Sebastian

Kto ma najmniejsze gospodarstwo i utrzymuje się tylko z niego?

Polecane posty

lernik    0

my mamy

-ok 25ha swojego i i 10ha dzierżawy

-becnie 15 loch i 150 prosiaków i tuczników

- 3 psy i 1 kot

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@mateusz8530

Skoro macie 9ha to jak możecie mieć 70ha tytoniu ?

 

My mamy 11ha, same zboża, i 0,5ha ziemniaków. Hodowli nie mamy, tylko kury :D trzeba coś pomyśleć o jakiś krówkach czy tucznikach :D. Pozdro


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ano w sumie tak, ale to wygląda jakby od punktów wyliczał :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

a moj ujek mol 15 ha i by sie przidol jakis nowy traktor ale kasy niy ma :D


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

z roslinnej to ciezko

trzeba zwierzatka i planuje 15 krow i 23 byki

chce bardzo chce tylko nie wiem do konca czy dam rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

dzieki

jakbymprzejoltoodrazuduzezmianyprzestawiamsienakrowki

soryzeciagiempiszealespacjasiezjj...e..ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas jest jeden Facet co ma 2ha(najmniejsze gospodarstwo we wsi) i do tego traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

ja tez sie dziwie ze z paru h mozna wyzyc chyba ze chodzi o wegetacje[ludzi a nie roslin].a kasa na komputer i internet to skad.ja mam 10 h,krowy i swinie,to na drobne wydatki na reszte dorabiam w uslugach.policzcie dochod z 1h zboza czy jednej swini [teraz strate]a potem opowiadajcie bajki w ktore uwierzy tylko urzednik z krusu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc hehe ja mam 25 ha swojego i ze 30 ha dzierzawy utrzymuje sie z uprawy roslin w tej chwili jestem sam a reszta za granica i mam chorego ojca powiem wam ze ruznie sie zyje raz lepiej raz gozej ale wystarcza na wszystko mam najwieksze gospodarstwo we wsi a sa tacy ktozy maja po 3 ha , 2 ha i jakos zyja ale dla mnie to jest wegetacja a i wszyscy maja renty i gwizdaja na to pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

wiec u mnie jest tak w tych 8ha mam 0,5ha truskawek do tego dochadza doplaty z uni jeszcze po zarobkach sie traktorem pojedzi i jakos sie zyje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

my mamy 3.5ha klasy V- VI

 

A na 0.8ha jest wiklina. zalmujemy sie produkcja wikliny. bez zadnej pomocy UNII.

 

Ale z tego niezyjemy, normalnie sie pracuje a wiklina to hobby.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

220 ha ojciec poszedł do pracy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dziwne a do jakiej ? NA gospodarstwie co ,Ty robisz teraz a i tylko orki zostały i brak roboty co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A wiec tak 1 ha ornego i 1,5 ha łak do tego 2 cigniki jest to jedno z wiekszych gospodarstw hahaha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja mam 23 ha, hodujemy trzodę chlewną w cyklu zamkniętym (sprzedajemy 200 tuczników rocznie). Szczerze mówiąc mam 17 lat chciałbym bardzo zostać na gospodarce (i raczej zostanę) ale jeśli nie zmieni się sytuacja w rolnictwie to będzie ciężko :) Jeśli chodzi o produkcję trzody chlewnej to chyba jedynym opłacalnym wyjściem na razie jest tucz kontraktowy, (np: umowa z Smithfield-em) niestety mój tata nie chce o tym słyszeć. Chciałbym też powiększyć areał gospodarstwa, ale w mojej okolicy ziemia jest obecnie po 35 tyś za hektar IV klasy. W chwili obecnej chodzę do technikum rolniczego (II klasa) chciałbym skończyć studia rolnicze. Nie wyobrażam sobie pracy poza rolnictwem. W najgorszym wypadku pójdę do pracy na traktorzystę (bo są potrzebni w mojej okolicy), a jeśli skończyłbym studia do na przedstawiciela handlowego np: do Korbanka (kilku znajomych tam pracuje którzy poza pracą u Korbanka prowadzą jeszcze gospodarstwa i to o powierzchniach średnio 70 ha).


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
dziwne a do jakiej ? NA gospodarstwie co ,Ty robisz teraz a i tylko orki zostały i brak roboty co

robimy we dwóch ja i pan zbyszek a ojciec poszedł na jakieś publiczne stanowisko, nudziło mu się na gospodarstwie to teraz ma lepszą jazde. Wszystko porobione tylko kuku czeka na koszenie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

garek napisałeś tak że wyszło że musiał, a nie chciał .Ale w polu robi dla odstresowania albo z nudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dla odstersowania? u nas to też dość powszechny typ gospodarstwa rodzinnego gdzie dzieciaki naginają a ojciec w politykę się bawi czy jakieś tam stanowiska zajmuje, no nie wiem czy się odstresowuje czy zestresowuje jak żadko siada na new hollanda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jeszcze nie jechał anie razu :). hmmm dziwne nie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj