zulus

pasze własne czy kupione ?

Polecane posty

zulus    0

Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jak masz warunki to chyba samemu lepiej bo wiesz co w tym jest. A pasze raczej nie są takie tanie wiec jak byś miał sprzedać tonę zboża i kupić za to pasze to raczej byś za wiele nie miał przy tych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja kupiłem mieszalnik i śrutownik i sam robię. Taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

My paszę mieszamy już od ponad 10 lat, to średnio na 1,5 tonowym mieszalniku zostaje w kieszeni ok 100zł (przy najmniej przez ostatnie 4 lata )Do śrutu dodaję gotowy koncentrat .Mam śrutownik ssąco tłoczący i mieszalnik 1,5t +kosz zasypowy do śrutownika poj.ok.500kg. Rocznie mieszam ok.120-150 mieszalników, a wykonana pasza (próbka) wysyłana jest do paszarni z której jest koncentrat w celu zbadania jej zawartości i sprawdzenia parametrów.

Więc sam sobie odpowiedz czy warto mieszać samemu -bo ja twierdze że warto.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A jakie koncentraty stosujecie, jakie proporcje, i jakie ma parametry wasza pasza wyjściowa


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja stosuję koncentrat 25%(150 kg zboża+50kg koncentratu)i robię odpowiednik paszy KB-2 (to jest pasza dla gęsi niosek)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Ja tam samemu śrutuje ale w żniwa przez ten okres 2 miesiące daje zawsze gotową

ale nie opłaca się gotowej kupować strasznie droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja już nie raz sobie liczyłem, koszty produkcji śruty ze swojego zboża i dodatków lub swoje zboże + koncentrat to ta pierwsza jest około 150 zł tańsza, a pełnoporcjówki to już zupełnie są nieopłacalne. Lepiej kupić zboże i dodatki i samemu zrobić przynajmniej wiadomo co się daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Ja stosowałem zawsze gotowe mieszanki i jeśli chodzi o wydajność to byłem zadowolony, ale nie każda partia jest zawsze dobrej jakości najlepiej widać to po kom. somatycznych, a co za tym idzie zapaleniach wymion. Przy obecnych cenach zbóż sam robię pasze i po trzech miesiącach prób mieszania różnych zbóż doszedłem do optymalnej proporcji i odzyskałem wydajność i znacznie spadły mi ks. Jeśli masz zboża dobrej jakości i dobrze je zbilansujesz to na pewno się to opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca

Przy obecnych cenach za zboża to zdecydowanie jeśli tylko masz możliwości i czas to rób sam mieszanki.

Z resztą nawet przy wyższych cenach na zboża też będziesz na plusie no i wiesz, co dajesz zwierzakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam

Pomóżcie mi , jaką firmę produkującą paszę dla drobiu i trzody wybrać??????/

Firmy do których mam dostęp to:

Lira

Neorol

Hendirx

Golpasz

Janra

Nutrena

Evialis

która pasza najlepsza??????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@filipo ja nie praktykowałem żadnej z tych bo u nas niema ja daję Sano,Ekoplon a kiedyś Josera i Bergophor ale bardzo podrożały


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Ja opieram się na jęczmieniu, pszenżycie i kukurydzy (50-30-20)%, do tego soja, rzepak i koncentrat białkowy jednej z firm oddzielnie na koryto.

Stosuje od 3 miesięcy i wydajność nie spadła w porównaniu do gotowych mieszanek, a wzrosła sucha masa w mleku i znacznie spadły kom. som.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basior3    1

Mam pytanie czy mogę dodawać sandbull do śruty znaczy mieszać i czy będą jakieś skutki posiadam bydło opasowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2306    0

witam wszystkich! szukam dobrego źródła paszy pełnoporcjowej dla opasów powyżej 300 kg najlepiej z woj lubelskiego, możecie pomóc, dać jakieś namiary i ewentualną ocenę jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

my robimy śrutę z przeżyta, pszenicy i jęczmienia i co polecacie dodać do tego żeby spadły komórki somatyczne(koncentrat, witaminy ? ) bo ost mamy prbolem z nimi ...

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem problemy z komórkami somatycznymi ale zaczołem stosować witaminy z josery miramin lub feedmix i komurki spadły

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

my robimy śrutę z przeżyta, pszenicy i jęczmienia i co polecacie dodać do tego żeby spadły komórki somatyczne(koncentrat, witaminy ? ) bo ost mamy prbolem z nimi ...

Pzdr.

Dodawaj pasze białkową bo pewnie masz za dużo energie a białka za mało i stąd te somatyki. Najtańsze rozwiązanie to śruta rzepakowa no i witaminy napewno nie zaszkodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeciesz ta twoja śruta to własnie białko którego brakuje bo pewnie poza tym spasasz duzo QQ. A odstawienie swojej śruty to chyba nie jest dobry pomysł, bo własna pasza kosztuje najtaniej?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez MichaKpiski
      Czy ktoś siał rośliny miododajne na dopłaty,  czy jest szansa wykorzystać je potem w żywieniu bydła? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj