MiRol

Ciągnik LTZ

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja miałem LTZ-a 55-a.Sprzedałem go niedawno bo to był taki złom że aż żal, jak co miesiąc się kasy nie dołoży to nie jedzie a

w dodatku kabina mała, tarcza sprzęgłowa sie szybko paliła, normalnie szajs.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

Ja miałem LTZ-a 55-a.Sprzedałem go niedawno bo to był taki złom że aż żal, jak co miesiąc się kasy nie dołoży to nie jedzie a

w dodatku kabina mała, tarcza sprzęgłowa sie szybko paliła, normalnie szajs.

Mówisz że szajs, to proponuje za te same pieniądze kupić zetora albo jakikolwiek inny ciągnik. Za takie pieniądze ciągnik jest wart swojej ceny. Nie powiem w moim też występowały usterki, ale jak dobrze zrobione sprzęgło to będzie chodziło przez parę dobrych lat. Z tym ciągnikiem wystarczy się delikatniej obchodzić, nie zrywać, nie trzymać długo na sprzęgle.W każdym ciągniku coś się psuje nie ma rzeczy idealnych, u mnie przez całe wiosne i lato nic nie naprawiałem. Pracował we wszystkim, pługi,agregat,prasa,kosiarka na około 30 ha nie licząc usług nim świadczonych. Moim zdaniem nie jest to ciągnik idealny, ale za takie pieniądze jest to sprzęt warty uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus25    0

Mam pytanie odnośnie tego katalogu co go wstawiłem. Jesli przed numerem katalogowym stoi "wyraz" T-25 czy to znaczy żę część bedzie nadawała sie od t-25? Prosze o odpowiedź i z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus25    0

Książka czy plik z internetu. Mógłbyś sprawdzić numer katalogowy śruby od sprzęła która łapę napręża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zozo20    0

Książka czy plik z internetu. Mógłbyś sprawdzić numer katalogowy śruby od sprzęła która łapę napręża

 

sruba od łapki pierwszego stopnia nr T25-1601098-r1-01 ksiazka tylko nie wiem czy to ,,r1'' czy jakas inna ruska litera zamiast r ale podobna napewno

sruba od łapki drugiego stopnia T25-1601225-B1-01

 

Wracajac do tych katalogow z ta litero t 25 na to do konca nie jest wcale tak ze pasuja od t25 do ltz-ta bo mam jeden i drugi katalog i owszem niektore czesci pasuja ale malo ktore jedynie takie podstawowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus25    0

witam miałem przyjemność robić skrzynie w tym pojeździe,jak ktoś napisze jak umieścić zdjęcia to mogę zamieścić.Też odblokowałem ten wsteczny znajduje się na przeciw 1.wystarczy w prowadnicy zmiany biegów zrobić miejsce żeby można było go włożyć(to jest ta blacha pod kolumną dzwigni zmiany biegów).

 

Jak mozesz to wyslij mi te fotki na maila sylwus25091993@gmail.com z góry dziekje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergus    0

Witam.

Mam prośbe czy ktoś może podać mi jakie sa wymiary i waga LTZ przy standartowym ogumieniu czyli szerokośc wysokość i długość

Interesuje mnie również czy była by możliwość przerobienia fotela kirowcy na obrotowy( czy jest wystarczająco miejsca w kabine np.tak jak w mtz82)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus25    0

W kabinie nie ma aż tyle miejsca aby zastosować obrotowy fotel a wymiarów dokladnie to ci nie podam bo mój ma nieorginalne felgi i napewno bedzie węższy od pozostałych

Edytowano przez sylwus25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwus25    0

Sprawa regulacji sprzęgła w LTZ 55A

 

Witam.

Jak sam doszłem wymiary są prawidłowe tylko po dokładnym ustawieniu w/w wymiarów i zabezpieczeniu na rozpołowionym ciągniku należy pod dźwigienki WOM podłożyć kliniki tak aby uzyskac wymiar około 40mm a na dźwigienkach jezdnych pod zabezpieczoną nakrętkę włożyć przeciete podkładki kwadratowe o grubości około 2mm aby uzyskac wymiar 85mm. Wówczas nic się nie zaczepia przy zjeżdżaniu obu połówek ciągnika. Po wstępnym zjechaniu należy te zabezpieczenia wyjąć przez okienko a wymiar ustawienia dźwigienek pozastaje nam według instrukcji.

Pozdr.

A jeżeli chodzi o wymiardźwigienek jezdnych 75 mm mierzone jest od pierwszego uskoku tarczy czy drugiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ole    0

Witam,

Zakupiłem miesiąc temu ltz 55a chłodzonego powietrze. i mam do Was pytanie. wyczytałem że można wyłączyć na zimę chłodnice oleju. ale nie wiem jak?? mógłby mnie ktoś pokierować. chce to zrobić ponieważ nie może mi złapać nawet 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zozo20    0

Moze masz zepsuty czujnik temperatury bo umnie zimo nawetw mroz -20 to olej na zielone wchodzi gdzies ze 70 stopni napeno masz popsuty wskaznik lub ten czujnik .A jak chcesz zeby temperazture wiekszo łapał to przysłon ta siatke od wentylatoro to bedzie łatwiej niz odłanczc obiek oleju przez chłodnice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jedyne co mi się podoba w ltz w porównaniu do polskich to ilość biegów i cena oraz dostępność części, reszta same wady począwszy od rozlatującego się sprzęgła co 500 mth, wadliwej instalacji elektrycznej huku w kabinie,niemożliwości zatamowania nieszczelności wycieków oleju , słabego podnośnika itp. Jak jadę w pole to chciałbym przynajmniej wrócić...A może za bardzo mu daje w d...e


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek1    0

Jedyne co mi się podoba w ltz w porównaniu do polskich to ilość biegów i cena oraz dostępność części, reszta same wady począwszy od rozlatującego się sprzęgła co 500 mth, wadliwej instalacji elektrycznej huku w kabinie,niemożliwości zatamowania nieszczelności wycieków oleju , słabego podnośnika itp. Jak jadę w pole to chciałbym przynajmniej wrócić...A może za bardzo mu daje w d...e

 

 

 

 

Mam pytanie czy nie wie ktoś na jakich oponach orginalnie powinien być ltz 55a rok produkcji 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

Ja miałem LTZ zrobiłem ok3000mtg i sprzęgła nie robiłem.Zresztą bardzo z niego byłem zadowolony.zero awarii a z polskich też by wycieki były jakby pompy na zewnątrz miały.zresztą nie było wielkich wycieków.Ogólnie b fajny cięgnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pompeliusz    0

Na wycieki jest sposób dajesz miedziane uszczelki.Ja też mam LTZ z2000 r z turem z tyłu mam 16.9/30 z przodu 11.2 /20 nie wiem czy dobrze dobrane ale z takimi kupiłem ponad rok temu .Ma kilka wad .np regulator podnośnika [zablokowałem zaślepkami]Jesli ktoś ma jakieś dane na temat doboru opon .To proszę o pomoc.Do MTZ mam ale nie wiem czy to to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jedyne co mi się podoba w ltz w porównaniu do polskich to ilość biegów i cena oraz dostępność części, reszta same wady począwszy od rozlatującego się sprzęgła co 500 mth, wadliwej instalacji elektrycznej huku w kabinie,niemożliwości zatamowania nieszczelności wycieków oleju , słabego podnośnika itp. Jak jadę w pole to chciałbym przynajmniej wrócić...A może za bardzo mu daje w d...e

 

Tylko do jakiego polskiego porownywać LTZ? Jedynie C-360 a bardziej porażkowego ciągnika nie wyprodukowali jeszcze. Trzeba po prostu zadbać o niego i będzie ok B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefullek    0

Mam problem ;/ a dokładniej nie działa przedni napęd. Na blokadzie blokuje tylko tylne koła przód nie reaguje ;/

Wiecie co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pompeliusz    0

Mogą być 3 powody nie działania przedniego napędu ;urwany wał napędowy(drut fi 22 dł 100cm z końcówkami),ukręcony wałek w skrzyni biegów ( T25-4205042-G )( nie powinien się obracać jedynie luz między zębowy )lub w coś przodku .

Blokada jest tylko na tył przodek zapina się automatycznie przy 4% różnicy prętkośći kół.Jakie masz opony na ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

witam panowie:)

posiadam ltz 55a jak na razie zero problemow uzytkuje go ok 1,5 roku;)

u mnie ciaga plug 4x35 z i zostaje mu jeszcze troche mocy agregat uprawowy 3m na 3 i nic sobie nie robi;)

duzo wygodoniejszy ciagnik od 360(w 360 siedzisz na moscie most wyje pironsko silnik podobnie blachy sie tluka wiem bo jezdzilem siasiada a nie dawno miala robiony kapitalny remont komfort gorszy niz w moim t25:D)

rozrzutnik 3,5t mozna ciagac po polu na osiach jak jest mokro i pojdzie:D

ciagnik godny polecenia cena stosunkowo niska spalnie 6/7l na mth.. nie wiem jak z czesciami bo nic jeszcze w nim nie wymienialem;)

teraz mysle nad zalozeniem tura do niego tylko nie wiem jaki ..... a i nie wiem czy lepiej tura zalozyac na ltz czy na t25 tur ma byc 3 sekcyjny jesli zaloze na wladka to musze mu jeszcze zalozyc wspomaganie ktore tez kosztuje;)

i mam tu kilka propozycji

 

tury do ltz

http://allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-i1543869837.html

http://allegro.pl/nowy-ladowacz-czolowy-tur-3b-2-lub-3-sekcje-euro-i1535701608.html

 

tury do t 25

http://allegro.pl/3-sekcyjny-ladowacz-czolowy-tur-z-krokodylem-i1556019873.html

http://allegro.pl/tur-tury-nowe-c-360-c-330-mf-235-255-chwytak-bel-i1536452601.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj