Polecane posty

rataj    3

tez mowilem o dobrze wyposazonej powerce.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

czyli = 151 tyś za power 105 z wszystkimi opcjami ;)

= 140 tyś za power 85 tez dobrze wyposażoną jak napisał rataj (z mechanicznym)

= 11 tyś różnicy ?!? coś trochę dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

snopek power jest z elektrohydraulicznym;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
;) ale wydaje mi się ze jeszcze uda się z ceny zejść. co innego jakby to był pierwszy ciągnik brany od nich;) tak to mamy punkt zaczepienia;]

Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zbajeruj ich że dostałeś lepszą propozycję, tylko niemów im o żadnej kwocie i jeszcze dodaj że masz jakieś plany na dwie przyczepy za 120tys ;) nawet jak nic nie zyskasz to nic nie stracisz ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja bym brał plusa z klimą zamiast powera, 5tys niby mało, ale za to moge miec klime ;) No chyba ze masz dużi forsy to bierz powerke w full wypasie. A tak apropo ile kosztuje najtańsza proxima 85?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

klima tak czy siak bedzie. ogolnie mysle ze bedzie dosc bogate wyposazenie. poczytaj wczesniej wg mnie naprawde nie jest zle z wypasem. a co do ceny najtanszej proximy to nie mam pojecia.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki jeżeli to ma być ciągnik pomocniczy to zastanów się czy brać tą klimę będziesz wiecznie miał katar...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No a w pomocniczym co klimy nie trzeba? Nieraz pomocniczy więcej godzin tłucze jak główny, np u nas 70 konny z opryskiwaczem jeździ codziennie prawie całymi dniami w sezonie czerwiec-sierpień i narzeka że klimy nie ma - tak to by się pozamykał i jest większe bhp przy pryskaniu i sianiu nawozów nie wdychasz chemii i pyłów z nawozu. Bierz klimę - chcesz włączysz lub wyłączysz. A co tam katar, trzeba używać z głową, czyścić i wymieniać filtry kabinowe i co najważniejsze odgrzybiać układ klimy i żadnego kataru nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ale sie uczepiliscie tej klimy. jak bedzie ciagnik to bedzie i klima;P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja bym brał plusa z klimą zamiast powera, 5tys niby mało, ale za to moge miec klime :D No chyba ze masz dużi forsy to bierz powerke w full wypasie. A tak apropo ile kosztuje najtańsza proxima 85?

 

Proxa 85 to ok 109tyś brutto. Na allegro Agroma Sępólno miała wystawione Zetorki... Ale nie wiem czy to był standard, ale pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

bedzie plus;) dzieki za opinie.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak to on zaśpiewac może,,, ale całkiem inaczej wygląda rozmowa kiedy zamówiony ciągnik stoi już na placu i diler widzi konkretnego klienta który stoi z pieniędzmi do kupna. Wtedy już się inaczej rozmawia... :( A tak delikatnie rozmawiając coby się zorientować do ceny to on nigdy Ci nie powie takiego upustu jak Ci da. Prawdziwy wynegocjujesz w momencie kupna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek88    0

witam, mam podobny dylemat jak założyciel wątku, Mam 2 pytania:

1.Czy jest duża róznica w spalaniu pomiedzy własnie proxy power a proxy plus?

2. Czy ładowacz czołowy zetorowski 100 bedzie pasował do tych modeli?

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.

A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

A co to jest za różnica dla obciążenia silnika , czy sprzęgło jest zwykłe czy elektrohydrauliczne.... przy 82km dla takiego silnika generalanie różnic niema i takie polemiki czy więcej spali, zwykła, power, power plus to już czysta demagogia i nabijanie postów... To czy i ile spali to zależy od operatora, warunków pracy i podpiętego sprzętu.... A jeśli chodzi o wybór to gratuluje zakupu, bo ta skrzynia power naprawdę jest fajna, a praca z nią o wiele przyjemniejsza niż na zwykłym rewersie no i sprzęgło powinno dłużej wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

czy czysta demagogia to nie wiem, myślę że coś w tym jest. ja tylko opisuje swoje wrażenia z jazdy próbnej porostu wydaje mi się że ciągnik jest trochę sprawniejszy ze zwykłym sprzęgłem ale znowu hydrauliczne ponoć jest wytrzymalsze


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Sam miałem ten dylemat na początku roku gdy zamawiałem swojego zetorka. Wszystko zależy od tego do czego będzie używany ten ciągnik. Mój będzie chodził z turem, w sezonie zwijam około 1600- 2000 kulek naszą prostą sipmą, a około 1200 muszę zwieźć dla siebie. Wybór padł na powerkę 95 z klimą i dodatkami no i z turem tl 220. Jak już wspomniałem dużo robię kulek więc jest też wałek 540E i przedłużony zaczep polowy. co do pozostałych gadżetów to już kwestia indywidualna, zależy co komu potrzebne i czy warte dodatkowych kosztów. Ja skusiłem się na siedzenie gramera, regulowaną kierownicę, szersze opony, max obciążniki na tył, automatyczny zaczep, podnosnik regulowany z tyłu ciągnika, dodatkowe reflektory ( często balotuję w nocy) no i oczywiście klima, wreście przestanę wyglądać jak murzyn po całym dniu pracy w żniwa. Co jeszcze przemawiało za powerką? Oczywiście półbiegi i skrzynia 40 w standardzie (choc nie jestem pewien czy plus też jej nie ma w S . Dodatkowo też to, że jest dłuższa o 13 cm, co przydaje się przy pługu. Mam ją odebrać za trzy tygodnie, więc później podzielę się pierwszymi wrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

no właśnie odebrałem w piątek powerkę 85 z ładowaczem tl 120 i jak zarazie ok tylko sprzęgło trudno wyczuć. Ale tylko mruczy i ta reakcja na gaz jest natychmiastowa, opuściłem powietrze z kuł, klima mogłaby chłodzić bardziej i koniecznie do ładowacza amortyzator, ja mam tl120 nie wystaje tyle co tl220 przed ciągnik i nie buja. zdjęcia podam jak będę miał chwile wolne.

POZDRO DLA ZETORÓW


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.

A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR

 

 

135,000 z turem czy bez tura ?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj