Skocz do zawartości
Filipoo

zetor 3011 jakie opony na tył??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Filipoo    14

witam:) jak myslicie jakie opony do majorka na tył będą najlepsze??tak zeby silnika nie zajechać a zeby moc wykoystać??? nawet moge inne koła całe do niego załozyć;) majorek bedzie mi potrzebny głownie do zrywki w lesie a tak to ładowanie bel nawet sianokiszonki:) więc porządne szerokie koła by się przydały ale ale nie za wysokie:)pomózcie styczeń się zbliza

michal9393    1

Hej , i jak z tymi oponami???, masz już?, ja też mam 3011, w majorku na tyle mam kapcie 12,4 28 albo 14,9 28, nie wiem jak chcesz sprawcdze, ale na tych kapciach dobrze sie prowadzi na kazdej nawierzchni, niee jest muł itp.,a jak do lasu na przod bym brał na felgi 16(takie mam)http://www.allegro.pl/item954424377_mitas_7_50_16_opony_rolnicze_7_50_16.html takie mitaski albo 7,50 albo 9,00 bo wiekrze to juz za szerokie chyba;/

Filipoo    14

mam załozone 14,9 miałem załozyć inne ale sprzedane :D miałem tez załozyć 13,6-28 ale gościu nie przywiózł. na tych co mam nie jest zle tyle ze mniejszy bieg ale mocno przód podnosi w tygodniu mu załoze jakieś 70 kilo na przód za nie cały miesia na zrąb jak nic nie wymysle (inne opony) to bede musiał 60 zrywać bo drzewo nie za cienkie jest bo majorka zajade na tych :P:):):)

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor3011    299

Załóż 14.9-28 ja mam 12.4-28 ale to szajs miałem 14.9-28 to chodził ja brzytwa, a na 12.4-28 to gdzie wiade to się zagrzebie,ale 7211 i dobra linka i do przodu!!!! Polecam 14.9-28

Davidastra    0

osobiście wydaje mi się że najlepsze by były 13.6x28 ale jeżeli masz do wyboru tylko 14.9 i 12.4 to weź lepiej 14.9

Filipoo    14

nowe 13,6x28 są cięzko dostepne a niechciałbym sie pakować w bieznikowane. dzwoniłem dzisiaj do gościa co miał mi przywież juz w styczniu ale wtedy był snie to nie przywiózł i tak do marca a dzisiaj nie odbierał tel :P:):):)

chwilowo mam 14,9 od vistuli bo poszła na złom i musze powiedziec ze są cholernie wielkie jak na 14,9 ledwo pod błotnik się mieszczą jeden musiałem podginać są o jakieś 10 cm wyzsze i też z 10 szersze :):)

Davidastra    0

az tyle nie sa szersze to róznica około 4-5 cm ale faktycznie 13.6 bardziej pasują temu traktorkowi , zobacz może w greene mają w sklepie internetowym

Filipoo    14

grene nie ma inne sklepy tez nie dzwonili do hurtowni jednej drugiej i nie maja poznań pusty. mówie ci te sa jakieś t akie wielkie tak samo jak z poczatku mielismy z jednej strony 12,4-28 a z drugiej 11-28 i ta 11( taki mumer miała) była szerszaod 12,4  i wyusokoscia ta sama firma ZOO czy jakoś tak pisze na tej 11 i na jednej co teraz mam załozone tą 13,9 jeszcze nie 14,9. nom te 13,6 były by w sam raz ale tak trudno o nie albo cena :)

michal9393    1

ja mam te 14, 9 jednak 28, i idzie na nich jak burza przeszkod na bich wiekrzych nie ma, a radzi sobie nawet a polu gdy jest duzo blota, blokada i te opony ida jak tralala, Filipoo moze pochwalisz sie swoim zetorkiem??majorki jak narazie na forum sa jakies 5-6 szt:p

Filipoo    14

czmu by nie ale brak mi aparatu a z telefonu to wiesz...od zeszłgo roku kombinuje kupić i nie wuchodzi.. zapewniam ze nic ładnego nie mam ;) maszynka pracuje w lesie wiec wiesz ale kupy się trzyma w planach opony pózniej maskai nna i kabina :) dorwe jakiś aparat to zrobięe fotki nie tylko majorka :)

arty    0

Odnowie trochę temat
tez musze wymienić opony w majorku
Mam w tej chwili 12,4-28 dość starte i strasznie się kopie zwłaszcza przy pługu...
najlepiej byłoby zachować mi ten rozmiar 12,8 bo mam tez łańcuchy na zimę pasujące na te kola.
będzie duża różnica w porównaniu do tego jak jest teraz jak założę nowe 12,4-28?
A może warto zainwestować w radialki - czy one poprawiły by znacznie trakcje?

Edytowano przez arty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.