c330ursus

Tłumik C-330

Polecane posty

damian18    3

ta cicho tłumnik w tej maszynie jest beż znaczenia załóż kawałek rury i to samo będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Damian - pojecia nie masz a się udzielasz :P załóż płaski tłumik a okrągły to zobaczysz różnicę i to ogromną i nie mieszaj w glowie użytkownikom którzy chcą się czegoś prawdziwego dowiedzieć o 330 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Dokładnie kolego pawlus224. Krótki, okrągły tłumik jest strasznie głośny. Sam go kupiłem i w tej chwili mam ochotę go wyrzucić. Mogłem kupić ten dłuższy. Płaskie dwa siedzą w garażu i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, tylko jeden 100% przerdzewiały z lat 90', a drugi półroczny tylko malowany i powoli go też brązowe chwyta. :P


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

tak tak panowie tak się składa że mam w swoje 30 płaski tłumik a sąsiad krótki okrągły i różnica jest tylko w rodzaju dźwięku a głośność ta sama według mnie ten okrągły ma przyjemniejszy dla ucha dźwięk. a sprawdzał któryś z was jak 30 chodzi z kawałkiem rury że się tak wymądrzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Tak, sąsiad miał rurę bodaj 70mm i wiem co to jest. Katorga dla ucha. ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Damian18 - być może masz inny gust (a o gustach się nie dyskutuje) ale Ja też mam porównanie poniewaz mam 2 330 oba na płaskich tłumikach i przyznam ze różnią się głosem co wynika z zuzyvia (przepalenia) tłumików a także z ustawienia kątu wtrysku bo w jednej mam go zle ustawionego ;) Na kawałku rury nie próbowałem bo skutecznie mnie od tego zamiaru odżuciło gdy spróbowałem jezdzic na okrągłym tłumiku - było 2 razy jak nie więcej głośniej :D

Dlatego jeśli mówisz że glośność na obu tłumikach jest taka sama to albo masz przepalony płaski tłumik albo okrągly bardzo zdrowy i dobrze tlumiący - Moim zdaniem :)

 

Zgadzam się z Tobą @kiełbasa :) P.S. fajny avatar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Pawlus wszystko możliwe piszę swoje subiektywne odczucia być może już trochę ogłuchłem od pracy na 3 ursusach i jumzie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Wtrące się do rozmowy. :rolleyes:

Ja mam w swoim c-328 tłumik samochodowy od seata, ale nie końcowy, tylko przelotowy (wyciszony wokół, a na środku tunel) - chodzi na tym jak rakieta, czysty dźwięk i delikatny dla ucha. Tłumik ten kupiłem ze złomu za 5 ziko, co ciekawe nie miał żadnej dziury, wystarczyło przyciąć na miare i przewiercić.

W c-360 mam okrągły długi, ae nieźle po uszach daje, a jak sie dach otworzy to cały ryk do kabiny idzie,

W c-385 mam oryginalny, ale przebity, bo środek mi sie wypalił i dzwonił, to ptętem wybiłem do końca sitka, jednak nadal dzwoni.

Ja najchętniej założyłbym samą rure, jednak w żniwa troche strach byłoby przycisnąć, no ale sąsiad ma samą rure przy zetorze 8111 to słychać go na 3 wsiach jak orze :D


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@ssman860 - mógłbyś zapodac fotę tego tłumika w c-328 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Nie ma sprawy:

2313a.jpg

 

To taki sam jak mam w swoim c-328. Tylko ja odciąłem to kolano co widać z tyłu i zostawiłem prosty fragment :rolleyes: Mój jest produkcj niemieckie, masywny a zarazem lekki. założyłem go jakieś 5 lat temu i do dziś ani śladu rdzy, mimo, że przez 3/4 roku ten ciągnik stoi na dworze.

 

Chodzi na nim pięknie

 

A zna ktoś jakiś tani sposób na regeneracje tłumika albo przeróbkę tłumika od ursusów c- 385?? chodzi mi, aby nie dzwonił i nie puszczał iskier. Myślałem aby wspawać rure w środek (tak do połowy długości tłumika), ta rura byłaby zaślepiona na końcu i poprzewiercana kilkanaście razy po bokach. Jednak to zmniejszyłoby znacznie przekrój wydechu i wtedy pytanie, czy nie będzie się dławił...


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam szukałemm na forum ale nic nie znalazłem o tłumiku

 

zależy mi abyście podpowiedzieli jaki mogę zrobić tłumik do ciapka tak aby nie był wysoki tylko niski coś na wzur takiego jak są doo tura bo gdy woże gnuj w kurniku to ten (wysoki orginalny) zawadza mi o paszociągi i poidła i z czego mogę go zrobić

sory za błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

dzięki kolego właśnie o coś takiego mi chodzi tylko że ja chce go ZROBIĆ A NIE KUPIĆ

myślałem nad tyl aby go zrobić z profila 4x4 a to co jest z blachy to z blachy obudować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak chcesz zrobić taki tłumik to utnij od góry ile tam potrzebujesz ten płaski tłumik do C-330 czy C-360 zostaw na dole ta część co idzie do kolektora, zaspawaj u góry blachą i daj rurkę do dołu aby wylatywały spaliny i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przegladajac ostatnio internet znalazłem zdjecia C-360 z tłumnikiem zamontowanym na slupku kabiny. Zaciekawil mnie ten temat i dowiedzialem sie ze daje to troche cichsze odglosy w kabinie niz w standardzie. Zastanawia mnie czy montowal ktos kiedys tlumnik pod kabina do C-330 tak zeby wylot konczyl sie obok walka. Moze wtedy bedzie ciszej w kabinie jak odglos bedziemy zostawiac za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Ja w ogóle nie mam wkręconej śrubki w tłumik i mi się trzyma jak szalony, nie ma szans go zdjąć nawet przyrządami jedyna opcja to go rozciąć trzeba by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

a co sądzicie o tym krótkim kominku dobrym dla tura?

są jakieś minusy? bo zamierzam kupić właśnie pod tura i prace w oborze, gdzie można kominem coś podpalić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursonc330    0

Ja mam pytanie odnosnie tłumika w c 330.Ten co mam jest orginalny od nowosci i mi pękł i chce kupi nowy foto na dole

i moim pytaniem jest czy bedzie głosniejszy od orginalnego tłumika?

post-50418-0-93036600-1336829577_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Na zdjęciu widac samą przelotówke bez tłumika, to wiadomo że będzie głośniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek-c-330    548
Napisano (edytowany)

witam mam takie pytanie jaki komin wybrać do c-330 mam obecnie ten płaski czyli z tych starszych ciągników i nie wiem czy kupić ten nowy okrągły czy ie jak radzicie ???

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez juka
      Witam, postawiłem nie dawno komin z rury 115mm do garażu. I tu jest problem trzeba ocieplić komin dawać pomysły!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj