Polecane posty

Cineek    8

Myślę że temat jest ważny a dotyczy opisu kontrolek/wskaźników znajdujących się w liczniku,i warto do przykleić bo na pewno przyda sie każdemu.

800x600x.jpg

1.Lampka kontrolna ostrzegająca o awarii(czerwona)

2.Lampka kontrolna WOM (żółta)

3.Lampka kontrolna hamulca postojowego (czerwona)

4.Brak

5.Lampka kontrolna alternatora (czerwona)

6.Lampka kontrolna usterki systemu Autotronic

7.Lampka kontrolna filtra oleju przekładniowego(czerwona) W przypadku zaświecenia tej kontrolki, należy zatrzymać silnik, sprawdzić układ smarowania i filtry.

8.Lampka kontrolna filtra powietrza(czerwona)

9.Lampka kontrolna niskiego ciśnienia(17 bar) oleju przekładniowego(czerwona)

10.Lampka kontrolna niskiego ciśnienia oleju silnikowego(czerwona)

11.Wskaźnik blokady mechanizmu różnicowego(żółty)

12.Wskaźnik włączenia napędu na cztery koła (zielony)

13.Wskaźnik właczenia biegów pełzających ( wymagana odpowiednia przekładnia )(zielony)

14.Wskaźnik włączenia górnego zakresu przełożeń tzw. zając (zielony)

15.Wskaźnik prędkości przełożenia [Dynashift od A do D] [speedshift od C do D] (zielony)

16.Wskaźnik kierunkowskazów (zielony)

17.Wskaźnik świateł drogowych (niebieski)

18.Wskaźnik kierunkowskazów drugiej przyczepy (zielony)

19.Wskaźnik kierunkowskazów pierwszej przyczepy (zielony)

20.Brak

21.Wskaźnik włączenia WOM 1000 obr/min (w modelach wyposażonych w odpowiedni wał) (żółty)

22.Wskaźnik włączenia WOM 540 obr/min (w modelach wyposażonych w odpowiedni wał) (żółty)

23.Wskaźnik włączenia trybu oszczędnego WOM (w modelach wyposażonych w odpowiedni wał) (żółty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry i przydatny temat... Może komuś pomóc :)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Witam Cię kolego CINEEK czegoś takiego bardzo długo szukałem masz może jakiś schemat elektryczny do MF 6180 ,kabli i kostek wchodzących do modułu sterowniczego.

I czy może masz albo spotkałeś się z czymś takim jak przykładowe przyczyny awarii np. mruga jedna z kontrolek należy: 1. ..............., 2............... itd przykładowe rozwiązanie problemu. Pozdrawiam wrzućcie coś jeśli macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie nie siweci kontrolka nr 6 od autotronica mam model 6180 czy powinna swiecic np przy testowaniu w czasie wlaczenia zaplonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

a czy po testowaniu kontrolek ale przed rozruchem silnika powinna sie swiecic kontrolka nr 9 (niskie cisnienie oleju przekladniowego) oprocz kontrolek nr 10 (niskie cisnienia oleju silnikowego) i nr 5 (ladowanie) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Tak, u mnie bynajmniej tak jest, tak samo kontrolka awarii, ale po odpaleniu wszystko powinno pogasnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprite    0

dzieki.. pytam bo u mnie ta kontrolka testuje sie i po testowaniu ale przed rozruchem silnika gasnie czyli cos jest nie tak..moze czujnik walniety? wie ktos gdzie jest ten czujnik od tej kontrolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia    0

Bardzo przydatny post, tylko niestety w moim MF 3080 są trochę inne. Czy ktoś może ma opis kontrolek do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Mam MF 3070 i powiedzcie czy jest w nich kontrolka od przełączania biegów A i B bo jako takiej nie widze no chyba że się mylę. Zna może ktoś ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

nie pisz posta pod postem bo nie można.

nie wiem czy dobrze rozumiem ale jak włożysz kluczyk i wciśniesz spzęgło to powinien się przedni napęd zaświecic i ciśnienie oleju bodajże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W 3080 po przekręceniu kluczyka zapala się smarowanie silnika i ładowanie a jak wciśniesz sprzęgło to dołącza smarowanie skrzyni i napęd


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A wie ktos moze ile kosztuja czujniki i gdzie można kupić?

Jak się zgasi ciagnik to które kontrolki sie powinny swiecić?

Jak się zmienia obroty wałka w MF 6170?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

obroty zmieniasz w kabinie i na zewnątrz w kabinie z tyłu za sterowaniem hydrauliką koło słupka a na zewnątrz koło zaczepu.W 6160 przy przekręcania kluczy na 1 wszystkie kontrolki się zaświecają na chwilkę i gasną potem przy wduszonym sprzęgle od ładowania smarowania silnika chyba nie pamiętam dokładnie które.Jaki czujnik chcesz wymienić bo ich jest trochę w MF :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

od reduktora bo żółw i zajac nie świecą.Nie mam w kabinie za słupkiem żadnego przełącznika. Czy ten obrotomierz od wałka z lewej strony na desce rozdzielczej bierze impulsy z wałka?

http://photos03.otomoto.pl/photos/original/A2/96/A29638_9.jpg

Od czego jest to pokretło po lewej stronie na konsoli? Czy nim sie przełącza obroty z 540 na 1000

Edytowano przez mateusz1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

świecić powinien tylko zając bo tam nie ma żółwia tylko jest narysowany ślimak a pewnie pełzających biegów nie masz(zobacz dokładnie opis na 1 stronie) jak przełączysz na żółwia to nie powinno się nic świecić jak na zająca to zając.Tam pod ciągnikiem jest czujnik prędkości obrotowej wałka i podaje dane do panelu i je wyświetla jak jest włączony. Przełącznik na bank musisz mieć w kabinie i na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a gdzie jest ta kontrolka od żółwia niby?? z tyłu koło słupka gdzie się uchyla tylne okno jest przełącznik 540 i 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj