Grzesiek0090

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mrmagyster    31

Witam,

Problem odnosi się do niezawodnej c 330, otóż przez ostatnie dni, tygodnie a nawet miesiące wszystko było ok.Wczoraj gdy zapaliłem ciągnik normalnie włączył mi się bieg i normalnie dało się jezdzić.Chwilę pojezdziłem i w skrzyni coś zaczęło zgrzytałć(nawet gdy nie zmieniałem biegów).Zgasiłem traktor bo gdzieś tam poszedłem ,wróciłem dałem na luz by zapalić i ruszam ale tu nic z tego,nie da się biega ''wsadzić'' bo nie dość że zgrzyta to jeszcze i się nie da. zgasiłem go ,i wtedy już dało się biega włączyć i aż tak zapaliłem i ruszyłem.Proszę o pomoc!!! CZy trzeba będzie rozpaławiać traktor??i czy to skrzynia czy sprzęgło??


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem 1-wszy stopien sprzęgła :blink: czyli nie mozesz wbic biegu na pracującym silniku ? wczesniej nie było podobnych kłopotów , np. biegi ciezko wchodziły , ze zgrzytem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Nie koniecznie tarcza sprzęgłowa jak normalnie jezdził to mogły ci sie już kołki na sprzęgle zapaść poprostu kołki wyrobiły docisk zapadły sie i nie masz wysrzęglania traktor trzeba na poł rozjechac


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

niestety nie mam dobrej wiadomosci a mianowicie bez rozpolawiania sie chyba nie obedzie a jesli dlugo nie zagladales do sprzegla to jest okazja zobaczenia innych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

rozpolowienie silnika 30-60 min pray i zrobione przy okazji wymien simering na wale i na wałku od skrzyni jest w srodku obudowy tego wałka bo moga juz byc twarde


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

mnie robota sprzęgła w 30-stce czasami zajmowała nawet do 1 godziny , twoje objawy pasują mi do pękniętej kołyski na docisku(koszt ok 1zł)lub pękniętej łapki dociskacza tu są dużo większe koszty ok 12zł łapka i jak dla mnie do 1 godz roboty i powymieniaj to co koledzy wyżej radzą simmeringi +odwrócenie wieńca +jeżeli to konieczne wymiana sprężyn w sprzęgle+jeżeli to końieczne wymiana tarcz i przetoczenie koła zamachowego po co rozbierać za rok czy 3


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki27    0

witam posiadam c-328 i jak go odpale chce wrzucic wsteczny czy 4 to zgrzytaja biegi i barzdo ciezko wchodza nawet jak kilka razy nacisne sprzeglo to tak samo. a wystarczy ze pojade kawalek czy kilka metrow i biegi cicho wchodza i co jest nioe tak bo ja juz nie wiem. prosze o pomoc. podkresle ze mam orginalny silnik i skrzynie od c-328

post-54150-0-58575200-1345581655_thumb.jpg

Edytowano przez kuki27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolego to sprzęgło jest starego typu chyba ze zmieniałeś coś ale dla mnie to tarcza przykleja się do docisku albo koła zamachowego.Zostawiaj go na biegu jak zgasisz a potem odpalaj na sprzęgle i będzie na razie git.U mnie kolesiowi w 28 po całym dniu w polu i pozostawieniu do rana tak skleiła ze wcisłeś sprzęgło to i tak ciągnik nie reagował.dopiero łańcuch za drzewo zapieliśmy i dopiero zerwał.Zimą tarcze zmienił i jest ok. :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak już poprzednik napisał sprzegło trzeba zrobić, szybka robota max 2 godziny na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki27    0

dzieki wielkie

 

a od c-330 tarcza pasuje do c-328?

Edytowano przez kuki27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzieki wielkie

 

a od c-330 tarcza pasuje do c-328?

 

Lepiej rozebrać zurzyte części wziąść do sklepu i wtedy się kupuje bo potem to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmaz    0

powinno pasować ale nie jestem pewien na 100% bo chyba się różni tylko kołem zamachowym i dociskiem zaj... te sprzęgło jest ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W twoim sprzęgle są tylko 3 łapki.Ustawiasz je na 4 mm od łożyska oporowego potem masz 6 śrub na śrubokręt musisz je od kontrować wkręcić do oporu i potem wykręcić 1,5 obrotu i za kontrować.I tyle jest regulacji. :) Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w 328 tarsza jest taka sama ale wieloklin inny. albo tarcza do 328 albo przynitowywanie. balcerek1 według instrukcji to 8 mm nie 4 (aczkolwiek jak niedawno ostawiałem na 8 to trochę dużo luzu ma pedał)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam was

mam problem tego typu że za każdym razem kiedy wcisnę sprzęgło i chcę szybko wrzucić bieg lub jadę np z 4 przekładam na 5 czy z 5 na 6 to są zgrzyty. problem nie występuje kiedy traktor stoi nacisnę sprzęgło poczekam ze 3 sekundy i wkładam bieg. po mojemu to wychodzi na to że wałek z tarczą nie wychamowuje się na tyle szybko żeby bez zgrzytu przekładać biegi:( próbowałem regulować sprzęgło dokręciłem łapki tak żeby było mniej więcej 8 mm luzu od łożyska nic nie dało regulowałem też te śruby na śrubokręt od 2 stopnia i wkręcałem je do końca i odkręcałem o 2 obroty efekt marny trochu lepiej ale nie wiele. nie wiem co to może być

skrzynia od 25 bądź 28 nie wiem dokładnie silnik 330 sprzęgło starego typu na 3 łapki.

jeśli ktoś coś może doradzić to proszę bo nie wiem co z tym zrobić. jestem w stanie rozpołowić i wymienić co trzeba ale potrzebuję wiedzieć co. na moje oko te trójkątne czopki pod śrubami od docisku są ok nie są bardzo wyrobione oraz te słupeczki na których kiwają się łapki też nie są tragiczne... co to może być?? pomożecie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj