Polecane posty

slajders25    22

Też miałem się z kontrolka nr.7 w 6180. Okazało się że zapchany był ten długi filtr przy prawym kole. Nie było widać że jest zapchany bo jest metalowy. Ja zaczołem od wymiany głównego filtra (200zł) i nie pomogło. Po wymianie tego długiego kontrolka zgasła (100zł).

Nr. katalogowe 3619594M1 6" lub 3615949M2 8"

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Hmm mówisz o filtrze od wspomagania ? Bo np. ja mam tylko jeden filtr ten główny a wiem, że niektóre modele miały już drugi filtr od wspomagania :) A z tą kontrolką to jasna sprawa przecież nie jest dla ozdoby tylko ma ostrzegać przed czymś ;) Tu nic bez powodu sie nie dzieje chyba że masz 100% pewnosci że filtr jest w porządku :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

To nie jest filtr tylko od wspomagania. Wg. instrukcji jest to filtr hydrauliki który odpowiada min. za wspomaganie ale też i za sprzęgło, półbiegi itd. Ponoć bardzo ważny. Niektórzy go wywalają i kontrolka gaśnie ale gdy wyjołem swój i go rozpiłowałem to za metalową siatką na kartonowym wkładzie dużo było bardzo drobnych czarnych i złotych opiłków. Dodam że jak go kupiłem dwa lata temu to również nie było tego filtra. Pewnie handlaż wyjoł żeby kontrolka się nie śiwciła. Gdy założyłem filtr to zrobiłem ok 150mth i się zapchał

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

No ja wymieniłem oba filtry z jednej i z drugiej strony, olej nowy. Pojechałem na pole i zaraz jest dobrze kontrolka nie świeci a po upływie godzinki zaczyna świecić , zaczyna to się tak że przy oraniu to najpierw jak ciągnik przechylony jest na prawo to zaczyna mrygać a pożniej już swieci, no i pożniej juz non stop na lewo też. I co wy na to ? ;) a dodam że to jest model 3690.

Edytowano przez Macase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

No ja wymieniłem oba filtry z jednej i z drugiej strony, olej nowy. Pojechałem na pole i zaraz jest dobrze kontrolka nie świeci a po upływie godzinki zaczyna świecić , zaczyna to się tak że przy oraniu to najpierw jak ciągnik przechylony jest na prawo to zaczyna mrygać a pożniej już swieci, no i pożniej juz non stop na lewo też. I co wy na to ? ;) a dodam że to jest model 3690.

Pewnie kończy ci się pompa hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

A przeciek na wężu hydraulicznym może mieć coś z tym wspólnego ?? Ten wąż zaczyna się od pompy tak mi się wydaję bo oczywiście pompa jest w środku i idzie w kierunku rozdzielaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

poszukaj jakiejś instrukcji pewnie będzie pisało ale myślę że tam tak jak i w serii 30xx jest suchy filtr :) Ma "popielniczkę" na masce czyli wstępny cyklon a potem idzie do filtrów tego dużego i w nim siedzi jeszcze chyba mniejszy bynajmniej ja tak mam w 3060 :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tam nie powinno być żadnego oleju.To jest sucha miseczka na kurz i następnie powietrze idzie do filtrów papierowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

aha dzienki z

 

panowie sory że tyle pytań ale wczoraj go kupiłem i nie wiem gdzie co jest ,gdzie jest miarka i wlew oleju do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Z tyłu ciągnika jak staniesz to po prawej stronie zaczepu masz miarkę oleju a wlew to albo śruba lub gniazdo wolnego spływu powyżej zaczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cpanek    3

witam panowie mam pytanie co oznacza lampka kontrolna filtra powietrza czerwona w mf 3060 bo wczoraj zaczęła mi się jarzyć leciutko a po dłuższej pracy w polu coraz mocniej świecić.Przy wyższych obrotach lekko świeciła a gdy traktor schodził z obrotów świeciła mocno proszę o pomoc co może być przyczyna i jak ten problem rozwiązać szukałem tego na necie ale nikt o tym nie pisał z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cpanek    3

tak tez spróbuje zrobić a jak nie pomorze wymienię filtry ,niedawno zakupiłem ten traktor także nie wiem czy były wymieniane od nowości a tak się jeszcze spytam jeżeli jest taka kontrolka od tego to musi być jakiś czujnik ? nie wiesz gdzie on sie znajduje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Witam. Żeby nie zaśmiecać forum zapytam o dwa problemy w tym temacie

 

Problem nr.1

Dzisiaj wymieniałem żarówkę w liczniku w 6180. Oto co zastałem po otwarciu pokrywy

http://www.fotosik.p...f5c0291b28.html

To są chyba rezystory i jak widać jeden z nich chyba kończy swój żywot

Podejrzewam że związane są z diodami od kierunków jazdy. A od jakiegoś czasu czerwona dioda od jazdy do tyłu raz świeci raz nie.

Z tego co znalazłem to są rezystory 100om o dokładności 5%. Tylko czemu takie grube. Czy da się je bezproblemowo wylutować i wymienić na nowe cieńsze bo takich grubych nie znalazłem ?? Czy np. takie mogły by być

http://allegro.pl/rezystor-3w-metalizowany-100-ohm-5-4szt-i4147885102.html

 

Problem nr 2.

Podczas odpalania zauważyłem że kontrolka nr 10 (od niskiego poziomu oleju w silniku) się nie zapala. Myślałem że żarówka. Ale podczas wymiany okazało się że żarówka jest OK. Nawet przekładałem do innych kontrolek dla upewnienia się. Żarówka jest ok a kontrolka nie świeci. Co może być tego przyczyną. Czujnik czy przerwany kabel. Jeśli czujnik to czy to ten po lewej stronie do którego dochodzi jeden kabel. Czy można go jakoś sprawdzić np. dotykając kablem do metalowej obudowy czujnika ??

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek433    0

Witam w moim MF 3095 świeci się kontrolka od ciśnienia oleju przekładniowego, zaczyna sie zapalac jak sie rozgrzeje silnik a jak zimny to sie nie swieci. Co moze byc przyczyną ?? Licze na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj