Ursus3PGT

Wspomaganie w 2030

Polecane posty

Ursus3PGT    3

Więc tak znajomy niedawno kupił jd 2030 bez przedniego napędu i nurtuje nas wspomaganie w nim kierownicą sie kręci leciusieńko jak by coś sie urwało ale jednak wszystko działa tylko na jakiej zasadzie z zewnątrz niema ani żadnego siłownika i widać tylko drążki wychodzące z kolumny a gdy silnik jest zgaszony to kierownicą nie da się ruszyć i może ktoś mógłby to wyjaśnić może rozbierał to albo coś?? :) Zgóry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolega ma Deutza 6206 czy jakoś tak ale z przednim napędem i tez kręci sie bardzo lekko a są same wąsy od kolumy kieroniczej. No i ja sie go pytałem jak to jest że nie ma nigdzie siłownika a On mi pokazał ze do kolumny kierowniczej wchodza węże hydrauliczne od wspomagania i wszystko sie rozwiązane w kolumnie kierowniczej takze przypuszcza że w tym John deere jest to identycznie rozwiązane takze obejrzyjcie dokładnie kolumne to powinno rozwiać choć odrobine wątpliwości.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wam za lekko kręcić tą kierownicą to się przesiądżcie na ursusa c-4011 :) tam naprawdę były tylko same wąsy przy kolumnie . W dżonym cały układ wspomagania jest właśnie w kolumnie kierowniczej i działa a jak to nie będę się rozpisywać bo to bardzo długi i złożony temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Kolego radekjohn, 2030 bez przedniego napędu ma wspomaganie układu kierowniczego, każdy jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

Wspomaganie musi być bo podnosi się 2 palet po 400 kg czy silnik z bizona 700kg a nawet obciążnik 1000 kg ale wtedy tył w górze jest i cały czas tak samo się kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec na jakiej zasadzie ono działa? ja w swoich widze same drążki i nic wiecej gość co od niego kupowałem mówił ze nie ma wspomagania i wydaje mi sie ze tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Wiadomo już na jakiej zasadzie działa to wspomaganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony1640    0

Można by rzec że nie ma wspomagania bo nie ma kolumny kierowniczej.

Wrzućcie w google hasło orbitrol i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Kolego dzony jak kiedyś byś widział jd 2030 to poszukaj sobie orbitrola i wszystko będzie jasne ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Wspomaganie ma prawdopodobnie przez kolumnę kierowniczą, tzn. kolumna jest zrobiona jako orbitrol. Dodałbym zdjęcie ale nie wiem jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

mechanizm wspomagania jest własnie w kolumnie. Ja mam co prawda JD 1630 ale to to samo. U mnie wszystko działa bez zarzutu tylko właśnie ta kolumna bardzo mocno sie nagrzewa, chyba za mocno bo latem to nie można sie do niej dotknąć i dodatkowo nagrzewa wnętrze kabiny. Zastanawiam się co może być tego przyczyną bo wydaje się, że to nie jest normalne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt wysokie ciśnienie podawane na kolumnę bo wspomaganie działa lżej jak w samochodzie osobowym nawet z podniesionym ładunkiem 1 tony na ładowaczu czołowym.

Może macie jakąś radę na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj