona i MTZ mial co robic. Natomias na wiosne 2008 dostalem Kvernelanda 3 skibowego o tym samym rozstawie to MTZ nie mial co w nim robic. Nie wiem na czym to polega a ziemia ta sama. Takie moje zyciowe spostrzeżenia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj