Gość Profil usunięty

Nowy czy stary

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mm zamiar kupić ciągnik mtz 82 tylko nie wiem czy nowy czy stary, a więc jeśli stary to 96-98r, a jeśli nowy to musiałbym zaciągnąć kredyt. I właśnie o kredyt mi chodzi czy się opłaca zadłużać mając 35h??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Moim zdaniem tak.Jeśli chodzi o mtz-a to jest to naprawde dobry ciągnik,tylko ci który nie mieli z tymi ciągnikami do czynienia powiedzą ze to gó***** ale wcale tak nie jest.ZA mtz-a 82 pronar dasz koło 100tyś a ciągnik na tym areale będzie służył długo.Ja od paru lat pracuje mtz-tami właśnie 82 i 1221A 130 konnym i na mf 3630 130 koni i powiem ta w mf leprzy komfort a robota taka sama skrzynie biegów w mtz pozawala dobierać przełożenia znakomicie.Polecam te ciągniki szczegolnie nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

Wedlug mnie napweno warto, ponieważ zawsze nowy to nowy, masz pewnośc co kupujesz, a kupujac stary to nigdy nie wiesz co dostaniesz, możesz czasami kupić przysłowiowego kota w worku. a czy na 35 ha nie chciałbys jakiego nowego lepszego ciągnika, bo z tego co słyszałem to te MTZ-y nie za dobrze sie psrawują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dwóch mioich sąsiadów posiada belarusy z 06 i 08r i bardzo dobrze sie u nich sprawują jak narazie zero awarii a nawet kilka razy nimi jeździłem i bardzo mi sie spodobało a za 70tys nic lepszego nie kupie o tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

oczywiście nowe jest lepsze od starego, ale jo osobiscie wole coś używanego zachodniego np.Case :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić ciągnik to pamiętaj nowy! Jak wyżej napisano "nowy to nowy" trzymaj się tego :) . Ciągnik pomocniczy już może być używany, ale główny lepiej żeby był nowy :)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeśli chodzi o mtz i nie tylko stając przed wyborem nowy czy stary, to najpierw należy wiedzieć co się wymaga od ciągnika i co oferuje używany model a co więcej może zaoferować nowy ciągnik tego samego modelu i tak jeśli chodzi o mtz jeśli zamierzasz kupić standardowy model za 58 tyś mtz 82.1 czy jak to się tam zwie to szkoda kasy bo można niezły model trafić za połowę tej kasy i będzie to dokładnie taki sam ciągnik z takimi samymi kołami wyposarzeniem itd, jeśli nowy belarus to koniecznie most na krzyżakach i jeszcze coś z dodatków hydrauilika bosh czy skrzynia synhro, żeby nie było żebym czepiał się belarusa to samo mogę napisać o 3512 za nowego 3512 w życiu ni dał bym 80 kawałków bo poza wspomaganiem kierownicy i kabiną z płaską podłogą nie oferuje nic więcej, co używany 3512 czy nawet stary mf 255, chyba po to kupuje się nowe ciągniki żeby wprowadzić jakieś unowocześnienie do gospodarstwa nową technologie, coś czego nie było kilka czy kilkanaście lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak już bym miał kupić nowego to tylko wersja na krzyżakach i podnośnik wzmocniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Wedlug mnie napweno warto, ponieważ zawsze nowy to nowy, masz pewnośc co kupujesz, a kupujac stary to nigdy nie wiesz co dostaniesz, możesz czasami kupić przysłowiowego kota w worku. a czy na 35 ha nie chciałbys jakiego nowego lepszego ciągnika, bo z tego co słyszałem to te MTZ-y nie za dobrze sie psrawują...

 

Tak twierdzisz hmm ciekawe, to opisz co tam się dzieje z nimi??:)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj