przemo7

hydraulika zewnętrzna U-4512

Polecane posty

przemo7    0

Witam

 

Mam problem odnośnie hydrauli zewnętrznej U-4512, ponieważ gdy używam pługa obrotowego po podniesieniu do góry muszę przełozyć dżwignię pod siedzeniem by obrócić pług i znów przelozyć by opuścić.

Czy istnieje jakieś racjonalne rozwiązanie tego problemu? Wiem, że można zamienic jakiś wąz przy rozdzielaczu, ale nie nie bardzo wiem który i czy to coś pomoże. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

no właśnie ja też mam ten problem ale mój chodzi w owijarce i też musze przełączac tą dźwignię a przy prawie 800 baltów robi sie to męczące...ja pierwsze słysze o zamianie węży...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jest taka możliwość , koszt pare stówek na węże i duperele, trzeba poszperać po forum i w galerii wynalazki i udoskonalenia, bo z tego co pamiętam komus się to udało przerobić, opisał co i jak i nawet wrzucił fotkę. Ale niestety nie mogę go znaleźć ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

te nowe ferdki maja jakoś to rozwiązane tylko chyba wtedy pompa jest mniej wydajna i zeby zwiększyć siłe muszą coś tam przestawiać


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo7    0

Skoro idzie coś takiego zrobić, a ktoś wie jak to niech się podzieli wiedzą bo forum przewróciłem do góry nogami i nie mogę tego poszukać... A to jest naprawdę uciążliwe każdorazowo przełaczać hydraulike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przełożenie węży nic nie da. Sprawdzałem. Ja mam zamiar zrobić obok dźwigni podnośnika dźwignię do przestawiania tego zaworu.

 

EDIT:

 

Przypominało mi się. Można podnośnik podłączyć pod sterowanie rozdzielaczem hydrauliki zewnętrznej. W 4512 masz 2 sekcyjny rozdzielacz wiec nie było by to tak kosztowne jak przy 3512 (nie trzeba wymieniać rozdzielacza).

 

EDIT2:

http://www.agrofoto.pl/forum/Hydraulika-Ursusie-3512-image145261.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup pompy tandem takiej jak w 5314 lecz cena jest taka że dziękuję wolę wajchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommbom    0

Może ktoś zna przyczynę. Hydraulika zewnętrzna nie chce działać dla tłoka jednostronnego, działa dla dwustronnego. Czyli np nie działa wywrot przyczepy. Od razu mówię, że nie chodzi o śrubę przy zaworze którą należy wkręcić/wykręcić w zależności czy tłok jedno czy dwustronny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie chodzi o śrubę bo tu nie ma śruby chyba, że to jakiś inny ciągnik... Tak więc w jakim ciągniku masz ten problem? Skoro działa z dwustronnym to i z jedno musi tylko coś źle podpinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommbom    0

4512 A śruba o której piszę to zawór sterujący przy rozdzielaczu RBS dwusekcyjnym. Jak jest wkręcona, korzystasz z siłowników dwustronnych albo silników chydraulicznych, wykręcasz dla siłowników jednostronnych, np. wywrotka. I np. do wywrotki przy pierwszej sekcji wkręcam tą śrubę do oporu, ppodłączam wąż do gniazda 2, i nie działa, ruszasz wajchą i nie podaje ciśnienia. Jak podłączam dwustronny, to ją wykręcam i podłączam węże do 1 i 2, wtedy zależnie od wychylenia dźwigni ciśnienie oleju idzie na jedno a zlew na drugie. I tu niby działa. Dlaczego nie podaje ciśnienia przy jednostronnym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Uszkodzony zawór sterujący w grę wchodzi tylko wymiana koszt ok 150 zł


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ten rozdzielacz był oryginalnie w ciągniku? Pierwsze słyszę, że tam coś takiego jest. Może to kwestia rocznika bo u mnie dla jedno i dwustronnych nie trzeba nic zmieniać. Jedynie rozdzielacz pod siedzeniem, stały wydatek i odpowiednie gniazdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommbom    0

Od wyjazdu z fabryki już tak było. Chodzi o to co na obrazku oznaczono nr. 9  Tyle tylko że na obrazku jest jednosekcyjny ja mam dwu.

 

069.jpg

 


Uszkodzony zawór sterujący w grę wchodzi tylko wymiana koszt ok 150 zł

Ten zawór z nr. 9 na obrazku wyżej jest uszkodzony? A w nim może się coś popsuć?

Edytowano przez tommbom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Tak,jest poprostu nieszczelny,możesz przysłac zajmuję sie takimi naprawami


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja ten zawór całkiem wyrzuciłem i bez niego pracuje.Nie żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommbom    0

Tak,jest poprostu nieszczelny,możesz przysłac zajmuję sie takimi naprawami

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale skoro dla dwustronnych należy wkręcić je do opory, tzn wkręcając go zamykam (chyba że to działa odwrotnie?) i gdyby był nieszczelny to dwustronny by nie działał??? Mam dwie pary łączy, na jednej mam szybkozłącza na drugiej te wkręcane, nie działa na wkręcanych, na szybkozłączach nie sprawdziłem. Musiałbym chyba przy przyczepie zamontować euro i sprawdzić drugą parę, gdyby działało, to pewnie faktycznie ten zawór, chyba że dwa byłyby popsute jednocześnie ;-) Parę z euro używałem tylko dwustronnie, te wkręcane od jesieni zeszłego roku też dwustronnie przy kombajnie do ziemniaków. Może zardzewiał? 

Chętnie bym podjechał całym ciągnikiem, żeby poustawiać pompę i ewentualnie naprawić  całą hydraulikę. Problemy mam odkąd mechanik wymienił mi pompę, od tego czasu się piepszy. U mnie to mało popularne ciągniki i jakoś kiepsko sobie z nimi radzą. Szkoda tylko że to drugi koniec Polski  :(

Ja ten zawór całkiem wyrzuciłem i bez niego pracuje.Nie żadnych problemów.

 

I używasz jedno i dwustronnych tłoków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oczywiście, do dwustronnych to normalnie,  a do jednostronnych to jest taki mały problem że ciśnienie  idzie przez zawór i ciężko ma, to rączkę od tuza  daje na dół, czyli rozłąnczam hydraulikę i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj