Zaloguj się, aby obserwować  
zymek

VOGEL NOOT czy UNIA

Polecane posty

zymek    0

Witam

Planuję zakup pługa czteroskibowego obracalnego z płynną regulacją szerokości orki. Zastanawiam się nad pługiem firmy vogel noot i unii grudziądz. Jakie macie własne zdania o pługach tych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja mam ug obrotówkę z tego roku i ładnie sie spisuje nie narzekam kiedyś niby jakieś boble robili ale teraz niby się poprawili co do vogel noota chyba części zamienne są droższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

posiadam Unie Tura nie narzekam tylko napewno w Unijnym sie pręzdej ścierają elem. rob. niż w Voglu ale też różnią sie zdecydowanie ceną jak cały pług tak jego elementy rob. ;)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

ja na twoim miejscu bym brał vogel noot . ponieważ sama cena mówi za siebie lapszy znaczy droższy(wykonany z lepszej jakości elementów ) . cały pług wydaje się porządniejszy niż ten z uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

To ze drozszy nie zawsze znaczy ze lepsze jest. a co do plugo to ile ha nim bedziesz oral rocznie. Bo znajomy ktory ma ponad 100ha na orginalnych odkladniach oral 2 lata jak sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Pług będzie pracował n 60ha.

A jak w tych pługach z elementami roboczymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Ja miałem czwórkę z UG i już nie chcę tego na podwórku widzieć, opisywałem już co z nim było nie tak ale powtórze jeszcze raz że elementy robocze zaczynając od lemieszy po odkładnice, boczne płozy zaczęły się "sypać" tzn wycierać już po drugim sezonie. Ziemię mam od piasku po glinę ale dosłownie po czwartym albo chyba nawet po trzecim dwie pierwsze odkładnice przetarły się na wylot, krył dosyć dobrze ale materiał kiepski. Może teraz robią lepsze czego życzę ich użytkownikom, ale jak masz brać to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz V&N. Tych marek nie można porównywać ale takie jest moje skromne zdanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Osobiście nie posiadam pługa Vogel Noot ale za miedzą pracuje taki pług 4skibowy na odkładniach ażurowych i właściciel chwali ten pług , orze równo jest lekki, ładnie kryje <zabezpieczenie na kołki > , znowu inny rolnik posiada pług Unii Ibis xxl <o ile mnie pamięć nie myli> na resorze i odkładni ażurowej , no i w tym roku miał jakieś problemy z nim , co dokładnie to nie wiem , jeśli chodzi o jakość orki to szału nie ma , pług mimo odkładni ażurowych jest ciężki, pierwsza skiba jest daleko odsunięta od ciągnika co przy jego masie powoduje że przód traktora lekko się podnosi, traktor to MF 4270 . Jeśli chcesz pług na 60ha to ja bym zapłacił więcej ale kupił Vogla , na pewno będziesz zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja mam tez vn 5 skibowy vario i po dwóch sezonach jestem bardzo zadowolony, kryje bardzo dobrze. polecam tez system vario (płynna regulacja szerokości) mozna dopasowac szerokośc do warunków na polu. nikiedy 50 na skibe to za duzo (nierówna orka i ciężko uciągnąć) ale wystarczy zmienic na 45 i wszystko ok. z pługiem pracuje fendt 160 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

arturs860 jaki masz model tego pługa i z jakimi odkładnicami. Czy nadaje się on do głębokiej orki bo ma niskie, a długie odkładnice. Z jaką szybkością nim orzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mam jak dobrze pamiamietam ms 950 vario. Odkładnie zwykłe (nie ażurowe). orke zimowa wykonuje na ok 30 cm. a szybkośc to zalezy od pola ale przewaznie przy 2,5 metrach szerokosci ok 7,5 kmh. podorywka to ok 9 kmh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miałem kupować unię ale wybrałem V&N choć był droższy od unii i to dużo, zaorałem nim jak na razie ok. 90 ha.cięzkich ziem z czego 40 ha mozna powiedzieć to był prawie beton bo było tak sucho i na dodatek z tego 20 ha.kamień jak cholera.zdarłem dwa komplety dłut oryginalnych z tym że drugi komplet napawałem bo po obruceniu pierwszego kompletu zaorałem jednego popołudnia 5ha i dłuta były tak zdarte że lemiesze już darło.co do lemieszy to myśle że jeszcze 50 ha wytrzymają.i następny komplet lemieszy i dłut też napawam twardą elektrodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałbym v&n posiadam pług v&n 8 lat i mogę powiedzieć ze pług godny polecenia. zrobiłem nim około 480 ha ale już muszę po wiośnie kupić odkładnie.A lemiesze wytrzymują w moich warunkach ponad 120ha.I pługi te stawiają dosyć mały opór na ciągnik ja mam zagonówke 5*45 tzn 220 i zetor 12245 w naszych warunkach sobie radzi ale może dlatego ze u nas są dosyć słabe gleby;/


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj