Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz1995    3

Tak to bardzo przydatny temat bo wiele osób nie ma instrukcji obsługi. A nie wiecie czy jest taki temat co ile się wymienia olej i jaki polecacie? Ja mam MF 6170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Silnikowy co 250 godzin, przekładniowy co 1000 a jaki olej to już na forum poszukaj dużo było o tym mówione.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a ja mam takie pytanie, bo według tej rozpiski do skrzyni 3085 wchodzą 54 litry oleju. Jednak to jest do zwykłej skrzyni o ile się nie mylę , wiec jak jest z dyna? wchodzi wiecej, mniej czy tyle samo? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Uzupelnie dane odnośnie pojemnosci ukladow:

 

Przedni most:

 

6110 6120 6130 6140 5,8 Litra

6150 6160 7,2 Litra

6170 6180 6190 6,5 Litra

 

Przednie zwolnice(każda):

 

6110 6120 6130 6140 1 Litra

6150 6160 1,1 Litra

6170 6180 6190 1,6 Litra

 

Odnośnie pojemnosci tylnego mostu to zaleca sie wlania 10L oleju wiecej, jezeli ciagnik pracuje na pochyłosciach.

 

Sam natomiast jestem swieżo upieczonym posiadaczem MF 6180 i mam pare pytań do innych użytkowników:

1 filtry paliwa obydwa sa takie same bo u mnie sa zalozone dwa takie same, czy tak powinno byc?

2 jak rozpoznac jaki mam filtr hydrauliki ten z wymienna obudową?

3 jakie oleje wlac do przedniego mostu i zwolnic?

4 Jakie oleje oprócz turdusa lejecie do silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

wiecie może gdzie można kupić ten olej bp w pomorskim albo jakiś sklep wysyłkowy bo nie mogę nigdzie znaleźć tego oleju. Albo jak znacie to podajcie inny olej dobry do skrzyni i do silnika

Edytowano przez pawel131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik    0

Mi się wydaje że 6180 musi być zalany czymś lepszym, normalnie zalany jest półsyntetykiem 10W-40 . Taki olej leje się do skrzyni i do silnika.

Ja mam taki ciągnik 5 lat i leję tylko olej Fuchs hydramot MC 1040. Jak na razie nic mi się nie dzieje a w skrzyni zmieniam co 500 godz, bo później zaczyna szwankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja do silnika leje CASTROL 15W40 a do skrzyni Agrol U, po ok 800 mth nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

W silniku mam Turdusa, a skrzynie zalałem Fusch Agrifarm Stou 10W40 MC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo dobry pomógł nie jednemu forumowiczowi. Chcę zmienić płyn chłodniczy i mam pytanko gdzie znajduje się korek spustowy płynu? , tak patrzę patrzę i nie moge się dopatrzeć.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

witam

 

mam pytanie

czy olej HL 100 nadaje sie do MF 8120? i czy to prawda ze mozna go mieszac i sie nie zwarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

mi się wydaje że HL się nie nadaje bo to chyba zwykły hydrauliczny a potrzebujesz hydrauliczno przekładniowy najlepiej STOU UTTO lub STUO tak przynajmniej słyszałem i tak stosuję jeśli chodzi o skrzynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Kolega MF3050 jedzil 5 lat na HL68 i chodzil. Ale lepiej wydac to pare zlotych wiecej i zalac czyms lepszym szkoda hydrauliki i skrzyni:) Ja osobiscie MF-y zalewam Shell Donax TD10W30. A co do mieszania jesli masz mozliwosc to nie mieszaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

witam

 

mam pytanie

czy olej HL 100 nadaje sie do MF 8120? i czy to prawda ze mozna go mieszac i sie nie zwarzy?

To olej hydrauliczny, co prawda najgęstszy z nich ale hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ale w skryzni nie pociagnie?

 

"Olej hydrauliczny HL

 

Olej hydrauliczny przeznaczony do średnio obciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego."

 

mi sie wydaje ze powinien pociagnac, jeszcze tabela do niego

hl100qaona.png

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja tam wolę lać co proponują w serwisie mam zalany AGRO 10/40 STOU mówili że ok i się tego trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

ale w skryzni nie pociagnie?

 

"Olej hydrauliczny HL

 

Olej hydrauliczny przeznaczony do średnio obciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego."

 

mi sie wydaje ze powinien pociagnac, jeszcze tabela do niego

hl100qaona.png

Układów napędu rozumiałbym w znaczeniu - hydraulicznych, a nie skrzyń przekładniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj