Polecane posty

krycha094    7

możesz wkręcać po obrocie ale raczej to nic nie da zrób odrazu kilka obrotów i się przejedź jak trochę naciągniesz to sprzęgło ciężej pójdzie ale jak to nie pomoże to musisz się przyzwyczaić ja tam biegi redukuję bez sprzęgła mało zgrzytu tylko musisz w odpowiednie obroty trafić ;)

 

u mnie jak ten hamulec regulowałem to dało poprawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

no biegi bez sprzegła to trochę daje w 4 litery dla skrzyni, ale na możesz tylko dokrecic hamulec skrzyni ale bez przesady i sprawdz czy ci sprzegło za późno nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

pod kabina pedał nachodzi na wałek i na tym wałku masz jeszcze dodatkową główkę która rusza się niezależnie od pedału ( jeśli śruba jest wykręcone) to jest śruba M 10, to jest właśnie ta regulacja, a jak jej nie ma to może po prostu się wykręciła i hamulec w ogóle nie bierze, więc wkręć nową i ustaw i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

ok jutro po patrze ale wydaje mi się że nic tam takiego nie ma jest wałek na nim pedał sprzęgła i jakieś cięgno z regulacją połączone z pedałem ;)


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

rafal jak sie trafi na obroty to nic nie zgrzyta a z sprzęgłem zawsze(ale tylko przy redukcji, a na wyższy bieg nie mam bata musisz wcisnąć). :D

 

pewnie ci śruba wyleciała tak jak kolega rafal pisze masz wałek w wałku to jest taki odlew i wygląda jak kawałek blachy i druga podobna ale z dziurą na śrubę chyba że polscy konstruktorzy mieli inny pomysł na eksportówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

zrobiłem wkręciłem tą śrubę około 5mm pomogło biegi lepiej chodzą dzięki za pomoc :) :) :D:) :) :) :)


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Panowie, a czy ten hamulec skrzyni biegów nie jest używany tylko do ruszania z miejsca? W instrukcji obsługi ciągnika jest napisane, iż przy ruszaniu z miejsca wciska sie pedał sprzęgła do końca (wtedy działa hamulec, natomiast przy zmianie biegów pedał wciska sie do połowy czy też do wyczuwalnego oporu (hamulec nie działa). Jest tak ponieważ podczas jazdy koła zębate muszą sie obracać (najlepiej z tymi samymi obrotami) aby doszło do jak najdelikatniejszego zazębienia owych kół zębatych. W przypadku gdy ruszamy z miejsca to koła zębate od strony tylnego mostu są nieruchome, natomiast po wciśnięciu sprzegła wałek od strony sprzegła nadal sie przez jakiś czas obraca (dlatego jest ten hamulec który wyhamowuje walek)i tym samym przy ruszaniu nie ma zgrzytu (jedno koło jest nieruchome a drugie jest nieruchome lub wolno sie obraca). Drugą sprawą jest (jak tu jeden z kolegów zauważył) ustawienie jak najwolniejszych obrotów silnika i wciskanie sprzęgła na dwa razy (to drugie dotyczy tylko zmiany biegów). Mam nadzieje że ktoś zrozumiał to co napisałem. :(

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Mamy u nas trzy takie ursusy tej serii podobne to w każdym biegi inaczej chodzą. Kwestia regulacji, stanu sprzęgła i jego typu. W jednym biegi chodzą bez zgrzytów i leciutko wchodzą, w drugim podobnie a w trzecim trzeba odpowiednio wyrównać obroty. Wysprzęglanie na dwa razy stosuje się zawsze przy redukcji, a przy wbijaniu wyższych biegów tylko odpowiednio trzeba w obroty trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mam taki problem 1 i 2 bieg wchodzi bez zgrzytu a 3 i 4 z strasznym zgrzytem dzisiaj wymieniłem tarcze sprzęgłową i łorzysko oporowe ale nadal zgrzyta co to morze być prosze o pomoc. Ursus c-385


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

łożysko

 

ps: Popraw ortografię w pierwszej wypowiedzi :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Które to łożysko


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf    5

a może masz przeciągnięte tryby i ci zgrzytają ja mam taki proble w 1212 tylko u mnie wyskakuje 2 bieg a jak jade na czwórce szosowej to coś lekko puka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mi nie wyskakują tylko niekcą sie zmieniać z 3 na 4


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nozyk8508    24

najprawdopodobniej padło ci koło przesówne którym włanczasz 3 i 4 jak zdejmiesz górny pokrywe skrzyni to powinieneś zobaczyc co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus    1

podobny tylko u mnie problem był w hamulcu skrzyni biegów i temp oleju tez ma duże znaczenie im cieplejszy tym biegi lepiej wchodzą :(


zbieram na mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

U mnie chamulec jest dobry . A wie ktoś gdzie lerzy synchronizator irzeby go wymienić trzeba rozpoławiać czy dojdzie się bez górę. Ursus c-385 de luxe 1983r.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale z ortografią to u Ciebie bardzo źle.

Aż się dziwię co moderatorzy robią.

 

Hamulec a nie chamulec

leży a nie lerzy


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ma ktoś pojęcie gdzie leży ten synchronizator i jak się doniego dostać.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

synchronizator masz na wałku głównym skrzyni biegów, musisz odjechać skrzynią pośrednią od skrzyni głównej i tam go masz, hamulec skrzyni = synchronizator w tym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianosek    0

Elo.Mam problem z biegami w ursusie c 912 ponieważ strasznie zgrzytają w nim biegi.Gdy jade i zwalniam chcąc zmienić bieg na miejszy nie da się ponieważ bardzo zgrzytaja dopiero gdy zatrzymam ciągnik moge zmienić.Zmieniajac z mniejszych na większe biegi wchodzą z małym zgrzytem.Gdzieś kiedy słyszalem o jakimś hamulcu skrzyni biegów lecz nie wiem gdzie to jest.Koledzy pomurzcie bo tak sie nie da jeżdzić.POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło ustaw. A jak zmieniasz bieg to wciskasz sprzęgło do końca? Jeśli tak to spróbuj prawie do końca wciskać i zobacz czy jest różnica.


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj