Zaloguj się, aby obserwować  
Gość artur2442

Paszowozy STORTI

Polecane posty

Gość artur2442   
Gość artur2442

Tak jak w temacie.. Czy ktoś z Was ma taki paszowoz ? Jak się sprawują wozy tej firmy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś użytkownik pisał, że ma wziąć 8m3 na testy na tydzień z Danexu. Wiesz może ile one kosztują?

 

PS. Ty jesteś z tego Grabowa niedaleko Szczuczyna?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Nie wlasnie nie orientuje sie w cenach.. szukam narazie czegos dobrego.. sprawdzonego.. słyszalem ze STORTI sa o niebo lepsze od RMH a RMH sa o niebo lepsze od polskich :) ciekawe ile w tym prawdy

 

 

 

Jestem dokładnie z okolic tego Grabowa niedaleko Szczuczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

nie wiem nie slyszalem nic o tej firmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się dowiedzieć... Z tego co wiem to niby RMH są dobre, mają najwyższe ślimaki. Sąsiad kilka dni temu sprawił sobie RMH Mixell 10... My zastanawiamy się nad Metal Fachem lub właśnie RMH. Ciekawy jestem właśnie tych Storti - szczególnie ze ślimakiem pionowym. A jaki to ma być dokładnie wóz? (ile m3) Keenan to bardzo drogie wozy...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

mnie interesuje 8 m3 nie moge w necie znalezc zadnych artykułow na jego temam :) a ty bierz lepiej RMH niz metal fach.. mi sie raczej ten nie podoba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mogę dać kontakt do znajomego który używa 8m3 Storti. jest zadowolony od razu uprzedzam pesymistów;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Prosiłbym o ten kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ja jak kupowałem paszowóz to miałem na próbie paszowozy z Italmixu Metal Fach RMH i Sano I wziełem Italmix bo tylko ten mi wchodził do obory i był na miejscu i na dodatek chciałem jeszcze żeby był ocynkowany no i był ale gdyby nie to to bym wzioł RMH bo najszybciej mieszał i był chyba najlepszy, najgorszy z mojego doświadczenia to był chyba z metal fach bo przekładnia to chodziła jak tylny most w 60 i był cięzki na ciągnik a z RMH to w 10 m3 chodził Ursus 3512 a w moim Italmixie (11 m3) to Zetor 7245 chodzi i ma cieżko ale to już szczegół . A i jeszcze bierz większy jak ci wejdzie do obory jak ja bym mógł to bez wachania brał bym 13 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresował mnie Kuhn... z Niemiec. Tam jest o jakieś 15tyś. tańszy. ;) Będziemy gdzieś musieli zobaczyć taki w akcji... A co myślicie o Strautmannach?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Raczej teraz po opiniach kupie RMH bo jest lzejszy na traktor a jakość podobna do STORTI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

znalazlem coś o wozach Storti. www.storti.com

Słyszałem że są dobre, tylko tyle :P No i widziałem w Szepietowie na wystawie i robią pozytywne wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muzyka1234    0

Wozy STORTI są naprawdę dobre i mogę powiedzieć że mam już kilku znajomych którzy już maj te maszyny i są naprawdę zadowoleni bo np. c-360 chodzi przy 10m3 ma jak najbardziej co robic ale chodzi i miesza to dzięki standsardowej przekładni. Ogólnie jak się popatrzy na niego to jest bardzo solidnie wykonany idobrze wypasażony.

Pozdrawiam wszystkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Storti to nic szczególnego, włoskie przekłądnie, duże błędy systemu wagowego,

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był już temat o Storti. :) Swoją drogą też się nad Storti zastanawialiśmy, ale firma coś go nam nie udostępnia... z tego co mi wiadomo to taki 8m3 krąży teraz po Śniadowie. Dla ilu sztuk Twój mieszał, z jakim ciągnikiem robił, czy traktor miał ciężko, jak oceniasz jego konstrukcję?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

Mnie namówili na Italmix i okazała się masakra reduktor się rozleciał, a podłogę muszę na wiosnę spawać, bo pęka a już po gwarancji. angry.gif W sumie zastanawiam się nad wymianą.

Edytowano przez miodek69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

ja jak kupowałem paszowóz to miałem na próbie paszowozy z Italmixu Metal Fach RMH i Sano I wziełem Italmix bo tylko ten mi wchodził do obory i był na miejscu i na dodatek chciałem jeszcze żeby był ocynkowany no i był ale gdyby nie to to bym wzioł RMH bo najszybciej mieszał i był chyba najlepszy, najgorszy z mojego doświadczenia to był chyba z metal fach bo przekładnia to chodziła jak tylny most w 60 i był cięzki na ciągnik a z RMH to w 10 m3 chodził Ursus 3512 a w moim Italmixie (11 m3) to Zetor 7245 chodzi i ma cieżko ale to już szczegół . A i jeszcze bierz większy jak ci wejdzie do obory jak ja bym mógł to bez wachania brał bym 13 :)

 

 

Współczuje zakupu, ja mam Italmix ;[ i rozleciała mi się przekładnia, którą ledwie przyjęli mi na reklamację i to po 3 tygodniach. Fartuchy przy wysypach same się rwą pod własnym ciężarem :blink: , bo nie są wzmocnione włóknem. A teraz pęka mi podłoga, ale już jest po gwarancji i muszę sam spawać. Gabaryty wozu można dobrać u każdego porządnego producenta a ocynk i tak się ściera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@piterek, ten wóz miał być u nas pod koniec grudnia, przypominaliśmy i mnie raz, wiem, że jednemu gościowi bo jego z Włoch nie dotarł. Ale potem miało iść od borek i do nas i coś nie ma... Dziękuję za opinię. :)

@miodek w Danexie właśnie mi mówili, o jakimś Italmixie co w nim przekładnia poszła, i oni ją remontowali czy coś, 12tys to właściciela wyniosło. A gdzie mieszkasz?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edofolwark    0

Od maja ubiegłego roku pracuje u mnie wóz paszowy Storti Dunkier TW14

dwa ślimaki pionowe, hydrauliczne przeciwnoże, taśma z przodu, przekłdnia dwubiegowa.

Przed zakupem rozwarzałem zakup Strautmana, Sano, Metal-Fachu i Metal-Techu oraz Kuhna.

Jestem z niego bardzo zadowolony, miesza mega szybko, robi odpowiednią strukture. Teraz z powodu zimy pracuje z nim Ursus 914, latem wystaarczy Ursus C 360 3-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Rozmawiałem z rolnikiem co użytkuje Storti i powiedział, że to brukiew.... Z dalszej rozmowy wywnioskowałem, że jest ciężki na ciągnik, a ma 8m sześciennych, więc pisanie o 14m sześciennych z dwoma ślimakami i C360 to raczej ..... :P

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj