adam519

Ursus 1014 czy Belarus 952.3

Polecane posty

adam519    6

Zastanawiam się ze zmianą ciągnika mam obecnie mtz-a 82 z 1994 roku lecz chciałbym coś mocniejszego. Myślałem nad ursusem 1014 z lat 1997-98 nie starszy, nowym belarusem 952.3 i zetorm 16245. Mam 20h pola lecz to same góry praktycznie. Ale zetor raczej odpada za duży i mało zwinny bardziej zastanawiam się na ursusem i belerusem. W belarusie nie tak jak w starszych mtz-etach jest już rozruch na 24V więc nie ma problemu z zapalaniem. Belarus co prawda bedzie nowy a ursus ponad 10 lat. Lecz do ursusa wszędzie są części. Ten ciągnik bedzie pracował z turem. Do pomocy mtz-etowi służą c-360-3p i c-330m. Bardzo bym prosił żebyście mi doradzili . Napisali dlaczego wybieracie tego a nie drugiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Powiedz ile kasy chcesz wydać na ten ciągnik i co uprawiasz?

Co robisz 330 (z jakimi maszynami pracuje), bo myślę że na tych górkach to nie za wiele nią zrobisz.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

1. 16245 nie będzie za duży? Będziesz miał do niego odpowiednie maszyny?

2. Belarus - czy dobry na pagórki to nie wiem bo jeszcze nim sie nie bawiłem ale ponoć to kiepskie rozwiązanie.

3. przeważnie części od zetora i ursusa są takie same. Dostępność części zetor/ursus czy belarus zależna jest od tego co mają okoliczne agromy tak naprawdę.

4. jeśli ma chodzić z TURem to sam nie wiem bo jeśli nie kupujesz z PROWu a masz troche kasy to czy nie lepiej strzelić sobie używkę która już ma tura i rewers? Sory ale sporo jeździłem C385 i Zetorem 10145 i jakoś średnio wyobrażam sobie te ciągniki z turem. Porównuje do JD2850. O ile biegi nieźle są ułożone w ursusie/zetorze to jednak jest to duży ciągnik. Albo wyjaśnię prościej - tamtym JD wszędzie sie mieściłem z dużymi kostkami słomy - ursusem bym sie nie zmieścił. Jedyny problem z JD to ceny i dostępnosć częśći ale może znajdziesz jakiś inny ciągnik do tura (z tanich to np farmtrac).

5. primo: warto brać nowe, secundo: warto brać nowe bo nowe to nowe - dać mu w 4 litery a jak zacznie się sypać to kupić następnego a tego opchać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Do nas mają na dniach przywieść właśnie belarusa 952.3 z turem i jak go przetestuje do dam znać jak on się sprawuje o ile będziesz chciał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

tomu:

kasy to tak do 80 tyś. ale narazie bez tura. tur ma głównie słuzyc do sniedu i do takich prac nie takich jak do zielonek. ursusem c330 robie nawet dużo pryskam, przewracam siano,zworze siano i słomę (słomę rozrzutnikiem) To jest łąka najprościejsze pole

 

Nikita_Bennet:

1.maszyny nie wszystkie ale takie jak agregat czy pług będzie i tak trzeba zmienić zts owszem za dłuży jest i mało zwrotny

2.JA nie wiem mam mtz-a i jak do tej pory mi się ani razu nie zepsuł a belerus jest na podobnej zasadzie

3.tak jak pisałś z czesciami nie ma najmniejszego problemu i są tanie przede wszystkim

4.nie nie kupuje na PROW. ja do jakichs takich wynalazków nie jestem przekonamy

5. dobrze to ujołeś co nowe to nowe. ale da tyle kasy z nówkę i żeby się psuła to szkoda kasy

 

Kulik:

jak coś będziesz wiedział to pisz z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

oczywiście bierz ruskaka

1. jest nowy

2. ma na pewno oszczędniejszy silnik

3. myślę ze komfort jest lepszy niz w 1014

4. jak ruskiego to na monoblocku i na krzyżakowym

5. mocny silnik, mało awaryjny, ale ustarki pomniejsze sie zdażają

6. posiadam takiego i jestem za BELARUSEM


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie kupuj na razie nic.20 ha obrobisz tym co masz.Choć to trudne poczekaj 1-1,5 roku.Jeśli niskie ceny na produkty rolne się utrzymają kupisz na runku wtórnym ciągnik jaki będziesz chciał.I to niekoniecznie z importu.Ceny używek spadają,podaż rośnie a kupujących ubywa.Widmo bankructwa i chęć utrzymania się na rynku spowoduje dalszy napływ sprzętu.To przykre ,ale możesz to wykorzystać.Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł,a te 1,-1,5 roku działa na twoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid132    0

witam posiadam belarusa 952,3 jestem z niego bardzo zadowolony jest bardzo silny ponieważ moc znamionowa to 125 km a nie jak w 1014 ok.100 . Moj belarus ma 2 lata i nie miałem z nim zadnych problemów pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Chyba coś się mu pomyliło 952.3 ma 95KM :rolleyes:

Może pomylił KM z kW :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

??? Sorry very, posiadam belarusa 952 i również jestem z niego zadowolony, ale on w życiu nie miał i nie będzie miał mocy znamionowej wynoszącej 125 KM,. uciąg jest porównywalny do ursusa 914 ale bez przesady,,,


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid132    0

jednak bede sie upieral za swoim :) nawet na ofercie tak pisze :) jakby mial na uciagu 95 to by nie pociagnal talerzowki 5,2 m:P 914 jest duzo slabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

troche napewno słabsze

914 ma 82KM wg DIN a 952.3 95 wg SAE


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Dla mnie to wszystko ma na prawde zbliżony uciąg, nie mam zamiaru sie kłócić o to, ale najlepiej żebyście sie przejechali jednym i drugim a po tym stwierdzili fakty. Belarus ma silnik na pewno mocniejszy ale czy uciąg?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid132    0

mialem 914 przed 952.3 i to jest wgl inny poziom :) to tak jak c-330 i c-380 moze troche przesada ale moze to wam troche rozjasni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no a u mnie stoi 952.3 i Zetor 10145 i są to porównywalne maszyny choć zetora trzeba trzymać na obrotach a mtz podniesie się z 1400obr/min. Zetor ma ciutkę większą masę.

 

Jak poużytkuję tego belaruska jeszcze ze 2 latka to coś więcej będę mógł powiedzieć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tu nie chodzi o opadnięcie siły ale obiektywne porównanie bo twoje porównianie

 

...to tak jak c-330 i c-380 moze troche przesada ale moze to wam troche rozjasni ;p

 

 

przyznasz że jest cienkie. Podczep belaruska na ciężkiej ziemi do 4skibowca zagonowego i do 1014/10145 i wtedy pogadamy - ja po obserwacji będąc poza kabiną daję plus zetorowi a nie belarusowi. Za rok będę orał może ten kawałek osobiście to zobaczę jak będzie szła orka.

Poza orką to obie maszyny sa porównywalne, belarus ciutkę wygodniejszy w obsłudze hydrauliki jak ma sie monoblok.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mtz się grzał (widać po skokach termostatu) ale jakoś szedł do czasu aż termostat się zawiesił (serwis, wymiana termostatu itp).

orkę kontynuowaliśmy 10145 a ten zmienił barwę dymu z taką jak ma normalnie na ciemniejszą i szedł nie grzejąc się.

 

Wydaje mi się że zetor 10145 (u1014) ma trochę lepiej rozłożoną masę przód/tył (ja mam z przodu 14,9x24) i trochę nim lepiej nawracać jak się orze do samego płotu (mtz ma trochę mniejszy skręty chyba). To takie moje dziwne obserwacje.

 

Zetor to rocznik 89 a MTZ 2010.

MTZ służy do wszystkiego a głównie do opryskiwacza i rozsiewacza nawozów oraz transportu czego teraz się zetorkiem nie robi (l-hl 32 w mtzcie a w zetorze gl4 na szybkozłączach), zetorek obecnie mało robił a teraz będzie robił głównie brony, kultywator i orki jak mtz pojedzie w transport bo jak do wywózki nic nie ma to belarusik ma robić jako główny konik pociągowy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No ze stabilnością to chyba masz racje, co do grzania się to raczej wina termostatu, bo problemu z grzaniem nie powinno być żadnego. Porównywalne ciagniki, niemniej 1014 lepiej wytrzyma długie obciążenie hydrauliki, z drugiej strony nie wiem jak wyglada wydajność pompy, więc wybór między ciagnikami to kwestia długiego porównywania i spokojnej dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

z tym grzaniem to faktycznie był problem (i to dla obu ciągników) bo ziemia to glina/ił którego nikt nie orał od II wojny a ja się uparłem to zlikwidować i mtz miał problem i zetor miałby problem ale tam termostat wyjąłem ostatnio a że miał ciepło to wiem po innym kolorze dymu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Termostat u mnie u poczciwej c360 też jest usunięty i teraz nie ma problemów z temp, a wcześniej nawet w transporcie lubiła mieć ciepło... Więc po demontażu tego urządzenia w belarusie też nie było by problemu z temp, a iły też mam(niewielkie kwadraciki na polu ale wiem jak to wygląda) wiec wiem jak się je orze... A jak oceniasz siłę w tych ciagnikach bo masz porównanie, który jest "twardszy" na silniku, tj którego trudniej udusić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj