Zaloguj się, aby obserwować  
jaco512

Części do napędu kosy w NH 1530

Polecane posty

jaco512    997

Poprzedni właściciel niezbyt dbał o przekładnię napędu kosy i niestety pod koniec żniw pękło ramię które porusza kosą, a klin i wałek(z widełkami)popękały.Poszukuję ramienia nr kat.to 356818.Dzwoniłem do Rolserwis i powiedzieli za wałek 2800 ceny ramienia nie pamiętam.Dla mnie ta cena jest trochę za wysoka.Poradźcie mi gdzie szukać tych części mogą być używane.W RPT widziałem podobne napędy u niebieskiego rekorda lub BS-a ciekawe czy by pasowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja też mam NH 1530 i powiem ci że raczej ciężko jest dostać części do tej przekładni.Latem w Danexie widziałem całą nową ale nie pamiętam czy była z ramieniem za 3500.Ten napęd z Rekorda powinien pasować ale tani raczej nie będzie.Co do używanych części to trzeba podchodzić ostrożnie i sprawdzać stopień zużycia .

B M Danex-86 2791565

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Poszukaj na necie NH na czesci albo jakiegos spalonego to moze przekladnie wyrwiesz.W Agrokom Kłos/k.Koszalina maja spalonego 8080 i kilka hederów wiec mozesz tam sie zapytac czy była by szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Pisałem w kilka miejsc i ceny ramienia wahają się między 1000 a 1600zł,zamienniki 400-600zł ale dostępne dopiero na wiosnę.Co myślicie o takim pomyśle żeby dorobić u ślusarza te ramię ze starego korbowodu z silnika? Na szczęście mam dużo czasu na poszukiwania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja miałem kiedyś okazje kupić całego szumachera za 500zł i niekupiłem a teraz mi sie rozwala i będzie problem :( Za takie pieniądze jak muwisz to głupota brać, lepiej przerobić na napęd taki jak w bizonach , na targaniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Mam możliwość kupna używanego ramienia za 350 zł.Co myślicie o cenie?Bo przerabiać na targaniec pewnie będzie drożej i trudniej?

 

Problem rozwiązany - ramię za 300 zł. jak nówka już mam.Mogę polecić dobry sklep z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

panowie szkoda wydawać pieniądze na nową przekładnie wystarczy oddać ją do porządnego zakłądu który zajmuje się ślusarstwem i tokarstwem nie wiem jak to się dokładnie nazywa oni wyciągają cały wałek obracają go o 180 stopni i wycianają nowy rowek na klin a stary zataczają tylko że w przypadku poluzowania się śruby i zniszczeniu tego niby stożka


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj