Filipoo

zetor 3011 jakie opony na tył??

Polecane posty

Filipoo    14

witam:) jak myslicie jakie opony do majorka na tył będą najlepsze??tak zeby silnika nie zajechać a zeby moc wykoystać??? nawet moge inne koła całe do niego załozyć;) majorek bedzie mi potrzebny głownie do zrywki w lesie a tak to ładowanie bel nawet sianokiszonki:) więc porządne szerokie koła by się przydały ale ale nie za wysokie:)pomózcie styczeń się zbliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

Hej , i jak z tymi oponami???, masz już?, ja też mam 3011, w majorku na tyle mam kapcie 12,4 28 albo 14,9 28, nie wiem jak chcesz sprawcdze, ale na tych kapciach dobrze sie prowadzi na kazdej nawierzchni, niee jest muł itp.,a jak do lasu na przod bym brał na felgi 16(takie mam)http://www.allegro.pl/item954424377_mitas_7_50_16_opony_rolnicze_7_50_16.html takie mitaski albo 7,50 albo 9,00 bo wiekrze to juz za szerokie chyba;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

mam załozone 14,9 miałem załozyć inne ale sprzedane :D miałem tez załozyć 13,6-28 ale gościu nie przywiózł. na tych co mam nie jest zle tyle ze mniejszy bieg ale mocno przód podnosi w tygodniu mu załoze jakieś 70 kilo na przód za nie cały miesia na zrąb jak nic nie wymysle (inne opony) to bede musiał 60 zrywać bo drzewo nie za cienkie jest bo majorka zajade na tych :P:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Załóż 14.9-28 ja mam 12.4-28 ale to szajs miałem 14.9-28 to chodził ja brzytwa, a na 12.4-28 to gdzie wiade to się zagrzebie,ale 7211 i dobra linka i do przodu!!!! Polecam 14.9-28


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

osobiście wydaje mi się że najlepsze by były 13.6x28 ale jeżeli masz do wyboru tylko 14.9 i 12.4 to weź lepiej 14.9


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nowe 13,6x28 są cięzko dostepne a niechciałbym sie pakować w bieznikowane. dzwoniłem dzisiaj do gościa co miał mi przywież juz w styczniu ale wtedy był snie to nie przywiózł i tak do marca a dzisiaj nie odbierał tel :P:):):)

 

chwilowo mam 14,9 od vistuli bo poszła na złom i musze powiedziec ze są cholernie wielkie jak na 14,9 ledwo pod błotnik się mieszczą jeden musiałem podginać są o jakieś 10 cm wyzsze i też z 10 szersze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

az tyle nie sa szersze to róznica około 4-5 cm ale faktycznie 13.6 bardziej pasują temu traktorkowi , zobacz może w greene mają w sklepie internetowym


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

grene nie ma inne sklepy tez nie dzwonili do hurtowni jednej drugiej i nie maja poznań pusty. mówie ci te sa jakieś t akie wielkie tak samo jak z poczatku mielismy z jednej strony 12,4-28 a z drugiej 11-28 i ta 11( taki mumer miała) była szerszaod 12,4  i wyusokoscia ta sama firma ZOO czy jakoś tak pisze na tej 11 i na jednej co teraz mam załozone tą 13,9 jeszcze nie 14,9. nom te 13,6 były by w sam raz ale tak trudno o nie albo cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal9393    2

ja mam te 14, 9 jednak 28, i idzie na nich jak burza przeszkod na bich wiekrzych nie ma, a radzi sobie nawet a polu gdy jest duzo blota, blokada i te opony ida jak tralala, Filipoo moze pochwalisz sie swoim zetorkiem??majorki jak narazie na forum sa jakies 5-6 szt:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

czmu by nie ale brak mi aparatu a z telefonu to wiesz...od zeszłgo roku kombinuje kupić i nie wuchodzi.. zapewniam ze nic ładnego nie mam ;) maszynka pracuje w lesie wiec wiesz ale kupy się trzyma w planach opony pózniej maskai nna i kabina :) dorwe jakiś aparat to zrobięe fotki nie tylko majorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Odnowie trochę temat
tez musze wymienić opony w majorku
Mam w tej chwili 12,4-28 dość starte i strasznie się kopie zwłaszcza przy pługu...
najlepiej byłoby zachować mi ten rozmiar 12,8 bo mam tez łańcuchy na zimę pasujące na te kola.
będzie duża różnica w porównaniu do tego jak jest teraz jak założę nowe 12,4-28?
A może warto zainwestować w radialki - czy one poprawiły by znacznie trakcje?

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj