Zaloguj się, aby obserwować  
Krzychu18

Dzierżawa

Polecane posty

Krzychu18    6

Czy opłaca się wydzierżawić 6 ha ziemi 5 i 6 klasy która leży już ok 6 lat w jednym miejscu rosną już malutkie brzózki. A dopłaty pół na pół. Dodam jeszcze ze ziemia ostro zarosła perzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak spiszesz umowę na jakieś 10 lat to bierz nie zastanawiaj się. Dasz obornik i nawozy i coś tam urośnie ;) tylko glifosad na początek niezbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu18    6

Płacić bym nic nie musiał bo ten właściciel kupił ta ziemie żeby ulokować kasę. Dopłaty byśmy podzielili na połowę. Z połowy dopłat starczyło by na nawozy i rope i może by troszkę zbiegło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy uwzględnieniu obecnych warunków gospodarczych oraz przedstawionej sytuacji proponuję dzierżawę na okres 5 lat (bezpłatnie) koniecznie umowa notarialna dla dłuższego okresu można zaproponować już jakąś opłątę, argument proponuje jeden ale skuteczny DR10, w moich okolicach kuj-pom grunty w prywatnym obrocie kosztują średnio 35-40kzł (III-IV klasa) a dzierżawa gruntów utrzymanych w dobrej kulturze (i sowicie nawożonych) wynosi właśnie 1/2 wysokości dopłat) stąd płacenie za możliwość doprowadzenia ugoru do dobrej kultury rolnej wydaje mi się nieuzasadnione ekonomicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Z tego, co wiem jak jest 2 obcych świadków którzy zgłoszą Do agencji kto uprawia pole, to ten uprawiający dostaje wszystko, a właściciel nic. Do tego jeszcze właściciel może być ścigany przez US za ukrycie dochodu. Takie przypadki już się zdarzały u nas.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

przy takich warunkach to nawet nie ma sie co zastanawiać. u nas w większości przypadków właściciel bierze całą dopłate i jeszcze nieraz trzeba płacić za dzierżawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w moim regionie wziąłem w dzierżawę 80ha i ciągle dochodzi, ziemia głównie 4klasa, miejscami 3b. Pościłem plotę że biorę ziemię w dzierżawę i w pierwszym roku tyle nachapałem.

Warunki postawiłem jasno, każdemu właścicielowi z osobna takie same, ja tylko uprawiam a właściciel płaci podatek i bierze dopłatę.

Kawałki rózne od 1,5ha do 10ha. Teraz jesienią jest o tyle dobrze że właściciele sąsiadujących działek też oddaja ziemię przez co pola powiekszają swoją powierzchnię. Na większosci areału rośnie obecnie qq i zanosi się na plon 6-9t mokrej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zeby u mnie tak łatwo szło ziemie dostać. To bym pewnie któreś setki hektarów obrabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja to dopiero 1 rok jestem po obsianiu,dokaldnie po zniwach 2009 wywiesiłem ogłoszenie i plotę puściłem że biorę w dzierżawe, rzepaku posiane było 20ha zostało 3ha z czego 5,5t :) co prawda siałem własnym materiałem. Pszenżyta jarego troche posiałem bo wiosną oddali w dzierżawę 4t/ha i qq. No i z 50ha qqrydzy rośnie obecnie.

Wczoraj przyjeżdzał facet i 2 kawałki chce oddać, 5ha i 6ha....ziemia lepsza już bodajże 3klasa, nie uprawiana od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

u nas stoi nieuprawiane a dać nie chą ale lepiej kupic zależy kto gdzie mieszka i jaka cena za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No a weź teraz kup chociaż 10ha po 30000 zł/ha. W razie niepowodzenia to klapa na całego. a tak dzierżawe rzucasz i można iść do diabła tylko strata to co się zainwestowało w tą ziemie.

 

Hubert od roku to nie tak źle jeszcze, kwestia jak poprzednio była uprawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różnie była uprawiana, wapna nigby nei widziała, ale też nawozów i ŚOR żałowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Podsiejesz jeden rok drugi i coś urośnie. 3 klasa to już coś. A ta dzierżawa to tak na "gębe" czy normalnie notarialnie i na ile lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wszystko na gębę...chyba teraz ten kto dzierzawi bierze doplate? dlatego ludzie nie chca notarialnie. W dodatku z połową ludzi nawet nie da sie rozmawaic zeby jakas umowę pisac ,, To jak to ? Ty taki gównairz młody nie wierzysz mi ?? Ze niby ja sie wycofam?? ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak się zastanawiam czy ktos wchodząc czyta to forum troche czy odrazu wali pytanie i nie wnika. Przecież podobny temat juz istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert@ spojrz na datę założenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj