lowmacp

Awarie przedniego mostu w New Holland'ach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lowmacp    0

Dość często widzę rozebrane przednie mosty w ciągnikach New Holland. Po ostatniej wizycie w Wialanie w Tarnowie trochę się przestraszyłem, bo w serwisie stał New Holland, który nawet roku nie miał z rozebranym przednim mostem. Serwis zwalał winę na niedokręconą śrubkę. W galerii też pojawiło się takie zdjęcie. Co z nimi jest nie tak?


Absolwent AR Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Napisz coś więcej, o jakie typy i serie Ci chodzi. My mamy 3 NH TM jeden ma ok 4000 drugi ponad 5000 mth i żadnych problemów z przednim mostem. Obiążniki 900 czy tam 950 kg, brak przedniego tuza womu i ładowacza, osie sztywne. W tym drugim bardzo dużo jazdy po asfalcie różnej jakości. Kto smaruje ten jedzie też taka sprawa. W nowszych ciągnikach T6000-T7000-TVT(7500) które mają w opcji miękką oś jest dużo punktów smarnych i częściej trzeba smarować, często przez zaniedbania użytkowników są awarie. Może też się coś w moście posypać jak mamy włączony napęd 4x4 i wszystkie blokady ( nie w trybie auto), mogą być za duże przeciążenia przy skręcaniu i coś się ukręci. Napisz jakiego wtedy widziałeś NH i dokładniej jeśli możesz opisz awarię. Może ktoś za ciężkie maszyny miał na przednim tuzie jeżeli widziany przez Ciebie ciągnik go posiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

w nowych seriach T60** i T70** to faktycznie widziałem kilka takich egzemplarzy ale tak jak kolega pisał w TM nie widziałem ani jednego takiego przypadku...

wiem że @kamieniak89 miał właśnie jakąś awarie w swoim T6070 było zdjęcie na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lowmacp    0

Słyszałem o trzech przypadkach a dwa widziałem, wszystkie awarie były w serii T6000. Sam czekam na T5040 , dlatego się tak obawiam:-)

 

Na co szczególną uwagę zwracać przy tej serii?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Absolwent AR Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no super jest ten ciągnik napisz coś o nim ile dałeś i w jakim wyposażeniu? w tej serii to jeszcze żadnego z taką awarią nie było...

heh jeszcze jak wygrasz tego TD70D no to będziesz miał piękne gospodarstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narcin20    0

u mnie w TL była awaria mostu. niedokręcona śrubka w mechanizmie który włącza przedni napęd odkręciła się do tego stopnia że zaczęła rysować po obudowie. trzeba było wszystko rozebrać i skręcić. od tej pory jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

U nas na wsi chodzi TL 100 i kilka razy już miał robiony przedni napęd, mechanik który to naprawiał stwierdził że materiał troszkę słabej jakości i stąd te problemy :) Przebieg około 3 tys h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

w mojej okolicy w firmie budowlanje pracuja 2 NH tdd kazdy ma po 3 latka dostaja solidnie w kosc jedem ma ladowacz czolowy i przebiegi ponad 3 tys mtg i zadnej awari napedu nie mialy kolega tez ma Nh tdd 2500 mtg w 4 lata i nic wszystkie te NH maja po 95 km

a o serii tl slyszalem ze naped moze sie sypnac lecz w mojej okolicy jest tylko nowy T 5000 wiec nic mu jeszcze nie dolega (i oby tak dalej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego lowmacp może uspokoi Cię to, że seria T5000 ma inny przedni most niż poprzednik modelu, czyli TL A. jest on sporo masywniejszy. skoro ma inny napęd to pewnie i ewentualne jego słabe punkty zostały wyeliminowane.

u znajomego TL100A jakieś 3 lata pracuje z turem, i nic na razie się nie dzieje, w moim T5060 też, ale po 200 mtg po prostu nie ma prawa się nic zepsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

Witam

dziś sprzedałem TL100 rocznik 2004 z 2480 mth przebiegu. Przedni most chodził jak złoto.

Żadnych awarii.

Ale u kolegi nowy TL A100 z TURem pochodził 2 miesiące jak kupił i też śruba w środku mostu odkręciła się i rysowała obudowę. Trzeba było most rozkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Podepne sie pod temat , bo tez o przednim moscie...

 

Powiem tak - ale jaja

 

dzisiaj pierwszy raz mocniej posadzilem mojego T6070 PC i co sie okazalo ?

blokada przedniego mostu nie dziala , a powod?

na moscie zaslepka , na rurce od skrzyni czy elektozaworu tez zaslepka , fabrycznie nie zalozyli wezyka laczacego te dwa elementy .... cholera wie czego jeszcze zapomnieli wsadzic albo dokrecic...

Radze dobrze sprawdzac swoj nowy sprzet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli masz tam (znaczy nie maszbiggrin.gif ) elektrohydrauliczną blokadę ?Cóż jeszcze jeden kamyczek do mojej teorii spiskowej o wyższości Świąt, tfu wróć Case nad NH biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

musieli w fabryce zalozyc przedni most do reszty , a koles odpowiedzialny za przykrecenie takiego metrowego wezyka musial pewnie do kibelka albo na sniadanie albo akurat sie skonczyla zmiana i nie przykrecili.

Wniosek jest jeden nie sprawdzaja czy wszystko jest na swoim miejscu (albo tak marnie sprawdzaja )i czy wszystko dziala jak nalezy (bo sory ale to czy dzialaja napedy powinni sprawdzic), u mnie wezyk i tylko sie nie zalacza a u kogos innego moga zapomniec czegos powazniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

Z tego co wiem w serii T6000 przednie mosty są samoblokujące...

Parę dni temu taki zamówiłem. Ale dealer powiedział mi że nie ma z tym problemu i blokada działa dobrze...

Już mnie szl... trafia jak słyszę że nie sprawdza się to :)

Miałem poprzednio TL, mam MF5435 i tam są przewody hydrauliczne. Działa na 100%.

Jak to jest z tą blokadą?? działa?

Obaczcie swoje maszynki i dajcie znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W NH jest (żeby było taniej) przedni most z tak zwanym ograniczonym poślizgiem... masz pecha jak tego nie sprawdziłeś kolego, jak masz możliwość zmień grupę wyposażenia lub domów opcje elektrohydraulicznej blokady mostu(jeżeli z fabryki ma iść ciągnik i jeszcze nie wszedł na produkcję to można, nawet jak Ci powiedzą że nie... ) albo zapraszam do Case :blink: tak patrzę na datę i juz pewnie za późno...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldas    0

RolnikSprzedawca jakie maszyny sprzedajesz? CASE? NH?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego sprzedaję Case i Steyr z ciągników


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

No to w czym jest różnica między case a NH według dealera... ??? Ja również miałem problem jaki ciągnik wybrać case jx i new holland td i wyszło na NH ze względy na cenę i oprócz różnicy w cenie i wyglądem nie za uwarzyłem innych różnic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj