Zaloguj się, aby obserwować  
Luk6273

Miskant olbrzymi

Polecane posty

Co wiecie o nim piszcie wszystko?Jakie koszta uprwy?Dochody?itp

Wiem, że późno, ale będzie dla potomnych.

 

Tutaj http://www.miskantolbrzymi.pl/ jest bardzo dużo cennych informacji o tej roślinie. Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na zadane pytania.

 

A co do maszynerii. Najczęściej spotykany sposób zbioru to użycie sieczkarni (ciąganej lub samojezdnej itp) jest bardzo dużo na ten temat filmików w internecie. Wystarczy wpisać "miscanthus" i mamy masę filmów. Jednakże szukając informacji na ten temat natknąłem się na 2 sposoby zbioru godne naśladowania - czyli mało strat, mały nakład energii, szybki zbiór i późniejszy łatwy transport.

 

Pierwszy, to połączenie klasycznego Jaguara z prasą napędzaną silnikiem hydraulicznym. Z pewnością Jaguar doposażony jest w dodatkową pompę, która napędza prasę. Albo dorobiona jest jakaś przekładnia (domysły)

Tutaj filmiki, jak to wygląda i razem pracuje:

 

 

 

 

Co prawda na filmach Claas zbiera słomę, lecz nie widze problemu, by założyć kemper'a i kosić miskanta.

 

Drugi, ciekawszy sposób wymyślił jakiś Austriak. "Maszyna" składa się z kempera, zawieszonego na przednim tuz'ie (jest to sama kosa z podajnikiem), ciągnika, pod którym znajduje się podajnik ściętego miskanta, a za nim prasa do dużych kostek. Moim zdanime najlepszy i najmniej energochłonny sposób zbioru.

Tutaj filmik, jak to wygląda i pracuje:

 

 

Co do opłacalności, niestety w Polsce na razie bardzo marnie. Malutkie dopłaty, a sadzonki okropnie drogie. Sprzęt okropnie drogi. Póki co trzeba posiadać trochę większą gotówkę by wystartować i zdecydowanie trzeba posiadać zakontraktowanego odbiorcę. Bez pewnego odbiorcy, nie ma się co pchać w nieznane. Na razie rynek biomasy u nas kuleje, jednak jest to obecnie najszybciej rozwijająca się technologia pozyskiwania ekoEnergii.

 

Warto przy okazji uprawy miskanta pomyśleć nad wytwarzaniem pelletów, ponieważ jest to bardzo obiecujące ekopaliwo. Na razie jego popularność blokują wysokie ceny pieców, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i wygląda na to, że "niedługo" takie piece wyprą z rynku standardowe piece węglowe.

Na dzień dzisiejszy tona peletów to około 700 zł. To jest niska cena, zważywszy na to, że węgiel będzie wciąż drożał, aby rentowność wydobycia była "in plus", a paliwo dla wygodnych - gaz, zawsze będzie niebezpieczny i drogi. Pellety to przyszłość. O ile tej technologi nie wyprzedzą pompy ciepła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

na przeciw trudności związanych ze zbiorem biomasy firma nasza oferuje usługę zbioru wszelakiej biomasy. Jest to zbiór jednoetapowy tj. podczas jednego przejazdu wykonane jest ścięcie na żądanej wysokości; rozdrobnienie; zrzucenie na pokos który pobiera prasa formułując dobrze zbite prostopadłościenne snopki. Mogę dodać, że metoda taka jest nowością w naszym kraju a na świecie jedną z nielicznych.

 

https://www.youtube....h?v=kyn7MN30e38

 

http://www.youtube.com/watch?v=HAO5PhKWH6w

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj