Zaloguj się, aby obserwować  
bolid20

Kombajny ziemniaczane Hassia

Polecane posty

bolid20    98

Mam okazję kupić Hassie SBG ale nigdzie niema na jej temat żadnych informacji. Wszystko napędzane silnikami hydraulicznymi, regulowana szybkość stołu przebierczego, ma do dyszla siłownik i nie wiem po co nim coś regulować?? i jak lecą ziemniaki z totolotka to tam jest taka tasma z szcotkami i też może ktoś wie po co ona jest i te szczotki?? Jak ma ktoś taki kombajn to napiszcie jak się sprawuje i jak z częściami do niego. W sumie to wielki ten kombajn jest a na allegro są ale mniejsze odmiany taki to raz widziałem.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Witam kolegę!!! Mam taki kombajn ,nie dokładnie ten model ale podobny. Kombajn jest bardzo dobry, nie obija ziemniaków, jest na pewno lepszy od Anny. Siłownik znajdujący się na dylu służy do nastawiana kombajny na rządek,podobnie działa jak w kombajnach do buraków (czyli prawo lewo). Awaryjność to ze swoim nie miałem żadnego problemu, wiadomo jakieś łożysku ale to norma,a tak to hulał jak "wściekły", z częściami nie powinno być większego problemu. A te szczotki o których mówisz to są do czyszczenia ziemniaków od np. kamieni i większych brył ziemi, jeśli mówimy o tych samych szczotkach, ale prawdopodobnie tak. Powiem ci kolego tak nie będziesz żałował tego zakupu, ja swój chwale mam do już 3 lata i naprawdę jest to dobry kombajn. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Ja mam bolka i tez nie narzekam kolo miedz nie trzeba odkopywać i nawet po bardzo górzystym terenie nieźle sobie radzi z nim c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A z jakim Ciągnikiem pracuje twoja Hassia?? A jak radzi sobie w zarośniętych ziemniakach??

 

Bolek u mnie nie zdaje egzaminu bo mam ciężkie ziemie i grudy ziemi lecą do zbiornika i też mam troche zarośnięte zawsze ziemniaki. Kopałem Epple w zeszłym roku i fajnie szedł nawet w zarośniętych ziemniakach i sucho było a rozbijał ładnie grudy.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Massey Fergson 255 pracuje z Hassią, u mnie też są ciężkie ziemie i radzi sobie beż problemu, gruda się zawsze znajdzie, ale nie narzekam - właśnie po tą są te szczotki. A co do zarośniętych to powinna sobie poradzić bez większego problemu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

I kupiłem go jednak :( A też masz wałek tak blisko dyszla?? bo wydaje mi się że jak będzie jakaś bruzda lub coś to może się spotkać wałek przekaźnika z dyszlem.... A ma ktoś może instrukcję od HASSI SBG lub jakiś katalog części??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Widziałem za na twoim profilu ładny kombajn, jak możesz to zrób zdjęcia z innego kąta:) Też tak mam tylko też zależy w którym miejscu masz założony wałek w kombajnie czy lewym i prawym gnieździe bo masz 2 wyjścia na wałem, jak dobrze pamiętam to wy jeździliśmy na lewym jak stoisz na wprost kombajnu, będziesz musiał sprawdzić. U mnie w okolicy to tylko ja ma taki kombajn i też nie mamy katalogu części, musisz poszukać w necie może będzie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja mam z lewej strony (od strony totlotka) Ale u mnie nie ma chyba możliwości przełożenia na prawą stronę. Jedynie to za totolotkiem jest wałek i możliwość przełożenia go na inny wałek i tam chyba się zwiększa prędkość taśmy. Jutro zrobię więcej zdjęć bo będę go okrywał na zimę plandeką. Co do katalogu to jest na Ebay za 15 Euro. Ale ten gość od którego kupiłem mówił że mi załatfi i mam zadzwonić za 2 tygodnie więc może będę miał a jakbyś chciał to mogę skana zrobić. Aha a mam jeszcze jedno pytanie ta taśma pod skosem za totolotkiem co odrzuca łęty już na ziemię to w czasie kopania ma być maksymalnie rozłożona czy to zależy jak się kopie??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarancyjny    11

Co to tej taśmy to zależy od kopania i od ilości ziemniaków. Będziesz musiał skorzystać z metody prób i błędów, jaki kąt ustawić,żeby nie był za mały bo będziesz miał problem z odrzucaniem łęt i też nie może być za dużo bo wtedy kombajn będzie gubił ziemniaki. Nie dzięki nie potrzebuje katalogu, jak na razie nie miałem z kombajnem większego problemu a po drugie robi teraz za kombajn zastępczy i jak na razie stoi pod wiatą i czeka tylko nie wiem na co czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj