Grzesiek0090

Ursus C-330 - stukanie/zgrzytanie/wycie w skrzyni biegów

Polecane posty

Mam problem ze swoja 30, od niedawna jak prubuje wlaczyc bieg to jest straszny zgrzyt podczas jazdy jak redukuje bieg to jest jeszcze w miare ale jak sie zatrzymam i prubuje wlaczyc bieg to nieraz wcale niemoge bo zgrzyta jak h**???od nowosci niemiala zadnego remontu ma cos okolo 4500mtg

Co to moze byc za awaria ja mysle ze to trzeba wymienic tarcze sprzeglowe a wy co oo tym sadzicie??? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

@semos ma racje. Najpierw regulacja a potem dopiero inne opcje.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz bylo wyregulowywane i bylo dobrze przez jakis czas i jest znowu to samo??jest jeszcze cos takego jak wlaczam bieg to tak szarpnie ciagnikiem i nieraz jak nacisne na sprzeglo to dalej jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tarcza sprzęgła do wymiany. Musiał ktoś ostro piłować ją na "pół sprzęgle".


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zmień sprzęgło. I zobacz w jakich miejscach jest najbardziej zużyte.

 

Mój ciapek jest z 76 i miał na razie tylko 2 razy sprzęgło zmieniane.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Jeśli byś tarcze wymieniał to dodaj sobie sprężyn do sprzęgła. Pedał chodzi ciężej ale się tak nie męczy


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chyba to nie ma sensu. Potem jedna noga od drugiej ma w średnicy różnicę koło 10 cm :rolleyes:. A zresztą to dużo chyba nie przedłuża żywotności sprzęgła.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fchancuz    0

Witam

Mam następujący problem: przy wrzucaniu 4 albo 1 biegu, kiedy puszcza się sprzęgło ciągnikiem zaczyna szarpać do przodu i do tyłu. Ze skrzyni biegów słychać zgrzytanie. Przy dłuższych próbach ruszenia 4 się blokuje.

 

Jaka może być tego przyczyna??

Jakie części są potrzebne do wymiany (przypuszczalnie)??

Czy trzeba "przepoławiać" ciągnik czy można to zrobić na zdjętej pokrywie skrzyni biegów??

Ile kosztują mniej więcej części i naprawa? (jak bardzo jest ona skomplikowana)

Czy ma ktoś może zdjęcia z zaznaczonymi biegami Wink??

 

Pozdrawiam

francuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fchancuz    0

mam 330 ale nie M

problem wygląda tak jak napisałem wcześniej. Dziś zdjąłem dekiel od skrzyni biegów i chyba jeden tryb ten co daje moc na 1 i 4 bieg na do połowy zryty każdy z zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqeedy    0

podczas cofania w moim c 328, slychac straszny stukat jakby na jakis trybach przeskakiwalo i nie ma napedu ale tylko jak cofam i tez nie zawsze, zauwarzylem ze dzwignia do zalanczania napedu na 2 kola stasznei skacz i jak ja zalaczi o trzymam to jedzie do tylu i nie ma tego stukotu??? co to moze byc pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Naped na 2 koła to blokada ? Może satelity rozleciały się albo zwolnice opisz dokładniej do przodu nic się nie dzieje tylko do tylu a jak przy obciążeniach (jakieś prace polowe) ? Podnieś jedno koło do góry i pokręc na biegu a następnie na hamulcu a potem drugie tylko dość mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqeedy    0

sciagnolem podnosnik i zauwarzylem ze jedna nakretka dociskajaca lozyska storzkowe na tej glownej przekladni jest odkecona i powoduje luz na tym glownym wale ktory daje naped na kola i dlatego przeskakuje. i wywniskowalem ze trzeba wszystko rozebrac.... stukot byl tylko w tylnich kolach i przy obciazeniu. moze wiesz jaki powinein byc tam olej w ktorym jest tam to wszystko zanurzone i tes sluzy do podnosnika i ile go tam powinno byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja powiem tyle, że w tamtym roku miałem też taki problem i tylko przy cofaniu. Ale że to nie pierwszy raz (i zapewne nie ostatni), to wiedziałem o co chodzi. Przy mechanizmie różnicowym jest nakrętka dociskająca i na koniec przychodzi taka blaszka, która ma zapobiegać rozkręcaniu się tego mechanizmu. Nie wiem czemu, ale dość często się ta blaszka urywa i po pewnym czasie problem wraca. Raz nawet po 2 tygodniach :)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqeedy    0

dokladnie, tylko w dodatku ze sie odkrecila to jeszcze wrobil sie gwint i musze to przetoczyc i dorobic nowa nakreke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Witam dziś podczas pracy w kultywatorze nagle zaczęło coś zgrzytać tak jakby w skrzyni w mojej C330. Po w ciśnięciu sprzęgła nawet na pierwszy stopień zgrzyt zanika, pompa podnosi, biegi wszystkie wchodzą i ciągnie, myślałem może że to łożysko na sprżegle ale wajcha od sprzęgła nie drga i niby jest ok. Zgrzyt zanika także gdy wyłączę pompę podnośnika tą wajchą z boku obok tej od WOM. Dodam że sprzęgło oba stopnie wymieniałem nie całe 3 lata temu, pompę podnośnika także. Co to może pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

jak to emka, to sprawdź nakrętke na dolnym wałku.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez 12Mati12
      witam tak jak w tytule stoję przed zakupem tarcz sprzęgłowych a w zasadzie wielu częsci dziś rozebrałem silnik właśnie skończyłem kompletować dwa koszyki bo oczywiście jeden sklep nie może mieć wszystkiego. I teraz moje pytanie czy ktoś spotkał się i ma jakieś doświadczenie z tarczami Andoria mot? Chciałem kupić chełmno ale ani w jednym sklepie ani w drugim nie ma 1 stopnia za to są Andoria mot i jakieś chinole typowe. A jak tak to wybrać zwykłą czy jakąś z odprężnikiem (nie mam pojęcia co to jest na pierwszy rzut oka zwykła jest cała lita tarcza i ma zanitowaną piastę oraz okładziny a ta z odprężnikiem ma piastę później jest zanitowana blacha do kturej jeszcze jest dodatkowo zanitowana taka flanasza na której bezpośrednio już są okładziny) tak na prosty chłopski rozum to im mniej połączeń tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii ale nie wiem może ktoś już ma na ten temat opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj