Zaloguj się, aby obserwować  
Corrino

Pronar czy Farmtrac

Polecane posty

Corrino    0

Zastanawiam się nad Pronarem 5122[90km] i Farmtrakiem 690DT [88km].Niewiem który lepszy famtrac czy pronar?

iveko czy perkins jest lepszym silnikiem?Napiszcie pozdrawiam dzięki

 

 

na 25 ha większość to użytki zielone . ma pomagać zetorowi proximie 8441 z turem.

Farmtrac ma zastąpić proxime w pracach polowych ponieważ ma rewers a proxima nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Napisz na ile ha, jakie masz ziemie, czy to ma być główny czy pomocniczy, czy ma mieć ładowacz, jakie, maszyny do niego itp. ;)

 

Jeździłem FT 690DT i powiem że calkiem mało pali, i jest w miare cicho w srodku, na max. obr. można spokojnie słuchać radyjka bez robienia "dyskoteki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

hmm trudna decyzja pronar jest lżejszy i mniejszy gabarytowo(dobry na ciągnik pomocniczy) farmtrac jest na pewno cięższy od pronara czyli lepszy na ciągnik głowny. Oba mają rewers mechaniczny z tym że pronar ma możliwość załączenia półbiegu bez sprzęgła.

W pronarze jest cicha kabina oraz EHR pomocny w pracy z pługiem i innymi maszynami zawieszanymi. Niestety we farmtracu nie ma EHR ;) jednak nowe kabiny tego ciągnika są całkiem dobre, posiadają klimatyzację i mają coraz lepsze wyciszenie. Może napisz jednak więcej na temat tego jaki ma być: czy głównym ciągnikiem w gospodarstwie ma być czy pomocniczym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Siema

Wiesz co jakbym miał wybierać to napewno wybrałbym farmtraca, gdyż ten ciągnik to połączenie dwóch bardzo dobrych marek, a mianowicie silnik perkinsa i układ jesdny (mosty przedni jak i tylny) carraro... W dodatku ma on bardzo obszerną i wygodną kabinę....

Pozdrawiam


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Także bym wybrał Farmtraca, po pierwsze lepszy komfort, po drugie silnik Perkins, po trzecie jest cięższy ale nie wielka różnica co do pronara, po czwarte jest tańszy, po piąte w pronarze jest sprzegło jednotarczowce w farmatracu dwu, a po szóste farmtrac ładniej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu bym wybrał pronara ponieważ jest ładniejszy przynajmniej dla mnie no i z tym komfortem to bym nie powiedział że w farmtraku lepszy. pronar ma ehr silnik iveco nie koniecznie jest gorszy od perkinsa układ napędowy w pronarze też jest carraro wybór należy do cb napisz jak już się zdecydujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTAJN82SA    0

a jak wyglądaja ceny tych ciągników? raczej bardziej popularny jest p5 niż p7 i ciekawe jak jest z jego wykonaniem w porównaniu do tych starszych modeli. wybór jest trudny


John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja na twoim miejscu bym wybrał pronara ponieważ jest ładniejszy przynajmniej dla mnie no i z tym komfortem to bym nie powiedział że w farmtraku lepszy. pronar ma ehr silnik iveco nie koniecznie jest gorszy od perkinsa układ napędowy w pronarze też jest carraro wybór należy do cb napisz jak już się zdecydujesz:)

 

 

Jeśli chodzi o wygląd to pronar nie byłby taki zly gdy by nie te swiatla z przodu, wyglądają jakoś dziwnie, a w farmtracu tez jest napęd też jest carraro, a tak po za tym to wyposażeniem oby dwa te ciągniki różnią się tylko silnikiem. a cenowo to pronar jest chyba 15-20tys droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

zwróć uwagę na udźwig podnośnika tego farmtracka i pronara, i jeżeli myślisz pracować maszynami typu agregat uprawowo-siewny to farmtrack może mieć problemy by to podnieść, pronara możesz wyposażyć w podnośnik o udźwigu 3600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Ja bym do tego tak podszedł. Do którego z salonów jest bliżej i który wydaje Ci się przyjażniejszy, jakie są koszty przeglądów. No a teraz odnośnie cięgników, pronar to marka jednak więcej znacząca na runku, a ich technologie są już bardziej dopracowane niż famtrack'a. Jeśli różnica cen nie przekracza 15 tysięcy zdecydował bym sie na pronara- lepiej wyposażony i bardziej nadaje się na traktor główny, jednak jeśli potrzebujesz pomocniczego do proxy to wybrał bym famtrack'a- tanszy i stosownie wyposażony co do ceny, ale jakbym mógł do jako pomocniczy wziąłbym jakiegoś takiego 70 km, bo proxe masz już silną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Farmtrac farmtrac i jeszcze raz farmtrac, bo perkins to ekstraliga i z ursusa częsci będą, bo farmtracki są już w każdej wsi, bo już od dawna te modele są produkowane a tylko stylistyczne zmiany były, nie dla pronara, bo może p5 się broni jako niezły ciągnik ale tego p7 jak żyje tak nie widziałem a na zdjęciach wygląda komicznie no i te koła 20' z przodu to sentyment po mtz 82? wogóle widział ktoś z was tego p7 na polu? ( nie mylić z p5!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ja się zastanowił na Twoim miejscu nad druga proximą, po co Ci dwie różne marki, może trochę drożej jak pronar czy farmtrac ale lepiej mieć dwie takie same marki, zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Jeżeli ma być główny to raczej pasował by tu (po wcześniejszym sprawdzeniu ulotek tych ciągników i doświadczeniach w siedzeniu w nich ;)) jednak pronar. Masz EHR kabina w pronarze p7 jest prawie taka sama jak w pronarze p5 więc możesz popytać użytkowników jak z wyciszeniem. Za pronarem też przemawia EHR i półbieg bez sprzęgła przydatny przy orce i agregacie uprawowym. Do użytków zielonych też by się nadał ze względu na dostępny w opcji WOM 540E przydatny do prasy i kosiarki. Ogółem rzecz biorąc ja jestem za pronarem ;) lecz farmtraca też nie skreślam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj