Zaloguj się, aby obserwować  
ChiquitaB

NH TD 5040 czy Zetor Proxima 95?

Polecane posty

ChiquitaB    754

Witam nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na ten temat więc zapytam i mam nadzieję że teraz nie zamkną mi tematu.

Mam do wzięcia NH TD 5040 i Zetor Proxima 95 i nie wiem który wybrać? jak je porównać, który jest lepszy? Nie pytam o cenę tylko o jakieś porównanie tych dwóch maszyn.

Z góry dziękuje i proszę o nie zamykanie tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Według mnie to awaryjność tych ciągników jest na tym samym poziomie, spalanie to napewno NH będzie miało miejsze, ale części to do proxy bedą tańsze. Komfort to może ciut lepszy w NH...

To tyle z mojej strony...

 

PS. Ja też mam dylemat, ale chyba jednak wybiore Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

koledzy to juz pisalem w innym temacie tu tylko pytam o opinie i jakieś porównanie.

bedzie obrabiał ponad 30h ma robic wszystko:) tzn tur'a nie bedzie przy nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Komfort taki sam tu i tu, NH nie będzie mieć lepszego komfortu, ten będzie dopiero w wyższych seriach. Może minimalnie ciszej będzie w NH ale kolosalnej różnicy nie będzie. NH jest krótszy i lżejszy. Proxima nieco dłuższa i cięższa. Porównaj sobie rozstawy osi, długości, masy, udźwig tuzu, wydajność pompy hyrauliczenej i moce na silniku ale obaj producenci podają moce w innych normach tak więc proxima 90 konna ma moc jak nh 100 konny lub odwrotnie nie wiem. Musisz porównać moce w tych samych normach! Oba ciągniki dadzą radę na 30 ha. Gdybym ja stał przed takim wyborem to bym wziął chyba tego co mam bliżej do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tzn serwis jest nawet chyba w tej samej miejscowosci tych dwoch wiec ;)

wybór jednak inny bedzie zetor forterra 95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A mozez powiedziec z jakim wyposazeniem proponowali Ci te ceny Nh i Case? I czemu wybor padl akurat na Forterke?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

jak pisalem nie wiem jak wyposazony jest ten nh w sobote moze podjade jeszcze go obejzec z ciekawosci. case to chyba golas. Forterka oferuje lepsze wyposazenie w cenie widomo nizszej a nizeli dwa pozostale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Taa to po ile ta forterrka?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dowiaduje sie ceny ale mam nadzieje ze w przyzwoitej cenie bedzie:) cene zawsze mozna negocjowac:) a ten Case to o 40tys. w dół zjechany byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

No to niezle upusty ;)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Za nową forterre 95 120tyś? ale mówisz netto czy brutto? Bo w brutto to mi się nie bardzo chce wierzyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Forterra 95 - 144.990 zł brutto

Proxima 95 - 120.000 zł brutto

Oczywiście wyposarzenie standard.

 

Jak byłem po oferte to zabrałem cennik, ale to było pół roku temu, teraz to jakieś upusty można dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

może by zjechali do 120 tys za forterre. wiadomo ze w standardzie jest lepsza od proximy:D

Pamiętam że jak mowil mi koles o case jx90 to mowil ze szerokie laczki, klimatyzacja, i coś jeszcze aale nie pamiętam fotel jakiś chyba i jeszcze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Jak się nie mylę to normalnie zarobek dealer zetora na ciągniki 8% od oficjalnego cennika + jakieś bonusy do odebranie w sprzęcie jak zrobi duży obrót. Większe przebitki do 15 % mają na opcjach wyposażenia ładowaczach i osprzęcie.

 

Chyba,że Zetor Polska robi jakąś wyprzedaż rocznika to wtedy można liczyć na rabat importera i dealera wtedy to już ładne sumki wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Forterra 95 - 144.990 zł brutto

Proxima 95 - 120.000 zł brutto

Oczywiście wyposarzenie standard.

 

Jak byłem po oferte to zabrałem cennik, ale to było pół roku temu, teraz to jakieś upusty można dostać...

 

Proxima 95 kosztuje 120 000 brutto? To ile kosztuje plus lub power? Pewnie prawie tyle co forterra? Słuchaj piszesz że oba ciągniki standard. Ale forterra na już na starcie ma lepsze wyposażenie. Dołóż do proximy to co forterra ma w standardzie:

-skrzynia 40

-koła radialne 38 ( w proxie chyba można chyba tylko zamiast 30 mieć 34 ale policz tę dopłatę)

-2 sekcyjna hydraulika zewnętrzna

-rewers mechaniczny

-dwie prędkości wałka - wiem że w proximie zwykłej jest albo rewers albo dwa wałki, nie szkodzi, policz to i to

-ehr bosch o udźwigu 5800 kg (niedostępne w proximie- ale dolicz z 5000 albo więcej bo tyle by to kosztowało jakby to była opcja)

Policz koszty tych dodatków i porównaj ceny. Dopiero wtedy można porównać ceny bo będą mieć te same wyposażenie.

Pewnie proxima wyjdzie prawie tyle samo, ale masz dalej słabszy mniejszy lżejszy ciągnik.

Ja bym brał Forterrę bo tak naprawdę jest ona tańsza od proximy albo w tej samej cenie z takim samym wyposażeniem a ponadto mamy ciągnik większy i cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Nowa Forterra 95

klima

grammer mechaniczny,

obciążniki przód 500 kg

tył 230kg

liswa do przyczep jednoosiowych

dodatkowe oświetlenie

kogut

radio,

szerokie ogunienie

nie pamietam co jeszcze biore, ale to byloby tak z grubsza

cena netto 126200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Proxima 95 kosztuje 120 000 brutto? To ile kosztuje plus lub power? Pewnie prawie tyle co forterra? Słuchaj piszesz że oba ciągniki standard. Ale forterra na już na starcie ma lepsze wyposażenie. Dołóż do proximy to co forterra ma w standardzie:

-skrzynia 40

-koła radialne 38 ( w proxie chyba można chyba tylko zamiast 30 mieć 34 ale policz tę dopłatę)

-2 sekcyjna hydraulika zewnętrzna

-rewers mechaniczny

-dwie prędkości wałka - wiem że w proximie zwykłej jest albo rewers albo dwa wałki, nie szkodzi, policz to i to

-ehr bosch o udźwigu 5800 kg (niedostępne w proximie- ale dolicz z 5000 albo więcej bo tyle by to kosztowało jakby to była opcja)

Policz koszty tych dodatków i porównaj ceny. Dopiero wtedy można porównać ceny bo będą mieć te same wyposażenie.

Pewnie proxima wyjdzie prawie tyle samo, ale masz dalej słabszy mniejszy lżejszy ciągnik.

Ja bym brał Forterrę bo tak naprawdę jest ona tańsza od proximy albo w tej samej cenie z takim samym wyposażeniem a ponadto mamy ciągnik większy i cięższy.

 

Tak wiem o tym, że forterka jest lepiej wyposażona... Zależy co kto potrzebuje, a po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Pochwal sie z jakim to wyposazeniem i mamy nadzieje ze cena brutto?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a wiec bedzie jednak cos innego:) forterra nie tylko case jxu 95 a w ostatecznosci 85:) maja o wiele lepsze wyposazenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj