MiRol

Ciągnik LTZ

Polecane posty

Załącza się jak tył dostaje poślizgu nie pamiętam ile procent i sam rozłącza . Wajchy faktycznie za dużo ich jest no ale ....

Ale ciekawi mnie czemu wg kolegi to złe rozwiązanie czekam na jego odpowiedź :)

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co wcześniej? Skoro tył ciągnie bez problemu to przód zbędny.  A ty widzę masz zetora 3045 ile to ma koni 35? I co żeby włączyć napęd musisz się zatrzymać a w ltz nie potrzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzk4    68
Zanim kupilem tego zetora ogladalem ltz. Dwie sztuki w zadnym sie nie wylaczal sam naped, tak podobal mi sie ten automat, tylko podpytalem tych co sprzedawali to mowili ze nie na nasze tereny tylko na równe. ja zatrzymywac sie nie musze, wyczujesz kiedy wlaczyc sie da. Lecz jak widze niepewny przejazd to zapina przod i jade spokojnie a nie czekam az tyl grzebnie. To jest tylko moje zdanie i nikt sie z nim nie musi zgadzać, po prostu wyrazam swoja opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To przyjedź i sprawdzisz czy się sam nie wyłącza bo akurat sam się wyłącza. Będziesz miał kilka sztuk do sprawdzenia bo kilku nas tutaj ma ten ciągnik. Do równego terenu nie byłby potrzebny napęd a dlaczego niby nie nadaje się na nierówności? Ty chyba myślisz że on musi się kopać nie wiadomo ile a jemu obrót koła i już idzie na 4koła jakieś kiepskie tamte sztuki trafiłeś ja tam zadowolony jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie ja uważam że to jest mocny i dobry ciągnik u mnie wszyscy jesteśmy zadowoleni choć mamy każdy różne roczniki wersję itd. . Złe opinie wyrażają tylko osoby które nie miały z nim styczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamLTZ    0
Dnia 10.12.2017 o 19:00, jarzyna82 napisał:

Witam, miesiąc temu kupiłem ten wynalazek z 98 jak zwykle wyglądało oki a teraz jest problem ale do rzeczy, że roboty już zimą nie ma jedyne co nim robilem to kilka dni temu równałem teren mając zapiętą ciężka rurę i -> mam naklejke na szybbie oryginalną  żeby na reduktorze nie włączac 5 i 6 biegu bo grozi uszkodzeniem  - dziwne  no ale pomijając przyczyny włączyłem na reduktorze czyli na polowych i teraz tak, traktor miał ciężko bo to było na świeżo  oranym polu ogromna rura uwiązana nalinkach efekt był taki że:

- spod dzwigni biegów poszedł dym jak by się coś paliło, nie wiem czy to ze sprzęgła czy ze skrzyni bo deklebyły pozakręcane więc po prostu koło biegów wychodził

- ogólnie kilka dni wcześniej tak na próbe kilkanaście metrów przejechałem głęboszem to jak by sprzęgło było czuć

- jak ciągałem tę rurę to czasem wyskakiwały biegi, albo na lewarku normalnie albo z tej dzwigni po proawe od rewersu/erduktora

- na koniec dnia chwilowo się zakleszczyl ale po dwuminutowej szarpaninie z dzwignią biegów naszczęście mu przeszło

- ogólnie teraz jest tak że na szybkiej skrzyni jeżdzi wmiare normalnie ale na polowej- - nie zgrzyta ale dość głośno wyje

Uwzględniając powyższe mankamenty prosze o odp:

1- co może być przyczyną że na wysokiej skrzyni chodzi normalnie a na niskiej wyje

2 - Czy dym mógł iść z czegoś innego niż ze sprzęgła

3 - czy zeby wynienić sprzęglo muszęś ciągac kabine bo jest ona oparta na silniku przodem czy próbować ją jakoś podtrzymać

4.ogólnie korci mnie żeby to sprzęgło wymienić ale może przy okazji by się zająć tą skrzynią choć nie wiem co może być przyczyną tego hałasowania, pojedynczego zakleszczeniasię i dymu przy jeżdzie 6 na reduktorze

Wcześniej miałem c330 więc prosze o dość

proste odp bo nie mam doświadczenia z tym ciągnikiem, jest zima więcmożna by coś porobić ale pytam żeby nie robić na darmo albo nie szukać przyczyn gdzie ich na pewno nie znajdę

Chyba że ktoś jest z okolicWielunia i na wskroś zna ten ciągnik?

1 może doszło do uszkodzenia jakiegoś koła lub łożyska 

2 dym mógł iść ze skrzyni bo mogła się wytworzyć wysoka temperatura bo se sprzęgła w okolicy dźwigni zmiany biegów nie miał by jak się wziąść

3 niema konieczności ściągania kabiny wystarczy odkręcić tą ''podporę' na ,której spiera się kabina na silniku (przykręcona jest na śruby bodajże na klucz 19) i podstawić pod kabiną podnośnik i kawałek drążka i ją lekko unieść ja podstawiałem z prawej strony aby mieć lepszy dostęp do mechanizmu sterowania sprzęgłem 

4 wymiana sprzęgła w ltz to dużo więcej roboty niż w c330 także proponuje najpierw sprawdzić przez okienko jak wyglądają łapki i łożyska i czy nie jest zachlapane olejem, a i do skrzyni myślę ,że dało by się zajrzeć przez jakiś dekiel na boku  ale do tego to raczej koniecznie trzeba spuścić olej a jest go tam dość sporo (ponad 40 l) 

Przed rozpoczęciem samodzielnej naprawy proponuje poszukać jakiegoś mechanika ,który zajmuje się ciągnikami wschodnimi i  chociaż porozmawiać z nim. A czasami lepiej zapłacić komuś za poradę lub diagnozę niż  samemu się wpędzić w koszta części wymienionych bez potrzeby i stracony czas na niepotrzebną naprawę. Mam nadzieję ,że coś pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamLTZ    0
Dnia 13.06.2018 o 20:57, Tomktad napisał:

jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów,kapie  ze śruby tam gdzie sprzęgło i muszę dojść  skąd jest wyciek czy ze skrzyni czy z silnika.

Z tyłu ciągnika po prawej stronie u góry korek na klucz bodajże 27 a na dole jest taki sam do spuszczania oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamLTZ    0

Witam właścicieli i miłośników LTZ wymieniłem sprzęgło w LTZ-cie ciągnik już zjechany i teraz nie wiem jak je poprawnie wyregulować, gdyby ktoś posiadał jakieś dane do regulacji lub instrukcje to bardzo bym prosił o pomoc. I mam jeszcze takie pytanie jaki olej macie zalany w skrzyni biegów i ile go dokładnie tam wchodzi bo jak wypuszczałem ze swojego to nie było go tyle ile potrzeba i ciut rozlałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajusb    0

Witam wszystkich. Mam problem z ltz 55a. Urwała mi się śruba sprzęgła. Traktor składam już od 3 tygodni i dopiero wczoraj udało mi się go złożyć. Wyregulowalismy z kolegą luzy na łapkach i odpaliłem maszynę ale okazało się że daje dziwny dźwięk. Po wciśnięciu sprzęgła cichnie i wałek idący w stronę skrzyni zwalnia a po puszczeniu przyspiesza ale dziwny dźwięk wraca i traktor nie jedzie... Próbowałem wbijać 1 i 4 szosowa wsteczna i na reduktorze i nic... Spotkaliscie się z czymś takim? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak szybko wyjąć skrzynię w ltz 55a? Bo mi chyba tryb od 5 biegu rozwaliło . Skrzynię się wyjmuje w bok tylko który? I co trzeba rozłączyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14

Panowie czytam o tym ltz i już sam nie wiem o myśleć mam upatrzonego z 96, przebieg 3tys motogodzin silnik MTZ niby wszystko ok ale boje się tego sprzęgła nie mam ochoty grzebać co roku przy nim mam 10 h poradzicie cena ok 22 za tą kasę nic nie kupię z napędem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Witam, Mam problem ze wspomaganiem, kierownicą kręci się lekko ale bardzo powoli, przy szybszym kręceniu opór jest tak duży że nie da się szybciej skręcić. Cały układ zapis jedna pompa z tzw. dzielnikiem. Wspomaganie jest na orbitrolu danfoss OSPC160ON1501168, nie cieknie, ciśnienie mierzone przy siłowniku na przewodzie to 140 bar z lewej jak i z prawej strony. Siłownik dwustronny nie cieknie, nie przepuszcza oleju między lewą a prawą stroną przy skręcaniu.  Pompa to okrągła nsz 32A 3, daje ciśnienie ponad 300 bar, rozdzielacz hydrauliczny działa na 140 bar ustawiony jak należy, rozdzielacz nowy. Filtr hydrauliczny na powrocie w zbiorniku nowy. Jedyny problem jaki widzę to zawór przepustowy zamontowany na pompie, założyłem już nowy i dalej to samo. Zawór na zdjęciach poniżej. Czy jeśli orbitrol wymaga przepływu 16 l/min, to ta dziurka w tym zaworze o średnicy 3 mm jest wystarczająca, bo mi się wydaje że ciśnienie jest ale brakuje przepływu oleju temu orbitrolowi. W tym zaworze zwiększenie nacisku sprężyny coś da? On chyba nie reguluje ciśnienia tylko przepływ. Ta większa śruba to wyjście na rozdzielacz a ta mniejsza u góry na orbitrol.    

 

Znalazłem przyczynę, orbitrol ma dużą pojemność, brakowało przepływy na tym dzielniku strumienia. Powiększyłem dziurkę w tym dzielniku z 2,5 mm na 3,5 mm i już działa dobrze. Ktoś zamontował za duży orbitrol i dlatego cały czas było źle. Dziurka 2,5 mm by współpracowała z serwomechanizmem lub orbitrolem 100 ON.

ltz (1).jpg

ltz (2).jpg

Edytowano przez Biebrzak
Rozwiązane

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekMaysz    0

Witam mam taki problem że zblokowało mi 2 biegi a dokładnie 3 oraz  bieg wolny czy miał ktoś kto taki przypadek i wie jak sobie z tym poradzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

myślę że trzeba odblokować, nie wiem czy boczne dekle ściągać ale łatwiej będzie zdjąć w kabinie drążek zmiany biegów. tam będzie widać wybierak, obejrzysz dźwignie zmiany czy nie jest popsuta. ważne pytanie czy ciągnik na zablokowanym biegu jedzie


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zdjąć lewarek i będzie widać wodziki.  Od razu jak odblokujesz to wyreguluj sobie blokadę biegów tym cięgłem po prawej stronie jak siedzisz w kabinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy862    0

Witam.

Mam dylemat dotyczący panewek korbowodowych w LTZ T-40A (silnik d-144)

Mam zamiar wymienić stare panewki na nowe. Problem polega na tym, że stare panewki posiadają w górnej części otwór oraz rowek do smarowania sworznia tłoka, poprzez kanał olejowy w korbowodzie. Nowe panewki są gładkie, nie posiadają rowka ani otworu. Pytałem w kilku sklepach, wszyscy mają to samo.

Zastanawiam się czy zakładać te nowe panewki, odetną one dopływ oleju z kanału olejowego w wale korbowym do kanału w korbowodzie... pytanie czy tak może być złożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj