yacenty

Jaki kompresor?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Witam!

pytanie na szybko: jaki kompresor wybrac?

24 czy 50l? olejowy czy bez olejowy

ma to byc maszynka prosta do gospodarstwa, jakies kolo dopompowac, cos pomalowac, jakis filterek przeczyscic

 

co macie co byscie kupili?

50l kosztuje okolo 550zl 24l okolo 320

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Twoje gospodarstwo wcale nie jest takie małe, ja bym się nie zastanawiał tylko 50l. brał. No oczywiście olejowy bo nie wiem czy produkują 50l bezolejowe. Niestety niektóre lakiery nie lubią jak w powietrzu jest olej. Polecam Kompresor olejowy Einhell. Masz razem z nim pistolety ale kup sobie wąż conajmniej 5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja zrobiłem kompresor z

Sprężarka od IFY ( kupowałem silnik i wytargowałem gratis),

bojler 80 litrów ze złomu,

odolejacz regulator ciśnienia i zawór bezpieczeństwa od STARA ze złomu,

automat ciśnieniowy do załączania też ze złomowiska taki jak od hydroforu,

silnik 1,5 kW 2,800 obr,

ramę z wózkiem pospawałem.

Kosztowało to mnie wszystko ze trzy lata temu około 200złotych. podobny nowy widziałem że kosztuje chyba z 1500 złotych a nawet więcej.

 

nie znam się, ale na zdrowy rozum to chyba olejowy powinien być trwalszy, butla im większa tym lepiej ( oczywiście w granicach rozsądku :lol: , ważna też wydajność sprężarki - żeby choć pistoletowi do malowania dała radę.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kupilem 24l olejowy, silnik 1.5kw firmy PANSAM za 290zl, podobny einhell byl za 100 wiecej,

nie bylo to koszmarnie duzo wiec zobaczymy jak sie bedzie spisywac - test bojowy czeka go na 2 przyczepach - jedna to tylko 2. raz burty pociagnac a HLke to wszystko do pomalowania

 

zobaczy sie

 

dzięki za rady

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a masz moze jego fotki??

bo szukam wlasnie kompresorka co by podpompować koła, do malowania przyczep itp ale nie chce wydawac 1,5 tysiaca bo sprzęt nie jest mi bardzo potrzebny a mam dosc sprężarki z c330m


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zerknij na leroymerlin.pl

model za 289 czy jakos tak

firma pansam, pierwszy z brzegu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Może to śmieszne bo ja swojego docierałem tzn: włączyłem go, a na spust od pistoletu założyłem gumkę tak żeby powietrze cały czas leciało. Chodził około 40 min. oczywiście z przerwami bo był bardziej gorący niż mój T25 po orkanowaniu. Teraz juz się tak nie grzeje. Kupiłes ten kompresor http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?...175253753.pos=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dokładnie ten


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Lepiej większy bo podczas dłuższego malowania może się sprężarka zbyt mocno nagrzewać, ale wszystko zależy od tego czy chcesz tyle wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zobaczymy jak sie bedzie spisywal


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

A jeszcze co do kompresorów to zgodnie z prawem większe powinny mieć robione przeglądy przez dozór techniczny, a to chyba nie jest tanie.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Z tym że bezolejowy jest mniej trwały to nie do końca chyba prawda. Ja osobiście posiadam dwa kompresory olejowy i bezolejowy. Oba ze zbiornikami 50l bezolejowy Abaac bardzo dobra firma, co prawda zmieniłem w nim już pierścień teflonowy i cylinderek(koszt 50zł) ale chodził non stop co dziennie przez ponad 3 lata po 30-40 dopompowań dziennie więc na użytek sporadyczny są to długie lata. Druga sprężarka olejowa Ferm pochodziła 2 miesiące z taką częstotliwością jak ten abac i siadł silnik. Po naprawie jakoś dziwnie chodzi ale chodzi. Ja osobiście polecił bym bezolejową czemu? prosta konstrukcja łatwa obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Ja posiadam kompresor olejowy Rockworth 50 l. Z kompletem akcesorii, czyli pistolet do popmpowania z manometrem, do przedmuchiwania, do malowania, do ropowania oraz z kluczem pneumatycznym wyniósł mnie 646 zł. Jak na razie sprawuje się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Chce zrobić sprężarkę, doradźcie mi na bazie jakiego kompresora ją wykonać. Zbiornik ok 50-60l. zastanawiam się nad kompresorem od stara lub od jakiegoś ciągnika. Proszę o rady ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli bym miał kupować to bym wziął olejowy ale taki z 150l.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
U mnie zamontowany jest kompresor od C330 ;)

jaki masz zbiornik, ile Ci nabija ciśnienia i ile czasu?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam sprężarkę EINHELL Euro 8/24(fotka w galerii) mam ją od wiosny i bez żadnych problemów zapłaciłem za nią 500zł z całym osprzętem pojemności ma 24l Wydajność 210 l/mini jak na moje potrzeby mi wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ja mam sprężarkę EINHELL Euro 8/24(fotka w galerii) mam ją od wiosny i bez żadnych problemów zapłaciłem za nią 500zł z całym osprzętem pojemności ma 24l Wydajność 210 l/mini jak na moje potrzeby mi wystarcza

To przepłaciłeś, moja kosztowała 304,- , osprzęt wyższej klasy już miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

ja nie chce sprężarek tego typu, chce zrobić coś pożadnego żeby mi długo służyło i można to było naprawić,

ps.nie ma nikt na sprzedaż kompresora od c-330 lub podobnego?


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
ja nie chce sprężarek tego typu, chce zrobić coś pożadnego żeby mi długo służyło i można to było naprawić,

ps.nie ma nikt na sprzedaż kompresora od c-330 lub podobnego?

Wbrew pozorom te olejowe są dosyć trwałe i nie mniej wydajna niż ta od 30-tki,a przy tej cenie nie warto brudzić rąk, ja też mam taką samoróbkę i jej nie używam bo ta jest poręczniejsza. Znajomy w swojej firmie transportowej jak potrzebował dużej wydajności do lakierowania, to połączył 2 czy 3 sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
To przepłaciłeś, moja kosztowała 304,- , osprzęt wyższej klasy już miałem

Dokładnie za cały osprzęt dałem 100zł a sprężarka 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Dokładnie za cały osprzęt dałem 100zł a sprężarka 400zł

Mój osprzęt kosztował duuuuuuużo więcej, ale niezawodny i trwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj