Grzesiek0090

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

Polecane posty

Roki212    1818

tak kolego bedzie to wałek odbioru mocy, jak masz wałek starego typu (nie wiem czym się różni od nowego ale mam nowszy kupiony rok temu na nim cicho jest, a ten stary to jeszcze z lat 80-tych) to na tych przegubach na których się zgina bedzie właśnie tak hałasował i wydaje się że coś w skrzyni jest nie tak. A z tym wyciem to tez właśnie mi wyje,wszystko sprawdziłem czy nie luźne i jest ok więc myśle że nie ma co się tym przejmować zbytnio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy gdzie ci wyje bo mógł się rozkręcić dyferencjał, a jeśli chodzi o wałem to on wali jak jest podniesiony czy tylko w momencie podnoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Jak podnosisz to wałek wtedy się zgina na krzyżakach tak ? Czy prostuje ? Bo jeśli zgina to normalne. Masz trochę wydyganą skrzynię i przez to hałasuje


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Masz wałek o małym koncie pracy i jak podniesiesz gryzke do góry to przeguby hałasują. Po dłuższym czasie się rozlecą od tego. Wiem bo podobna sytuacja jest przy prasie kostce. W karuzeli mam podobnie mogę tylko podnieść na kilka cm bo jak wyżej to wali i muszę wytłaczać przekaźnik.

 

co do zwolnic (jeśli to one wyją) sprawdź ile masz oleju.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się nie mylę to w c360 jest mniejsza odległość miedzy wałkiem a glebogryzarka więc nie ma takiego dużego kątku i nie hałasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

zależy gdzie ci wyje bo mógł się rozkręcić dyferencjał, a jeśli chodzi o wałem to on wali jak jest podniesiony czy tylko w momencie podnoszenie

Jak podnosze maszyne to wtedy mi wali i jak wylaczam WOM to przestaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

jak kolega wcześniej napisał inna długośc w 60-tce jest między maszyną i mocowaniem wałka pod zaczepem temu nie wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak podnosze maszyne to wtedy mi wali i jak wylaczam WOM to przestaje.

 

 

A chodzi mnie o to czy w trakcie podnoszenia wali czy cały czas gdy jest podniesione hałasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Bende musiał sie przyjrzec jak on sie zgina, mam jeszcze jedno pytanie jak sie reguluje tarcze sprzeglowa czy trzeba ciagnik rozpolawiac czy nie? Bo mam cos takiego ze nie moge cofac z dokladnie bo jak sprzeglo lekko puszcze to nie jedzie lub ja sie bujnie to w maszye mozna przylozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po prawej stronie przy kole zamachowym jest taka kratka na dwóch śrubach, odkręcasz ją i masz regulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

A chodzi mnie o to czy w trakcie podnoszenia wali czy cały czas gdy jest podniesione hałasuje?

Jak jade z podniesiana gryzalko to mi wali i przestaje gdy ja opuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli wałek na 99% najlepiej zainwestuj w nowy bo gdy się rozleci możesz coś urwać w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak jade z podniesiana gryzalko to mi wali i przestaje gdy ja opuszcze.

wina wałka i tyle, jak by coś w szkrzyni było to cały czas by waliło czy podnisiony czy opuszczony, zainwestój w nowy wałwk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam podobnie z kosiarką "osą" jak sie podniesie to ogłuchnąć można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Ok. wielkie dzeki za pomoc. Chyba to bedzie ostatnie pytanie, jak głebiej gryzałke zapuszcze to mi sie slizga 2 stopien sprzegla mozna go wyregulowac czy niebardzo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy kiedy ostatnio robiłeś remont sprzęgła, ale spróbować wyregulować zawsze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja mam podobnie z kosiarką "osą" jak sie podniesie to ogłuchnąć można ;)

ja też ma tak samo w osie ;) i na uwrotach w samozbierającej ;)

A ze sprzęgłem to musisz wyregulować jak szarpie i się ślizga, pierwszy stopien 6mm drugi na 12mm od łożyska, a jak sie nei da tarcze do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Tak szczerz to ja remontu sprzegla jeszcze nie robilem, kupilem ja jakies 4 czy 5 lat temu i tylko co zrobilem to wylny WOM (wymiana simeringu) jeszcze robiona była pompa wodna i simering przy kole zamachowym. Przy silniku nic nie robilem tylko filtry zmienilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spróbuj wyregulować ta jak mówi Roki212 a jeśli nic nie da to tarcze wymienisz i kilka lat z głowy, a tak po za tym masz bardzo utrzymaną to 30-stkę widać ze dbasz o maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

jak bedziesz regulował to sprzęgło to zobacz jaki jest tam jeszcze stan łapek 3 dla I i 3 dla II stopnia jak są juz starte w miejscu styku z łożyskiem to też nie ustawisz tak jak trzeba, wtedy nie ustawiaj 6 i 12 bo bedzie się ślizgało daj więcej 8 i 16 np ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

3 dla I stopnia będą najblizej łożyska wyciskowego jak nie jestes pewien które położ coś np cegle na pedał sprzegła i zobaczysz wtedy które oprą się o łożysko, a 3 od II bendą dalej te nie podparte powinny pozostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj