pawello15

rozrzutnik joskin czy fliegl 14t

Polecane posty

karolu    3

Nie kupuj fliegla z hydrauliczną ścianą bo będziesz miał problemy duże problemy gdy burty zaczną Ci "pęcznieć"... chyba że masz lekki obornik. Słyszałem już kilka takich opinii. Podobno pronary zachwalają i jeantil też ale napewno droższy, a joskina to nie znam, ale beczki to polecają trylko te robione w belgii bo te robione w polsce nie odbiegają za bardzo ceną i jakością od chojny i meprozetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Chodzi o to że w flieglu obornik pcha przednia ściana przez co obornik jest ściśnięty i występuje bardzo duże parcie na burty w skutek czego wyginają się, oprócz tego adapter ma ciężko bo obornik jest zbity. Polecam sprawdzone rozwiązania. Ostatnio słyszałem opinię że francuzi robią najlepsze rozrzutniki. Zobacz w używanych z zachodu - gilbert, jeantil i podobne bardzo dobrze się trzymają mimo upływu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Pod względem cenowym na pewno Joskin jest tańszy od Fliegla, ponieważ dowiadywałem się ceny modelu Fligla ASW 110 jest on 11t to kosztuje około 150tys. zł brutto, a Joskin Siroko 13t kosztuje 110tys. brutto


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OscarP    1

Ech Karolu chyba jesteś słabo poinformowany odnośnie co do Fliegla.Mianowicie ładunek pcha nie tylko przednia ściana,ale i również pół podłogi co powoduje nie wielkie zagęszczenie materiału i minimalne parcie na ściany boczne.Jeśli chodzi o zbity obornik to też nie stanowi dla niego to żadnego problemu,bo nie wiem czy widziałeś jego adapter który waży 2 tony.Jest to kupa żelastwa z nożami tnącymi i przeciwwagami.Bębny są napędzane 1000 obr/min z ciągnika.Fliegl jako jedyna przyczepa jest ocynkowana czyli maszyna na lata.

Cena ASW 160 z adapterem profi compact 156 brutto.

W cenę wliczone jest:

-przyczepa z przystawką objętościową (23.700)

-opony 550/60/22.5 16PR (2.600)

-komplet wałków ze sprzęgłem do adapteru rozrzucającego(1.560)

-drabinka(250):homologacjia(400) to jest niby w standardzie

-WOM(480)

-adapter Profi Compakt (17.200)

-adapter Profi Otwarty o 2.200 droższy

 

ceny podane są w euro bez vatu.

Agrotrchnik Trafiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Widziałem taki rozrzutnik na jakiejś wystawie, a to co napisałem wyżej to opinie rolników. Jak trafię na fliegla kilkuletniego to postaram się wysłać zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

witam.Mam takie pytanie, czy zna ktoś cenę najmniejszego modelu Fliegl-a ,o ile się nie mylę najmniejszy jest 8 tonowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ricky    0

Dokładnie ASW 110;]

 

Dziwne bo ja nie widzialem zeby takie cos mialo miejsce a widzialem ASW w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalny    0

Panowie, jeżeli macie jakiekolwiek watpliwosci co do jakości marki Fliegl, to skontaktujcie sie z firma z Tafił. Oni rozwieją wszelkie wasze wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolega ma ads 100 chyba nie jestem pewien podelu ale to wspaniała maszyna przewiozła tysiące ton ziemi nawet duże betoby tam były z powierzchni 1 ha było zbierane średnio 1 metr ziemi to mozna sobie to wyobrazic ile tego jest i to wszystko przewiózł rozrzutnik fliegl i nawet ocynk ma na podłodze i na burtach tak więc ja osobiście jestem zaskoczony wykonaniem tej maszyny przez 5 lat to miał jedną awarie w tej maszynie jedynie co sie zdarzyło to koło rozerwało i to prawdopodobnie od ciężaru bo załozyliśmy koło w od beczkowozu w miejsce koła z wyrwanym rantem to odrazu fliegl stanoł na samej feldze a beczka ma poj 10 tys l i normalnie chodziło tak więc kolega nie oszczędza fliegla a ja szczeże polecam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj