focus07

Lamborghini R3 Evo 100 czy Landini Vision 95??

Polecane posty

qazi    61

ale za to JD będzie zwrotniejszy a to przy ładowaczu ogromna zaleta nie wspominając o rewersie jaki janek posiada+rama-ogromny plus

 

a co do schodków to w Fordzie mamy 2 ale pierwszy jest powyżej kolana czyli też ładnie się wsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A co wy zescie tak ne jd zeszli chyba o inne porownanie chodzilo autorowi. Do landiniego tez mozna za doplata dolozyc praktycznie wszystko EHR, rewers elektohydrauliczny, podnosnik przedni i wom itp zreszta tak jak i do innych marek. Moim zdaniem landini to dosc dobra alternatywa dla rolnikow bojących sie elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli rozumiem że doszliśmy do porozumienia w kwestii wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi ?biggrin.gif -zresztą możesz kiedyś wpaść do mnie aby skonfrontować wrażenia...tyle że lojalnie uprzedzam że mój JD to taki niewypasiony jest biggrin.gif

Rino-tak jak napisałeś-za dopłatą-tyle że pewnie z tymi dodatkami wejdzie na pułap grubo powyżej 200 tys zł czyli w rejony cenowe cokolwiek większych ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

nie wiem czy grubo powyzej cen ciagnikow o wiekszej mocy raczej nie. Tak samo ludzie krzycza ze fendty takie drogie, tylko ze taki fendt w standardzie ma to co inne ciagniki w full wypasie. Do tego jeszcze oplata za znaczek na masce itp. Mowie ze to jest dobra alternatywa jako ciagniki bez elektroniki wtedy wychodza dosc konkurencyjnie. Np jesli mialbym kupic zetora lub jakiegos polskiego skladaka w cenie landiniego to tanpewno bym brał landini. A to że ludzie moze malo ich kupuja bo jest to jeszzce mało znana firma w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sęk w tym iż ten Landini kosztuje jednak sporo więcej od Zetora czy owych "składaków" -a wybacz gdybym miał do wyboru JD,DF czy Landiniego o podobnych parametrach i w podobnej cenie,dodatkowo przewyższające owego Landiniego komfortem (być może biggrin.gif )a z pewnością wykonaniem (tego jestem pewien-znajomy ma Landiniego więc wybacz ale zdania nie zmienię) to jak myślisz-co wziąłbym ?No chyba że bezkrytycznie mam wierzyć w niskie spalanie Perkinsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

W cenę takiego landiniego i z silnikiem perkinsa na pewno można nabyć jakiegoś mf-a o podobnych parametrach. Jednak zakup landini ma tylko wówczas sens, gdy jest wyraźnie tańsze od reszty zachodnich ciągników(zetor,pronar,ursus itp to jak na razie osobna, gorsza liga, może kiedyś im dorównają tak jak skoda czy dacia, ale na razie daleko im do nich).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jaro ale ja nie przekonuje Cie do landiniego i nie namawiam do niczego, podałem tylko taki przyklad. Ty np widac ze jestes zapatrzony w JD no i wcale mnie to nie razi pomimo, iż uwazam tą marke za lekko przereklamowana, gdyz dzisiejsze JD to juz nie to samo co te stare. Kazdy musi miec swoje upodobania bo inaczej wszyscy kupowali by tylko jedna marke. Jak narazie JD i DF jest ciut droższy i maja troche elektroniki, i jak ktos bedzie mial do wyboru Df i landini w podobnej cenie i o podobnych parametrach ale landi bedzie spełnial kryteria pod tym wzg ze jest w pelni mechaniczny to wtedy wybor padnie na niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie jestem zapatrzony-bardzo podoba mi się sporo wyrobów firm mających inny niż żółty kolor felg biggrin.gif-ba podobają mi się rzeczy wogóle felg nie posiadające biggrin.gif -ale do rzeczy-zawsze mógłbym parafrazując Ciebie stwierdzić że i Landini już nie ten co przed laty...jak rozumiem Landini pozbawiony jest wszelkiej elektroniki-może i tak-ale zapewne elektrykę jakąś posiada ?-no wiesz światła,czujniki stopu,wskaźniki,klimę może jakąś ?-jak rozumiem to są rzeczy które nigdy się nie psują a nawet w razie awarii absolutnie każdy średnio rozgarnięty rolnik sobie poradzi ?-to ja Ci powiem że znam takich którzy instalacji w C-360 nie potrafią ogarnąć-pozatym popsuć to się może absolutnie wszystko-kompletnie mechaniczny ciągnik jakim jest C-360 parę razy porządnie mi się popsuł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tu sie z toba zgodze nie tylko jd ale wszystkie nowe maszyny teraz produkowane sa wykonane z mniejsza dokladnoscia niz kiedys. Z ta elektronika,tak piszesz o tych swiatlach itp ale oboje doskonale wiemy ze chodzi o ehr powershift itp. A landini jest chyba jedna z nielicznych marek ktora produkuje nawet 160 konne ciagniki calkowicie pozbawione elektroniki. i jak ktos np sie boi to watpie zeby znalazł cos bez elektroniki z JD czy DF. Tylko nie pomyslcie sobie ze jestem zagorzalym fanem landiniego czy przeciwnikiem elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

W sąsiednim gospodarstwie mają landini 185 i dwa razy padła pompa paliwowa przy czym pierwszą na gwarancji wymienili a drugiej nie uznali zwalając winę na paliwo (reszta ciągników DJ serii 7710 oraz kombajny lawerdy i DF pracują na tym samym paliwie bez problemów )po za tym sprężarka ,alternator oraz kilka jeszcze rzeczy uległo awariom i w rozmowie właściciel powiedział że nigdy nie kupi już ciągnika tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj