yacenty

Jaki kompresor?

Polecane posty

quercus    7

Sorki że odkopuje temat ale mam zamiar zakupić sprężarkę bo stara odmówiła posłuszeństwa (cylinder nie daje rady i zbiornik pęka).

 

Mam na oku http://www.uni-max.com.pl/sprezarka-gude-300-10-50-eu/d/ . Cena w miarę przystępna i wydajność jak trzeba. Tylko chciałem się zapytać czy ktoś z was miał może do czynienia z tą firmą i czy dobrze sie sprawują. W gre wchodzą sprężarki z ciśnieniem maksymalnym 10 bar.

 

Jeżeli znacie inne godne polecenia dajcie liki. Z góry dzięki.

 

P.S. Już działa.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Coś link nie chodzi :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Już poprawiłem.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Nadal nie działa


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U mnie podobnie nie chce link odpalić... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No teraz już chyba działa ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Tak :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@quercus u mnie jednak nie chodzi... I nie wiem dlaczego... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja też nie wiem czemu.

 

I co o niej sądzicie ? Czy to jest dobra firma czy może znacie lepsze ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja mam 24l olejowy marki "kinzo"

sprawuje sie dobrze.

szybko pompuje

jak do pompowania koła itp. starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No mi nie tylko do tych celów. Jeszcze malowanie czyszczenie silników (ropowoanie). No i bym wolał mieć zapas mocy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
kupilem 24l olejowy, silnik 1.5kw firmy PANSAM za 290zl, podobny einhell byl za 100 wiecej,

nie bylo to koszmarnie duzo wiec zobaczymy jak sie bedzie spisywac - test bojowy czeka go na 2 przyczepach - jedna to tylko 2. raz burty pociagnac a HLke to wszystko do pomalowania

 

zobaczy sie

 

dzięki za rady

YacentY

Jacku i jak spisał sie na tych przyczepkach?

Tez zastanawiam sie nad czyms nie za drogim

masz moze jakis link do takiego jak Twoj?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

takie kompresory o jakich tu mowa są dobre do prawie wszystkich prac w gospodarstwie czyli malowanie obdmuchiwanie pompowanie (jeśli dają potrzbne ciśnienie).

 

a ja mam pytanie troche z innej bajki ale nie mocno.

myśle nad wykonaniem kompresora z silnika od malucha. potrzebny byłby mi do piaskowania gdyż zamierzam zająć się w czasie wolnym od "gospodarzenia" renowacją i naprawą wszystkiego a szczególnie motocykli. jest ciut o tym na forum elektrody ale tam sie wątek urwał i licze że tu są wcale nie gorsi konstruktorzy i może w miarę swoich możliwości coś mi podpowiedzą <_<

 

a więc zdjął bym głowicę i zamiast niej dorobił głowicę z grubej blachy w którą wstawił bym zaworki samoczynne po jednym dolotowym i wydechowym. ssące połączone razem i do filtra a wydechowe do butli - z którą mam problem . skąd taką butlę wziąść?? jakie ciśnienie wytrzymują butle od zasilania gazem z samochodów- z dwóch lub trzech takich 60l by starczyło ale czy wytrzyma ciśnienie około 10 atm.???? obecnie myślę żeby sprężarka pracowała cały czas a w obwód wstawił bym zbijak z np. autosana. sądzę że do jej napędu wystarczyłby silnik około 2 kW a napęd odbywałby się przez koło pasowe tak żeby sprężarka miało około 1000 obrotów na minutę jeszcze takie pytanie jak do tego dołożyć chłodzenie wydechu i przewodów tam gdzie sie najbardziej nagrzewają??

 

no to taki mam plan teraz powiedzcie co o tym myślicie i ewentualnie ściągnijcie mnie na ziemię. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kolego w maluchu tloki poruszają się równocześnie w tą samą stronęi będziesz miał sprężanie na obu tłokach jednocześnie. Tego silnika będzie za mało i skakać będzie ta sprężarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

412l/min -jestem pod wrażeniem jego pompowania...

testowałem go w pistolecie do przedmuchiwania to przy 7bar ani nie unosił sie manometr ani nie opadał :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie jaki polecacie kompresor-sprężarkę. Głównie chciałbym używać jej do malowania maszyn itp. Od razu mówię ze nie chce w to wkładać jakiś wielkich pieniędzy. I nie musi to być sprzęt profesjonalny.

 

Czy dobrym wyborem była by taka, szczególnie są w zestawie różne pistolety

 

http://www.allegro.pl/item415586468_kompre...estaw_hurt.html


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Warta swej ceny...

W pistolecie juz by sobie poradziła ;)

Nie oglądaj sie i kupuj, jak szukaliśmy cos dla siebie to kompresory o takich parametrach chodziły po 340-360zł ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrobisz jak zechcesz ale ja nie zawracał bym sobie głowy tym sprzętem. Jest to typowo amatorski wynalazek do domowych zastosowań. Silnik jest połączony bezpośrednio ze sprężarką i aby uzyskać wydajność jest szybkoobrotowy a to skraca żywotność sprężarki.

Ja kupiłem 20 letnią dwucylindrową sprężarkę SAF 23 od agregatu chłodniczego z mleczarni. Dałem za nią 80 zł. Do tego silnik, zbiornik i wyłącznik miałem i za 150 zł mam kompresor o wydajności 250 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Doradzcie mi coś, szukam kompresora, w cenie 350 - 550 złotych, jaki najlepiej wybrać, jakie parametry, na co najbardziej zwrócić uwagę???

Najbardziej potrzebuje go do pistoletu do malowania. Co byście o tym powiedzieli ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=499179653

Dużo za drogo. W tej dolnej granicy kupisz z powodzeniem. Nie kupuj suchego, tylko ze smarowaniem olejowym, akcesoria w wyposażeniu są niskiej jakości i lepiej kupić goły, a akcesoria dobrać w sklepie narzędziowym - mam na myśli niskociśnieniowy pistolet i przewód(spiralę), która nie załamuje się. Dobrze by było gdyby miał kilka wyjść i uchwyty do przenoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj