MiRol

Ciągnik LTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thefullek    0

Pracy nie było aż tak dużo ;] , jedynym plusem było to że padał deszcz i nie było roboty :D ale opłacało się teraz ciągnik śmiga aż miło B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

20 ha ornego i coś koło 10 łąk , łącznie 30 ;]

tak więc gospodarka nie jest zbyt duża ale jak jest okazja to trzeba korzystać i wymieniać sprzęt na nowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

ja w środku zamontowałem radio i dwa głośniki i muszę powiedzieć że to był dobry wybór , z prasą jak szyba jest otworzona to go praktycznie nie słychać , ale jak lekko uchylona lub zamknięta to aż miło nim jeździć xD:) z przodu i z tyłu są zamontowane na górze kabiny po dwa reflektory , więc jak w nocy orałem to widać było jak w dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leper    0

Mam pytanie: robił ktoś skrzynie w ltz 55a /as??

witam ja robiłem szkrzynie i nikomu bym nie rzyczył

 

a wiesz ze mi tez 2-ka wyskakuje jak orzę.

to sie zaczyna mi tez kiedyś 2,3 wyskakiwała i robiłem szkrszynie i tanio nie wyszło

 

A czy LTZ pociągnie pług 3x35 na II klasie ziemi??

bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

no ja też robiłem skrzynie ale jak ktoś wie o co chodzi to szybko idzie :) a co do części to nie są strasznie drogie ale troche trzeba włożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

 

to sie zaczyna mi tez kiedyś 2,3 wyskakiwała i robiłem szkrszynie i tanio nie wyszło

 

 

 

 

nie koniecznie :)

jest inny sposób niż grzebanie w bebechach ;]

trzeba podkręcić jedno pokrętko i można robić aż miło ( u mnie jak podkręciłem to biegi już nie wyskakiwały);]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuras    4

dokładnie ....trzeba wyrególować blokadę biegów i nie bedzie wybijac...taka sama zasada jak w T-25....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

Wszystko wynika z niewiedzy o tym ciągniku , już po pół roku miałem ogromną chęć na sprzedaż ciągnika , właśnie przez ciągle wyskakujące biegi które szczególnie wyskakiwały przy orce. Popytałem i się dowiedziałem ;) i muszę przyznać że ciągnik jak na swoją cenę jest bardzo wydajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

okazało się że na półośce frezy się zjechały , więc cała do wymiany :)

heh ja miałem identyczny przypadek tyle że w środku żniw ;d;d ale n blokadzie powinno się dać jechać jeszcze;p;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

a to mój.teraz to ma już luuz bo ma silniejszych pomocników a on najwyżej wózek ze świniami i jakaś przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

heh ja miałem identyczny przypadek tyle że w środku żniw ;d;d ale n blokadzie powinno się dać jechać jeszcze;p;

ja z laki z prasą na przednim napędzie wracałem xD

 

 

a to mój.teraz to ma już luuz bo ma silniejszych pomocników a on najwyżej wózek ze świniami i jakaś przyczepa.

 

u mnie aktualnie robi jako główny ale to może niebawem się zmienić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55as    64

a ja mam pytanie: jak wyregulować hamulec ręczny ten w skrzyni bo mi nie hamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

mój jako główny robił kilka lat nawet na60hektarach.i nic mu kompletnie.tylko poobrywało nity trzymające bębny.raz z jednej raz z drugiej strony.i tylko tyle.już coś ponad3 tys mtg mu machneliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj