focus07

Lamborghini R3 Evo 100 czy Landini Vision 95??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
focus07    1

Witam może ktoś mi pomoże wybrać lepszy ciągnik z tych dwóch:Lamborghini r3 evo 100 czy landini vision 95?? lecz nie koniecznie z tych dwóch, ciągnik ma być do 200 tys zł i z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak z ładowaczem to jak w tych modelach wygląda sprawa rewersu i wagowo który jest cięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

landini jest cięższy o jakies 300kg, oba ciagniki maja rewers mechaniczny, ale w opcji jest też elektrochydrauliczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oba są ciekawe i oba włoskie hehe a który jest tańszy z rewersem elektrohydraulicznym, ale chyba landini wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Landini jest znacznie droższy:)tylko nie wiem który silnik jest lepszy , deutza czy perkinsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napewno droższy? Porównywałeś dokładnie wyposarzenie skrzynie rozmiar kół itd? Oba ciągniki jeśli do tura obowiązkowo z rewersem hydraulicznym szczególnie r3 i di r3 też obowiązkowo dach wysokiej widoczności, oba silniki są OK, kupuj ten który bardziej się podoba i starannie dobierz ładowacz ;)

ps. a jaki tur chcesz kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a masz ich dokładne cenniki?? jak wyglądają cenowo z rewersem elektrohydraulicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Lamborghini 100 kosztuje u mnie 160,000pln brutto , a landini vision 95+klima 178,000pln brutto z rewersem mechanicznym ,a z rewersemm hydraulicznym , nie mam pojęcia:) do lambo proponowali mi ładowacz z mrągowa , nie wiem czy to dobry wybór nie znam sie:),nie wiem jaki byłby dobry, i czy mozna z wiekszym udzwigiem wziac niz 1200kg:)a co do rozmiarów kół to lambo ma z przodu cudne , bo szerokie , a landini z tyłu ma wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

1200kg trochę mało jak na 100konny ciągnik, a wziąć pewnie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

Mój znajomy ma evo r3 100 z turem hydramet 16 i świetnie sie spisuje ,ten ciągnik jest dobry do tura bo jest szeroki z opcjonalnie szerszymi oponkami to jest miodzio rewers na lewą rękę i co jeszcze zauwazyłem ze świetnie radzi sobie na torfach lepiej niż moja forterra ale niewiem od czego to zależy. a landini to na oczy nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

r3 100 gs z hydraulicznym rewersem 160 tyś czy z mechanicznym? Co do kół w standardzie 420 i 480 są wystarczające ale w łąki pokusił bym się o coś większego fajne są te 440/65/28 i tył 38 ;) co do doboru ładowacza lepiej poszukać coś zachodniego lub lżejszego np. tur z pronaru łc3 lub jakiś zachodni bo masa przypadająca na tylną oś jest niewielka i bez przeciwwagi ani rusz będzie, więc udzwig maksymalny ładowacza będzie trudno wykożystać, no i do tura obowiązkowo dach wysokiej widoczności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

z mechanicznym 160tys, za hydrauliczny trzeba dopłacić około 20tys:) dużo jak za taki szczegół, i odrazu dochodzą do tej opcji półbiegi, bo w standardzie nie ma ich. Właśnie tura z pronaru nikt mi nie polecał, bo są drogie i kiepskie , tak mi dealer powiedział i że pogoni z placu jak takiego założe he:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

z mechanicznym 160tys, za hydrauliczny trzeba dopłacić około 20tys:) dużo jak za taki szczegół, i odrazu dochodzą do tej opcji półbiegi, bo w standardzie nie ma ich. Właśnie tura z pronaru nikt mi nie polecał, bo są drogie i kiepskie , tak mi dealer powiedział i że pogoni z placu jak takiego założe he:)

160 to cena producenta czy tyle utargowałeś, no to moje zdanie jest takie niech Ci dieler położy na ten ciągnik jakiegoś tura z osprzętem i możesz brać za te 160 tyś he he,

ps. miło by było z jego strony heszcze dach wysokiej widoczności pamiętaj o tym bo będziesz potem przeklinał jak zły gdy za każdym razem coś wysoko podnieść będziesz się pochylał do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Dzisiaj byłem u tego dealera i cena podstawowej wersji r3 evo 100 (99KM) WYNOSI 150,000:) DACH WYSOKIEJ WIDOCZNOŚCI OCZYWIŚCIE BEDZIE JAK BEDE GO BRAŁ;) NO I OCZYWIŚCIE OGUMIENIE MUSI BYĆ SZEROKIE:) ALE CHYBA 4REK OBRACANYCH TO ON CHYBA NIE POCIĄGNIE JAK MYŚLICIE:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

No raczej nie... Chociaż z jakimś lżejszym to powinien chodzić... Zależy od gleby. A to cena netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzisiaj byłem u tego dealera i cena podstawowej wersji r3 evo 100 (99KM) WYNOSI 150,000:) DACH WYSOKIEJ WIDOCZNOŚCI OCZYWIŚCIE BEDZIE JAK BEDE GO BRAŁ:) NO I OCZYWIŚCIE OGUMIENIE MUSI BYĆ SZEROKIE:) ALE CHYBA 4REK OBRACANYCH TO ON CHYBA NIE POCIĄGNIE JAK MYŚLICIE:)?

Pociągnąć pociągnie gorzej z obruceniem :D podstawowa wersja tzn jaka bo są 2 podstawowe wersje tzn target DT i DT, to jaka to była, bo target jest troche obrana z różnych pierdółków wersja DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Ferdek07 teraz już nie ma tych wersji, jest teraz wersja C I ma dokładnie 99 KM, A te co Ty napisałeś to miały jak sie nie myle 96 KM,targeta już nie ma:) tak mi dealer tłumaczył. Tak ciężko jest obrócić pług:)??ma zbyt słabą hydraulikę , o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Focus podjarałeś się na te lambo, a może nam coś o tym landim opowiesz?

Co do r3 to belarus czy u1014 to to nie jest rozstaw osi mniejszy no i sama masa mniejsza, może uzupełnisz to ładowaczem ale na tych baloniastych kołach i przy krótkim rozstawie osi a szerokim ciągnikiem to bedzie fajnie go bujać, niby OK nawet to fajne, jak nie ma u Was we wsi w zwyczajiu wyorywać gruzd po kolana :D No ale co z tym landinim? te nowe lambo to euro 3 spaliny ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Od Landini odstraszyło mnie , to , że często siadają pompy paliwowe:) Lambo ma euro 3 i w 100% biodiesel:) podjarałem sie rzeczywiście i już zdecydowałem , że wezme r 3 rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ten biodiesel to zmora tego ciągnika a nie żadna zaleta :) Zastosowano jakieś delikatne przewody paliwowe które należy wymieniać co roku :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj